Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Ariston Bayilik Bedeli Ve Şartları

15.10.2018
173
Ariston Bayilik Bedeli Ve Şartları

Yeni girişimciler ya da faal olarak esnaflık yapan firmalar beyaz eşya bayilik başvuruları yaparak ürün satış profilini genişletebilir. Eğer iş kurma fikirleri arasında sıfırdan bir beyaz eşya mağazası kurmak istiyor iseniz, markanın sektördeki kar marjını, maliyet oranlarını ve firmaların bayilerden beklentilerini bilmek gereklidir.

Ariston Bayiliği Nasıl Yapılır?

Ön başvurular internet üzerinden ya da telefonlar ile yapılabiliyor. İster bir dükkanınız olsun, ister yeni başlayan bir girişimci olun başvurularınız bölge müdürleri tarafından değerlendirilmekte ve mutlaka aranmaktasınız. Ariston marka olarak tasarım ve verimliliği ortak paydada buluşturan bir markadır. Özellikle yeterli servis ağının olması da müşteri potansiyelinizi artıracak bir özelliktir. Bunları ekonomik fiyatlarla buluşturan marka yeni girişimciler için değerlendirilmesi gereken bir bayilik seçeneğidir.

Ariston Bayiliği İçin Aranan Şartlar

Bayilik için başvurmak istediğiniz solo, ankastre bayili ve mağaza bayiliği olarak üç seçenek karşınıza çıkıyor. Özellikle kombi alanında oldukça önde marka, bu alanda hatırı sayılır bir müşteri kitlesine sahiptir. Ön başvuru için http://www.ariston.com/tr/PROFESYONEL_H%C4%B0ZMETLER/bayilik_basvuru_formu adresindeki formu doldurarak işe başlayabilirsiniz. Bunun yanında firma banka teminatı talep eder. Özellikle işe yeni başlayanlar için bu durum kenarda bir miktar sermayeniz olması anlamına gelir. Çünkü teminat mektubu için bankalar nakit para yatırımınızı görmek ister. 100000 Liralık bir teminat mektubu için yüzde 4 ya da 5 bankalar yıllık komisyon alabiliyor. Halk Bankasının bu şekilde bir komisyon oranı bulunmuyor. Bu nedenle girişimcilik fikirleri hayata geçirirken maliyetlerinizi çok iyi hesaplamanız gereklidir. Her beyaz eşya firmasının bir bayilik bedeli bulunur.

Ariston Bayiliği Alınırken Dikkat Edilecek Hususlar

Kazanç planı oluşturabilmeniz için öncelikle mutlaka firmanın kar oranını bilmeniz önemlidir. Bazı firmaların yüzde 10 kar ile çalıştıkları piyasa da bazı firmalar yüzde 40 kar marjları ile çalışabilir. Dükkanınızın konumu ve müşteri potansiyelinize göre tercihler yapmanız önemlidir. Aidat ve reklam gideri atında masrafların öğrenilmesi, bayilik alınacak firma dışında da markaların ürünleri satabilme olanaklarının olup olmaması da çalışma hayatınız için önemli kriterlerdir. Satış yapamadığınızda ya da dükkan kapatma durumunda elinizdeki stokların geri teslim edilip edilmeyeceği de bilinmelidir. Dükkan için konum ya da yer kritleri bulunmakta ve en önemlisi ürün teslimatlarının nasıl yapılacağı da önemlidir. Ürünlerin fabrikadan teslim süreleri de mutlaka bilinmelidir. KOSGEB belgeniz var ise yapacağınız tüm harcamaları mutlaka faturalandırmanız gereklidir.

Ariston Bayiliği ile Ne Kadar Kazanırım?

Kar marjına göre kazancınız değişebilir. Ekonomik fiyat aralıklarında sunulan bu ürünler bayisi için de satış avantajı oluşturur. Bazı dönemlerde kampanyalar yaparak ve doğru zamanda reklam gücünü kullanarak satışlarınızı artırabilirsiniz. Taksitli, nakit satışlarda kar oranlarınızı koruyarak müşterinin ödeme alanında rahatlaması ile daha çok kazanabilirsiniz. İlk etapta yaptığınız harcamalar baz alınacak olursa birkaç ay içerisinde kar etmeye başlayabilirsiniz. Yaz mevsiminde derin dondurucular, kış mevsiminde kombiler ön plana çıkarılabilir. Ankastre en çok tercih edilen ürünler olabiliyor. Bu ürünlerde kazanç oranınızda daha fazla olabilir. Buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi ürünlerin yanında küçük ev aletleri de satış alanında kar getirir. Her üründen 150- 500 lira kar ettiğinizde aylık 20 ürün satışında 3000 ile 10000 arasında bir kazanç elde edilebilir. Her üründe kar oranları değişecektir.

Ariston Bayiliği Başvurusu

Bu alanda freelance iş ilanları için firmanın kendi online adresi üzerinden başvurular yapılabilir. Bunun yanında 0 216 365 07 00- 0 850 811 82 84 nolu telefon numaralarından da iletişim kurulabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com