Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Boya Üretimi Sektörü İş Fikirleri

04.03.2019
104
Boya Üretimi Sektörü İş Fikirleri

Boya imalatı sektörü dünya çapında giderek büyüyor. Eğer sizin de aklınızda yepyeni bir iş fikri varsa boya üretim sektörü çok cazip gelmektedir. Ancak her iş kolunda olduğu gibi bu alanda da boya imalatına yönelik olarak birtakım prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Böylelikle sizler de ek iş her anlamda kaliteden ödün vermeksizin boya imalatı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Boya Fabrikası Açma Fikri

Boya üretimi sektörüne başlayacak kişilerin yapmaları gereken ilk şey öncelikle fabrika açmak olacaktır. Siz de fabrika açarak her açıdan boya imalatına yönelik olarak ilk adımı atmış olursunuz. Bunun için öncelikli olarak fabrika açmak için neler gerekmektedir, onların enine boyuna hesap edilmesi gerekir.

  • Belediyeden iş yeri açma ruhsatı
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlüğünden ÇED belgesi
  • Boya imalatı yapmaya elverişlilik belgesi fabrika açmanız için gereken ön şartlar.

Bunun yanı sıra fabrikanızda çalıştıracağınız iş gücü, makine ve ekipmanlar da yine boya fabrikası açmak için gerekli olan nitelikler arasında gelmeye devam etmektedir. Tüm bu ortada duran eleman arayanlar yaklaşımlarımız esas alınarak sizlerin de kaliteden kesinlikle ödün vermeksizin boya imalatı sektöründe gerçekten de elde etmesi olanaklı hale gelmiş olacaktır.

 

Boya Fabrikası Açmanın Temel Şartları

Kimya sektörünün en çok tercih edilen sektörlerinden birisi de elbette boyacılık sektörü olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de bu sektöre ilgi duyuyorsanız her anlamda kaliteden kesinlikle ödün vermeksizin tümüyle boya fabrikası açarak yapmak istediklerinizi anında yapabilme avantajı elde etmiş olacaksınız. Fakat öncelikli olarak şunu belirtmek gerekirse boya fabrikası açmak için kimyager ya da kimya mühendisi olma şartınız yok. Fakat çevre ve şehircilik il müdürlükleri mutlak surette sektörde çalışacak kişilerin bu iş koluna hakim olmasını şart koşmaktadır. Ayrıca çalıştırılacak iş gücünün de nitelikli iş gücü olması gerekmektedir. Genellikle 60-80 kişilik başlangıç olarak iş gücü bulundurulması gerekmektedir.

Günümüz ve Boya İmalatı

Günümüzde boya imalatına yönelik boyacılık sektörünün geldiği düzeyi her yönüyle ele almamız gerekecektir. Öncelikli olarak belirtmek gerekirse boya imalatı her yönüyle önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaya devam edecektir. Bu yüzden kesinlikle belirtmemiz gerekir ki günümüzde boya imalatında gerçekten de ciddi adımlar atıldığını vurgulamak gerekmektedir. Türkiyenin önde gelen boya üreticileri yıllık 900 bin ton toplam iş kuruyorum üretim gerçekleştirmektedir. Öte yandan boya üretim sektörlerinin nitelikli iş gücüne olan istihdam payı da her açıdan öne çıkmaya devam etmektedir. Bu da çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkması bakımından gerçekten de sıra dışı olmayı sürdürmektedir. Bu nedenle günümüzde boya imalatının her yönüyle kaliteden ödün verilmeden gelişmiş Ar-Ge teknikleriyle de yürütüldüğünü kesinlikle dile getirmek gerekiyor.

Boya Üretim Sektöründe Kazanç

Boya üreticilerinin toplamda ne kadar kazanacakları aslında yılların getirdiği deneyimle doğru orantılıdır. Türkiyenin önde gelen boya imalat sektörlerinden birisi olan Marshall başta olmak üzere Polisan gibi güçlü markaların yıllık %30 büyüme avantajına sahip oldukları ve hedeflerinin 2030 yılına kadar dünyanın en önemli ihracat payına sahip olmaktır. İşte ortada duran bu yaklaşımlar esas alındığında da her anlamda sizlerin de boya imalatına yönelik olmak üzere yüksek kazançlar sağlamaya devam ettiklerini kesinlikle dile getirmemiz gerekecektir. Sizler de tüm bu yönleriyle hemen kendi işinizin patronu olacak ve böylelikle yüksek oranda kazanç imkanı elde etmiş olacaksınız. Ayrıca ülkede ekonomik anlamda istihdama da çok büyük oranda katkıda bulunacaksınız. Tüm bu özellikler de son derece önemli bir konudur.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com