Kazançlı Fikirler

Addax Bayilik Şartları, Fiyatı ve Başvurusu

18.10.2018
2.565
Addax Bayilik Şartları, Fiyatı ve Başvurusu

Addax Giyim

Addax, yerli sermaye ile kurulan ve kısa zamanda hızla büyüme ivmesini yakalamayı başaran, bir kadın giyim mağazasıdır. Bu mağazada erkeklere yönelik ürün satışı bulunmamaktadır.  Ayrıca kadın giyimin yanı sıra kadın aksesuar ürünlerinin de satışı yapılmaktadır.

Addax kadın giyim, kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla tüketicilere sunuyor. Ayrıca firmada müşteri memnuniyeti de oldukça ön planda yer alıyor. Benimsemiş olduğu bu vizyonla ve tasarladığı ürünlerle kadın müşterilerin beğenisi kazanmayı başarmış durumdadır.

Kısa zamanda hızlı büyüme ivmesi yakalamış olan firma, bu özelliğiyle girişimcilerin ve yatırımcıların yani iş kurmak istiyorum diyenlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Addax, uygun koşulları sağlaması halinde girişimciler ve yatırımcılar için bayilik veren firmalar arasındadır. Addax’ın benimsemiş olduğu iki farklı bayilik modeli bulunmaktadır. Bu modeller:

 1. Tekstil ve tekstil ürünleri sattığın bir mağazan veya tekstil haricinde perakende ürünler sattığın uygun lokasyonlu ve yeterli metrekareli bir mağazanı varsa; mevcut mağazanı Addax mağazası haline getirebilirsin.
 2. Uygun olduğunu düşündüğün herhangi bir mağazayı kiralamak ve Addax mağazası açmak isteyebilirsin.

Açmayı planladığın mağazanın her iki modelde de Addax yetkililerince onaylanması gerekmektedir. Yer seçimi, onay için en önemli kriterlerden bir tanesidir. Addax mağazası açarak faaliyet göstermek istediğin yerin konumu; AVM içerisinde, iş merkezinde veya işlek bir cadde üzerinde olması oldukça önemlidir. Addax mağazası açmak için gereklilik arz eden kriterlerden bir tanesi de metrekaredir. Açacağın Addax mağazasının, Addax yetkililerince istenilen metrekareye uygunluk göstermesi gerekmektedir.

Addax Bayilik Şartları

 • Bayi olmak isteyen kişinin sorumluluk sahibi, kazanma hırsı yüksek, liderlik ve yönetici vasfı olan birisi olması gerekmektedir.
 • Bayilik alman için herhangi bir ticari engelin olmamalı, ticari ve şahsi geçmişin temiz olmalı.
 • Addax müşteri memnuniyetini esas alan bir yapıya sahiptir. Bayi olacak kişiler, aynı zamanda markanın temsilcileri oldukları için bayi sahiplerinin ve personellerinin müşteri memnuniyeti bilincine sahip olmaları gerekmektedir.
 • Teminat gösterebilmeniz gerekmektedir.
 • Yeterli sayıda personel çalıştırılmalıdır. Ayrıca mağaza, bayilik alacak kişinin personellerin başında, personellere liderlik yapacak yönetici konumunda bulunmasını istemektedir.
 • En uygun lokasyon; alışveriş merkezleri başta olmak üzere yoğun insan trafiği olan yerler ve alışveriş hacmi yüksek olan yerler istenmektedir.
 • Bunların yanı sıra bayilik alabilmek için yeterli sermayeye ve yatırım gücüne sahip olman gerekmektedir.

Addax Bayilik Bedeli

Addax mağazası açabilmen için yeterli sermayeye ve yatırım gücüne sahip olman en gerekli adımlardan bir tanesidir. Şirket tarafından bayilik başlangıç bedeli, isim hakkı gibi konuların maliyeti hakkında resmi bir açıklama bulunmamakla beraber bayi başvuru formunda yatırım bilgileri bölümünde en az 100.000 TL’lik bir seçenek bulunmaktadır. Bu bilgiye dayanarak bayilik maliyeti için gerekli paranın en az 100.000 TL olacağı sonucuna varabiliriz. Bunların yanı sıra açacağın mağazanın büyüklüğüne ve yerine bağlı olarak, mağaza açman için gereken sermaye miktarı değişkenlik gösterecektir.

Addax Bayilik Başvurusu

Addax kadın giyim firmasından bayilik almak isteyen kişiler, bayi olma taleplerini firmanın www.addax.com.tr web sitesi üzerinden bayi başvuru formu doldurarak firmaya iletebilirler. Bu formda kişisel, ticari, mağaza ve yatırım gibi bilgilerini eksiksiz bir biçimde doldurmanız istenmektedir. Başvuru formu firma yetkilileri tarafından incelendikten sonra en kısa süre içerisinde sana geri dönüş yapılacaktır. Ön değerlendirme sonucunda başvurun uygun görülürse daha sonra firma ve bayi adayı arasında birebir görüşme yapılır. Bu görüşmede detaylı olarak bayilik hakkında bilgiler verilir ve sözleşme imzalanarak gerekli çalışmalar başlatılır.

 BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. ayfer dedi ki:

  addaxs kar marji nedir acaba…yatirima degermi


Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com