Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Burger King Bayilik Fiyatı ve Bayilik Şartları

06.10.2018
232
Burger King Bayilik Fiyatı ve Bayilik Şartları

Gıda sektörü tüm dünyada sürekli büyüyen ve kriz dönemlerinde dahi ayakta kalmayı başarabilen ender sektörlerdendir. Büyüyen şehirlerde herkesin telaş içinde yaşadığı, iş yaşamının koşturmacalarla geçtiği, zamanın kıymetli olduğu günümüzde fast food sektörü de sağladığı kolaylıklardan ötürü gıda sektöründe bir adım önde gitmektedir. Geniş tabanlara hitap etmesi ve uygun fiyatları her daim belirli müşteri kitlesini çekmektedir.

Kendi işini yapmak isteyen bir girişimci isen fast food gıda zincirlerinden birinin bayisi olman, senin kazançlı ve risksiz bir yatırım yapman anlamına gelmektedir. Yaklaşık 24 yıldır Türkiye’de bulunan dünya markası Burger King de bayilik fırsatı sunan fast food gıda zincirlerinin başında gelmektedir. Belli bir birikimin varsa Burger King bayiliği alarak yüksek ve sürdürülebilir bir gelir yakalayabilir, kendi kendinin patronu olabilirsin.

Burger King Hakkında

Burger King, James McLamore ile David Edgerton adlı girişimciler tarafından 4 Aralık 1954 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde basit bir hamburgerci olarak kurulmuştur. İkinci Dünya Savaşı sonrasında fakir ailelere uygun fiyatlı ızgara yemek satmak amacıyla kurulan hamburgerci, yapılan hamburgerlerin müşteriler tarafından çok beğenilmesi sonucunda hızla büyümüştür. Kısa süre içinde ABD’deki diğer eyaletlere ve bir süre sonra da tüm dünyaya yayılan bir hamburger zincirine dönüşmüştür. Hali hazırda 70’nin üzerinde ülkede 13.000 civarında şubesi ile dünyanın 2. büyük hamburger zinciridir.

1995 yılında ATA Grubu dahilindeki TAB Gıda Sanayi Anonim Şirketi’nin gerekli lisansları almasıyla Türkiye’deki faaliyetlerine başlayan Burger King’in ilk Türkiye şubesi İstanbul Etiler’de 7 Mart 1995 tarihinde açılmıştır.

İlk şubenin açılmasını takiben Türkiye’de de hızla büyüyen fast food restoran zinciri Burger King’in 70 ilde 600’ün üzerinde şubesi bulunmaktadır.

Burger King Restoran Açmak İçin Gerekli Fiziki Koşullar Nelerdir?

Lokasyon, Burger King restoranları açısından çok büyük önem taşımaktadır. Restoranın açılacağı yerin, sinema, alışveriş merkezleri, okul ve dershane vb. yerlerin yakınlarında olması, ana arterlerde gerek yaya gerekse de araç tarafiğinin çok olduğu bölgelerde bulunması gerekmektedir. Yatırımcının önerdiği restoran lokasyonu TAB Gıda tarafından onaylandıktan sonra kiralama işlemi yapılmaktadır.

Restoran lokasyonu caddede ise  giriş katının en az 120 metrekare, toplam kapalı alanının ise en az 300 metrekare olması talep edilmektedir. Restoranın ön cephesi en az 6.50 metre genişliğinde, tavanı ise her katta 2.90 metre yüksekliğinde olmalıdır. Alışveriş merkezlerinin “Food Court”larında açılacak şubelerin ise depolar dahil olmak üzere 100 metrekare olması kafidir.

Restoranın açılacağı lokasyonunun, markanın standartlarına ve kalitesine uygun olup olmadığı yine TAB Gıda A.Ş.’nin görevlendireceği yetkililerce kontrol edilip onaylanmaktadır.

Bayilik İçin Başvuran Adaylarda Aranan Nitelikler

Burger King bayisi için başvuracak adaylarda aranan nitelikler ise aşağıdaki gibidir:

  • Hırslı ve girişimci kişilik,
  • Geçmişteki başarı öyküsü ,
  • Yöneticilik deneyimi,
  • Yeterli mali kaynaktır.

Eğer sen yukarıdak niteliklere sahipsen hayatının fırsatı seni bekliyor demektir.

Bayilik İçin Ödenecek Bedel  

Burger King bayisi açmak için gereken yatırım bedeli minimum 500.000.- USD + KDV  olarka belirlenmiştir. TAB Gıda’nın Burger King restoran işletmeciliği için verdiği bayilik süresi 20 yıldır. Bayilik lisansını alan yatırımcılar Burger King markası altında açtıkları fast food restoranda ticari faaliyet yapmaya hak kazanırlar. “Royalty”  bedeli elde edilen aylık cironun % 13’üdür.

Burger King Bayilerine Verilecek Eğitim ve Destek Hizmetleri

Uygun bulunursan öncelikle TAB Gıda A.Ş.’nin vereceği bir eğitim programına katılır ve bu eğitiminin sonunda Burger King işletmecisi olma hakkını kazanırsınız.

Burger King işletme hakkını kazanan bir yatırımcı olarak,  restoranının açılmasına kadar geçen tüm hazırlık döneminde, lojistik, satın alma, insan kaynakları, eğitim, kalite kontrol, operasyon, reklam ve pazarlama süreçleriyle ilgili olarak TAB Gıda A.Ş’den sana destek sağlanacaktır.

Burger King İletişim Bilgiler

Sen de Burger King’in sağlayacağı kazanç imkanların faydalanmak istiyorsan, daha detaylı bilgi almak üzere 90 212 3106600 numaralı telefodan ya da [email protected] adresinden Burger King Bayilik Bölümüne ulaşabilirsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com