Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanma ek iş yapmak isteyenlerin evden para kazanabileceği yollardan birisi. Ek gelir elde etmek konusunda kararlıysanız bu işi ciddiye almalısınız.

Blog yazma konusunda başarıya ulaşmak için kilit noktaları bilmelisiniz. Öncelikle internet ortamını inceleyelim. İnternet 7/24 pazarlama yapabileceğiniz bir ortamdır. İnsanlar problemlerini çözümünü genellikle internette ararlar. Sizde internet ortamını önemli bilgileri veya ürünlerinizi pazarlamak adına kullanabilirsiniz. Sunduğunuz bu hizmetler karşılığında insanların problemlerini çözebilirseniz, bu ortamdan güzel para kazanabilirsiniz. Bunun için evde iş imkânı sağlayan işlerden biriside blog açmaktır.

Blog Nasıl Açılır?

Blogların en iyi taraflarından biri kendi ifade etme alanları olmalarıdır. Günümüzde sesimizi birilerine duyurmak, fikirlerimizi ve düşüncelerimizi yayınlayabilmek, bloglar sayesinde oldukça kolaydır. Blog dünyasına girmenin en akıllıca yollarından birisi; tutkularınızı ve ilgi alanlarınızı bloglamak olacaktır. Ayrıca tutkularınızı ve ilgi alanlarınızı yazmak sizi tatmin ve mutlu edecektir.

Blog açmak gayet ucuzdur. Blog açarken alan adı (domain name) ve barındırma hizmeti (web hosting) olarak ödeme yapmanız gereken iki bileşen vardır. Bu iki bileşene oldukça düşük bir ödeme yaparak bloğunuzu açabilir ve yönetebilirsiniz. Hatta bedava alan adı ve barındırma hizmeti sağlayan internet siteleri bile vardır. Ancak daha faydalı olan kendi alan adınızı ve barındırma hizmetinizi almak olacaktır. Blog açmanın yıllık ortalama maliyeti 90-150 TL arasında olmaktadır.

Blog yazılımlarını kullanmak oldukça kolaydır. Özellikle WordPress blog yazılımı bunların en popüler olanıdır. WordPress sayesinde birkaç küçük kurulum aşamasından sonra kendi bloğunuzu açabilirsiniz. İnternet üzerinde WordPress kurulumu için size yardımcı olabilecek bir sürü forum ve kılavuz mevcuttur. Ayrıca internette bloğunuzun görünümü için birçok hazır temalar vardır. Google’da “WordPress temaları” şeklinde bir arama yapabilir ve kendi temanızı seçebilirsiniz. Bu temaları ücretsiz bulabileceğiniz gibi bazı temaları da ücret karşılığında bulabilirsiniz.

Ne Bloğu Açabilirim?

Bloglar para kazanmak için karlı pazarları hedef almalıdır. Bu hedef doğrultusunda belirlediğiniz pazarlar hakkında fikirler üretebilir, görüşlerinizi yazabilirsiniz. Teknoloji, seyahat, moda vb. birçok konuda blog açabilirsiniz. Hangi konu hakkında bilgili olduğunuzu düşünüyorsanız o konuya yönelmelisiniz. Bu seçim tamamen bilginize ve ilgi alanlarınıza bağlıdır.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Bloğunuzu açtıktan sonra reklamlar, sponsorluklar, satış ortaklığı programları sayesinde para kazanabilirsiniz. Bloglar sayesinde büyük gelir elde eden birçok insan vardır. Bloğu açtıktan sonra sürekli olarak yazı yazmaya devam ederseniz, ortalama 3-4 ay sonra, aylık 400-500 TL civarı para kazanabilirsiniz. Zaman geçtikçe, bloğunuzun tanınması arttıkça gelirinizde bu doğrultuda artış gösterecektir.

Reklam Verenlere Nasıl Ulaşabilirim?

İlk zamanlarda tanınan bir blog olmadığınız için reklam verenlerin size ulaşmaları zordur. Bu dönemde Webmaster forumlarından faydalanabilirsiniz. Webmaster forumları bu tür ticaretlerin yoğun bir şekilde yapıldığı platformlardır. Buralarda yeni konu açarak bloğunuza reklam verecek kişilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İlk zamanlarda bu şekilde Webmaster forumlarından reklam bulan birçok kişi vardır. Fakat zamanla bloğunuzun popülaritesi arttıkça bol bol reklam teklifi almaya başlayacaksınızdır.

Bloğun Ziyaretçi Sayısı Nasıl Artar?

Blog ziyaretçi sayısını arttırmanın yolu kaliteli içeriklerden oluşan yazılar üretmekten geçmektedir. Bloğunuzda elde aldığınız konuları ne kadar kaliteli işlerseniz, bloğunuzun beğenisi o kadar artacaktır. Bununla beraber bloğunuzun ziyaretçi sayısı da artacaktır.

Ayrıca bloğunuzun ziyaret sayısını arttırmak için sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmak, oldukça faydalı olacaktır. Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda hesaplar açarak, bloğunuzun tanıtımını buralarda yapabilirsiniz. Böylece ziyaretçi sayınız artacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com