Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Araba Lastiğinden Saksılık Yaparak Para Kazanma

Araba Lastiğinden Saksılık Yaparak Para Kazanma

Hanımların ve beylerin evde ne iş yapabilirim sorularına verecek onlarca cevap bulunuyor. Çünkü işyerleri bazı işler için eleman çalıştırmak istemiyor. Bunun yerine bu işleri sipariş usulü vererek, belli bir mühlet sonra geri alıyor. İşte araba lastiğinden saksılık yapmak da bunlardan biri. Botanik sektöründeki firmalar, park ve bahçe işletmeleri ya da dekoratif eşya satan noktalar bu saksılıkları evlere sipariş olarak veriyor. Eğer senin de paraya ihtiyacın varsa böyle bir iş yaparak hem eğlenebilir, hem stresini atabilir, hem de para kazanabilirsin. Üstelik biraz da yaratıcı gücün var ise mükemmel saksılıklar ortaya çıkarabilirsin. Elbette bunu herhangi bir firmaya bağlı kalmadan kendin de yapabilirsin. Ancak firma ile çalışacaksan siparişleri tam zamanında yetiştireceğine dair sözleşme imzalaman gerekebilir.

Evde Araba Lastiğinden Saksılık Nasıl Yapılır?

Bu iş için ihtiyacın olan şeyler bir lastik, tutkal, sprey boya, çuval ve biraz da tahta parçası olacaktır.Araba lastiğinden saksılık yapmak için kullanacağın lastiklerin eski ya da ikinci el olması fark etmiyor. Çünkü zaten bu lastikleri boyaman gerekecek. Ya da renkli ipler ile etrafını dolayabilir ve rengini bu şekilde de değiştirebilirsin. Eğer boyayacaksan sprey boyalar işini görecetir. Boyamanın ardından lastiği yarım saat kadar kuru bir yerde bekletmelisin. Ardından lastiği yere paralel bıraktıktan sonra altta kalan tarafını kapatman gerekiyor. Bunun için çuval ya da tahta kullanabilirsin. Çuvalı bu açık kalacak olan kısma yerleştirip tutkalla. Tutkalla yapıştırdıktan yaklaşık 1 saat sonra lastik toprak doldurmaya hazır hale gelecektir. Ardından lastiğin içine çiçek toprağı doldurup talebe göre tohum da ekebilirsin. Hatta filizlenmiş çiçekleri kökleri ile birlikte de saksıya yerleştirebilirsin. Bunun için bir çiçekçi ile anlaşman garanti olacaktır. Mevsimi olan çiçeği bu sayede daha kolay ve daha ucuza almış olursun. Lastiğin dış yüzü görsel açıdan estetik olmalıdır. Eğer bu işi bir firmaya sipariş üzerine hazırlayacaksan, zaten nasıl yapman gerektiği konusunda direktif alırsın. Bu işe istekli olman ve enerjik görünmen firma için önemli.

Evde Araba Lastiğinden Saksılık İşini Kimler Yapabilir?

Bu işi yapmak için biraz alana ve biraz da zamana ihtiyacın var. Kolay para kazanma yollarından biri araba lastiğinden saksılık yapımı için harcayacağın bedel de çok az. Zaten kullanacağın lastikler çıkma, eski lastikler olacağından bütçeni zorlamayacaktır. Kullanacağın boyalar da 5 – 15 TL gibi rakamlara sahip olacağın türden. Kısacası az maliyetle çok para kazanmak isteyen herkes bu işi yapabilir. Tabi bu işi yapak için geniş bir balkonun, boş bir odan ya da bahçen olsa senin için çok daha iyi olur. Ayrıca estetik gücün en kadar kuvvetliyse bu işten kazanacağın para da o kadar çok olacaktır.

Evde Araba Lastiğinden Saksılık Yapmak Ne Kadar Zamanımı Alır?

Birkaç saat içinde araba lastiğinden bir saksılık üretebilirsin. Bekleyeceğin süre yalnızca boyanın kuruması için harcanacak. Akabinde lastiğin altını kapatman ve toprağı doldurman gerekecek. Bu işten ek gelir elde etmek için günde 3 – 4 saatini ayırman yeterli olacaktır.

Evde Araba Lastiğinden Saksılık Yaparak Ne Kadar Kazanabilirim?

Evde araba lastiğinden saksılık yapma işini genellikle hanımlar çok tercih ediyor. İşin ve toprağın rahatlatma gücü bu işin severek yapılmasını sağlıyor. Eğer bu işi yapmaya karar verdiysen ilk aşamada kazanacağın tutar aylık 1500 TL – 1750 TL olacaktır. Profesyonelleştikçe ve hızlandıkça bu tutar aylık 1800 TL– 2000 TL’ye ulaşacaktır. Lastikten saksılık yapma işini 2 farklı şekilde yürütebilirsin. Eğer spariş üzerine bu lastikleri hazırlayacaksan tek katlı saksılar için tanesine 80 – 90 TL gibi bir ödeme alacaksın. Lastiğin üzerine birkaç kat daha çıkıp, daha gösterişli bir hale getirirsen bu durumda sana ödenecek tutar 120 – 150 TL arasında değişecektir. Eğer kendi çabalarınla bu saksıları pazarlayacaksan standart bir saksıyı 130 – 150 TL arasında satabilirsin. Daha büyük ve katlı saksıların için 170 – 200 TL gibi tutarlar talep edebilirsin. Genellikle restoranlar, kafeler, parklar bu tip dekoratif ürünleri toplu olarak sipariş etmekte. Günde yalnızca 1 tek saksı yapabildiğini düşündüğümüzde dahi aylık kazancının 3000 TL rahatlıkla olabileceğini görüyoruz. Botanik firmalarının bu saksılar için ödediği minimum tutar ise 70 – 80 TL arasındadır.

Evde Araba Lastiğinden Saksılık Yapma İşini Nereden Bulabilirim?

Bu iş için müracaat etmen gereken ilk merci internet olmalıdır. Botanik ve çiçekçilik firmaları da bu konuda sipariş veren noktalar. Ek iş bulman için internet üzerinden ilan veren onlarca site bulunuyor. Bu sitelerin bir ya da birkaçında araba lastiğinden saksılık yapma işi bulunuyor. Ayrıca bu saksılıkları kendin yaparak da para kazanman mümkün. Bunun için hedef kitlesi peyzaj olan bir blog ya da sosyal medya hesabı işini görecektir. Hatta bu bloğu kendin dahi açabilir ve kısa sürede popüler olabilirsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com