Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Arbys Bayilik Fiyatı ve Bayilik Şartları

06.10.2018
204
Arbys Bayilik Fiyatı ve Bayilik Şartları

Arby’s Bayilik Bedeli Ve Şartları

Bayilik veren firmalar arasında restoran kültürünün dünyada hızlı bir şekilde gelişmesi, büyümesi ve yayılması markaların ürün çeşitliliğini ve ulaştığı pazarları da arttırmış durumdadır. Genç, dinamik ve farklı lezzetlere ilgi gösteren nüfusu sayesinde Türkiye pazarı da birçok fast food ve franchising restoranların ilgi odağı haline gelmiştir. 2010 senesinin Ağustos ayında TAB Gıda bünyesine katılarak Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan Arby’s restoran da, alışılmış fast food anlayışına farklı bir konsept kazandırmıştır. Kurulduktan yalnızca 6 ay sonra TAB gıda bünyesinde restoran sayısını 3’e katlamış; Türkiye Global Arby’s tarafından“Hızlı Büyüyen Ülke” ödülüne layık görülmüştür. Kaliteli hizmet anlayışı, ürün lezzeti ve kalitesi ile tercih edilen markalardan biri olan Arby’s bayilikleri de karlı işler arasındadır. Bu alanda bir yatırım yapmak istiyorsan bütün detayları yazımızda bulabilirsin.

Franchising Anlaşması

TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş Arby’s’in Türkiye’de Master Franchise olarak tüm haklarını elinde tutmaktadır. TAB Gıda çeşitli eğitim ve koşulların yerine getirilmesi dahilinde 20 yıllık süre ile restoran işletmeciliği lisansı vererek Arby’s markası altında ticari faaliyet izni vermektedir.  Ayrıca istenildiği zaman devir imkanı da mevcuttur. Lisans alabilmek için yetkili firmanın aradığı birtakım özellikler mevcuttur. Girişimci bir ruha ve başarma hırsına sahip olmak, başarılı bir kariyer geçmişi ve yönetim kabiliyeti, gerekli yatırımı yapabilmek için yeterli finansal kaynaklara sahip olmak en önemli kriterlerdir. TAB Gıda, lisans edinme sürecinden işletmenin kurulup faaliyet göstermeye başladığı ana kadar birçok aşamada kalite kontrol hizmetleri vermektedir. Personelin eğitilmesi, reklam, satın alma, lojistik, insan kaynakları, operasyon, eğitim gibi hususlar diğer franchise veren firmalara göre TAB Gıda’nın başlıca ayrıcalıkları arasındadır.

Yatırım Şartları ve Lokasyon Belirleme

İnsan ve araç sirkülasyonunun fazla olduğu okul, sinema, dershane, alışveriş merkezleri gibi alanlar hızlı yemek sektörü için oldukça ideal alanlar arasındadır. Şehrin nüfus yoğunluğu, yaş ortalaması gibi kriterler de dikkate alınarak restoran açılacak yer TAB Gıda yetkilileri tarafından uygun bulunursa, TAB Gıda yetkilileri tarafından onaylanır ve kiralanır. Arby’s markası için yatırım bedeli 400.000 USD+KDV’den başlamaktadır. TAB Gıda verdiği lisans sayesinde işletmecilere marka altında 20 yıl ticari faaliyet hakkı sunar. TAB Gıda sunduğu anlaşma doğrultusunda net ciro üzerinden aylık %13 imtiyaz ücreti almaktadır. Açılış aşamasında ödenen ücrete dahil olmak üzere ilk etapta mağaza için gerekli her şey Arby’s tarafından gönderilmektedir. Daha sonra verilen her sipariş için bir sonraki ay ödenecek şekilde ücret talep edilir.

İş Yeri Açmak İçin Aranan Fiziksel Özellikler

Her şeyden önce kurulacak işletme cadde üzerinde veya alışveriş merkezi içerisinde olmalı; alışveriş merkezinin yemek alanının toplam ölçüsü minimum 120 metrekare olmalı, alışveriş merkezinin toplam kapalı alanı ise minimum 300 metrekare olmalıdır. Ön cephe genişliği minimum 6,5 m, katlar arası yükseklik en az 2,90 m olmak zorundadır. Kiralanan lokasyonun müşteri potansiyeli açısından uygunluğu Arby’s’in kendi özel standartları doğrultusunda kontrol edilmektedir. İşletme bir gıda işletmesi olduğundan en önemli noktaların başında mutfak bölümü gelir. İşletme için tercih edilen konum havalandırma sistemi kurmaya müsait olmalı ve mutlaka bir depo alanı bulunmalıdır. Bir işletme için iki adet kasa bulunması yeterlidir.

Arby’s Yıllık Kazancı

Tekrar hatırlatmak isteriz ki aylık net cironun %13’ü her ay Arby’s’e ödenmektedir. Ortalama iş yapan bir bayinin kar marjı ise %20 civarındadır. Giderlerin yarısını gıda ve diğer malzemeler oluşturmakta; diğer yarısı ise kira, personel giderleri ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Miktarlar kuracağın işletmenin boyutuna, konumuna, müşteri çevresine göre değişmekle birlikte bir işletme başlangıçta ödediği parayı ortalama 4-6 yılda geri kazanmaktadır. Arby’s diğer franchiselardan farklı olarak birkaç yıl içinde yatırılan paranın geri kazanılarak kara geçilmesini vaat etmektedir. Çok iyi bir konumda, örneklemek gerekirse İstanbul’un en işlek AVM’lerinde birinde bir Arby’s bayisi aylık ortalama 300.000,00-TL ve üzerinde ciro yapmaktadır. Daha orta seviyede bir bayi 150.000,00-200.000,00-TL arasında ciro yapmaktadır.

Arby’s kazanç anlamında çok karlı bir firma olup; ticari deneyim ve uygun konum birleşirse bayisine ciddi paralar kazandırmaktadır.

Nasıl Franchise Başvurusu Yaparım?

Şu anda Türkiye’de 70’den fazla restoranı ile faaliyet gösteren Arby’s yenilikçi menüler ve tatları ile sektörde bir ikon haline gelmiş ve 2012-2013 yıllarında uluslararası mecralarda ödüller kazanmıştır. Sen de iş kurmak istiyorsan Franchising anlaşması, detaylı bilgi ve görüşme için (0212) 310 66 00 numaralı telefondan veya [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir ve doğruca Franchising departmanı ile iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com