Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Bahçıvanlık Yaparak Para Kazanmak

17.10.2018
213
Bahçıvanlık Yaparak Para Kazanmak

Artan masraflara ve ihtiyaçlarınıza yetişemediğiniz zamanlarda yapabileceğiniz ek iş fırsatları araştırabilirsiniz. Herkes için uygun yöntemler bulunabilir. El işlerine yatkın hanımlar dikiş dikerek, takı tasarımı yaparak, örgü örerek kazanç elde edebilir. Edebiyata ilginiz var ise yazarlık yapabilir. Biraz sermayeniz ve kullanabileceğiniz yerini var ise farklı iş kolları kategorilerinde kendinize iş kurabilirsiniz.

Bahçıvanlık hiç aklınıza gelmeyen bir iş olabilir. Ancak günümüzde ek bir iş olarak bile yapılabilecek bir seçenektir. Her alanda iş bulabilirsiniz. Villa, köşk, site gibi alanların bahçelerini düzenli olarak temizlemek için bu tarz yerler ile anlaşabilirsiniz. Genel olarak ilan vererek bahçıvan arayan bu tip yerlerin yanında bahçesi olan her alanda bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Günlük çalışmalar karşılığında emeğinizin karşılığını alabilirsiniz. Çalışılacak bahçenin büyüklüğüne göre sezonluk, yıllık, tek seferlik işler alabilir; 100 ile 1000 TL arasında kazançlar elde edebilirsiniz.

Bahçıvanlık Nasıl Yapılır?

Genel olarak bahçe düzenlemesi yapılarak bu iş yapılıyor. Ağaç dikme, bakımı ve budama işlerinin yanında, çiçek bakımları yapma, çim biçme ve bahçe düzenlemesi yaparak para kazanabilirsiniz. Tüm bu başlıklar altında hizmetler verebilir, bu işi hafta sonlarında ek iş olarak tercih edebilirsiniz. Ağaç dikimi kolay gibi görülür, ancak belirli püf noktaları vardır. Bu nedenle alanında uzman olan püf noktalarına bilen bahçıvanlar yetiştirmek istenilen ağaçları uygun metotlar diker ve istenilen verimin alınması sağlanır.

Kimler Bahçıvanlık Yapabilir?

Bu iş sermayesiz işler arasında sayılabilir. Ancak severek yapılması çok önemlidir. Belirli bir toprak bilginizin ve bitkiler hakkında tecrübenizin olması da çok önemlidir. Bahçıvanlık kurslarına katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bunun yanında aileden gelen bilgiler ve tecrübeleriniz ile de bu işi yapabilirsiniz. Toprağı seven, bitkilerle uğraşarak rahatlayan insanlar için bahçıvanlık çok ideal bir meslek olacaktır.

Bahçıvanlar Neler Yapar?

Bahçelerde yer alan ağaçların dilim, bakımı ve budaması yapılabilecek dönemsel işler arasında yer alıyor. Ağaç dikim zamanlarında bu tarz işler alabilirsiniz. Bahçesine yeni ağalar dikmek isteyen ya da ağaçlarının uygun bir şekilde bakımlarının yapılmasını isteyenler bu işler için bahçıvan arayışına girecektir. Çiçek yetiştirmeyi çok seven ancak bakımlarının yapılması için vakti olmayanlarda çiçek bakımları yaptırmak için bahçıvan arayışına girebiliyor. Bu alanda topraklarının havalandırılması, kurumuş dallarının temizlenmesi, sulanması için hizmetler talep edilebiliyor. En yaygın olarak ise çim biçme talepleri gelebiliyor. Bu iş için her ortama uyum sağlayabilecek bir çim biçme makinesi edinmeniz önemlidir. Bir çim biçme makinesi 750- 1500 TL arasında yer alıyor. İşin daha tasarım boyutunda ise bahçe düzenlemeleri yer alıyor. Cafe, restoran gibi işletmelerde dış mekanlarında bahçe tasarımı çok önemlidir. Aynı zamanda evlerin, sitelerin bahçelerinde huzurlu ve keyifli ortamlar içinde estetik ve kullanışlı düzenlemeler talep edilebilir.

Bahçıvanlık İşi İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Bitkilerle uğraşmayı seven pek çok insan ne iş yapabilirim arayışları için bahçıvanlığı tercih edebilir. Maliyet olarak ise sürekli kullanacağınız çim biçme makinesi, ağaç budama makası ve bakım alanında küçük ekipmanlar gerekli olabilir. Bazı aldığınız işlerde bu ekipmanlar temin edilebilir.

Bahçıvanlık Yaparak Ne Kadar Para Kazanılabilir?

En keyifli para kazanma yolları arasında yer alan bahçıvanlık, pozitif enerji ile dolmanızı sağlayacak bir meslektir. Tek seferlik işler alarak hafta sonu ek iş olarak yapabileceğiniz işleri, dönemsel olarak alarak sürekli bir ek gelir kapısı da elde edebilirsiniz. Günlük yaptığınızda 150- 200 lira arasında ücretler talep edebilirsiniz.  Dönemsel işlerde ise 1000- 1500 lira ücret talep edilebilir. Bahçe düzenlemesi gibi bahçe tasarımlarında ise önce bir maliyet tablosu oluşturmalı ve buna göre kar payı eklemeniz gereklidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com