Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Cevizli Biber Salçası Yaparak Para Kazanma

Cevizli Biber Salçası Yaparak Para Kazanma

Hanımlar ev işleri ve çocuklarından artan kalan vakitlerini, daha faydalı değerlendirmek için girişimlerde bulunabiliyor. Örneğin evde ek işler yaparak aile bütçesine katkı sağlamak bunlardan biri. Elbette evde ek iş yapan yalnızca hanımlar değil. Beyler, gençler, hatta çalışanlar dahi kendilerine kalan zamanı paraya dönüştürebiliyor. Eğer sen de evdeki vaktini para kazanmaya harcamak istiyorsan cevizli biber salçası işine bir göz gezdir. Erkeklerinde kolaylıkla yapabileceği bu iş, son yılların en karlı işlerinden biri. Nedeni ise organik ürünlere olan talebin çığ gibi büyümüş olması. Üstelik bu işi sipariş üzerine yaptıran organik ürün firmaları da bulunuyor. Eğer sende bu işi yapacaksan, firmalar ile görüşmeye gittiğinde hijyenik olmaya özen göster. Aynı zamanda siparişlerin tam zamanında ve istendiği gibi teslim edileceğini de belirtmeyi unutma.

Evde Cevizli Biber Salçası Nasıl Yapılır?

Evde cevizli biber salçası yaparak para kazanacaksan kapya biberlerin temel ihtiyacın olacağını bilmelisin. Ancak kapya biberlerin en tazelerini ve sağlamlarını seçmelisin. Daha sonra bu biberlerin sap ve tohum kısımlarını ayırmalı, kıyma makinası ya da rondodan geçirmelisin. İçine biraz kaya tuzu ve sivri, yeşilbiber de ekleyebilirsin. Daha sonra salçanızı kaynatmalı ve koyulaşmasını beklemelisin. Soğuduktan sonra cevizlerini ekleyebilirsin. Daha sonra kavanozlara koyarak kapaklarını kapatmalısın. Ek iş imkanı arayan herkesin kolaylıkla yapabileceği bu iş, organik gıda satışı yapan noktaların ilgisini çokça çekiyor. Bu firmalar daha önce tecrübesi bulunan kişiler ile çalışmayı daha uygun görüyor.

Cevizli Biber Salçasını Nerede Satabilirim?

Evet, mis gibi kokan biber salçaların artık hazır. Şimdi sırada bu salçalarını nerede satacağına geldi. Aslında teknoloji müthiş bir pazarlama odağı olmuş durumda. İşte genel olarak biber salçalarını satabileceğin, pazarlayabileceğin noktalar,

– Bir blog açabilir ve organik biber salçası arayanları SEO teknikleri ile kendine çekebilirsin,

– Sosyal medya hesabını kullanarak organik ürün satın alan kişilere ulaşabilir, satış yapabilirsin,

– Lahmacun, kebap, et ağırlıklı yemek yapan lokantalar ve restoranlar ile görüşebilir, toptan satış için araştırma yapabilirsin,

– Gıda alışverişinin nabzını tutar pazaryerlerinde salçalarını kolaylıkla satabilirsin,

– İnternetten kısa bir araştırma yaparak, organik biber salçası alan işletme ve kişilere ulaşabilir, onlar için sipariş üzerine salça hazırlayabilirsin.

Kimler Evde Cevizli Biber Salçası Yapabilir?

Evde biber salçası yapmak asla bir yetenek gerektirmiyor. Biberlerin saplarını ve tohumlarını temizlemek, tuzunu ayarlamak büyük ölçüde yetiyor. Eğer sen de bu işi yaparak para kazanmak istiyorsan asla önyargılı davranmana gerek yok. Çünkü oldukça basit olan bu işin getirisi de yüksek. Üstelik arkadaşların ya da ailen biberleri temizleme aşamasında sana yardım edebilirler ve işlerini daha hızlı bitirmeni sağlayabilirler. Zaten firmalar bu işleri verirken grup çalışması yapabilecek olan kişileri daha sık tercih ediyor. Ayrıca yine firmalar referansı olanları, bu konuda tecrübe sahibi olanları daha sık arıyor.

Cevizli Biber Salçası Yapma İşine Ne Kadar Zamana Ayırmalıyım?

5 litre bir biber salçasının ortalama hazır olma süresi 4 saattir. Buna biberlerin temizlenmesinden pişirilmesine kadar her şey dâhildir. Dolayısıyla bir gün içinde ne kadar salça üretmek istersen, ayıracağın vakit de o kadar fazla olacaktır. Günde 3 – 4 saatini ayırarak 1 ayda asgari ücret kadar para kazanman mümkündür.

Evde Cevizli Biber Salçası Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Evde cevizli biber salçası yaparak aylık 2000 TL’ye yakın bir gelir elde edebilirsin. Hatta yüklü siparişler alarak gelirini ikiye de katlayabilirsin. Ev hanımları için mükemmel bir ek iş fırsatı oluşturan salça yapma işi bazıları için tek gelir kaynağı dahi olabiliyor. Bu işe sen de korkmadan girebilir ve siparişlerini zamanında teslim ederek düzenli bir gelir elde edebilirsin.

Evde Cevizli Salça Yapma İşini Nereden Bulurum?

Organik gıda satış noktaları bu işin sipariş üzerine verildiği yerlerdir. Bu noktalar ile birebir görüşebilir, sitelerinden irtibat kurabilir ya da iş ilanlarını takip edebilirsin. Ayrıca internetten organik biber salçası siparişi veren pek çok yemek noktasına da rastlayabilirsin. Lokal firmalar İŞKUR aracılığı ile bu işleri ilgililere verebiliyor. Ayrıca kendin de organik ürün bloğu açarak salçalarını satabilirsin. Tahmin dahi edemeyeceğin oranda talep göreceklerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com