Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Çiçekli Masa Süsleri Yaparak Para Kazanma

02.03.2019
53
Çiçekli Masa Süsleri Yaparak Para Kazanma

Kendinize yeni bir iş kolu arıyorsanız veya para kazanma konusunda kendinizi biraz daha güçlendirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bazı kimseler yaptıkları işleri değiştirmek için bazı kimseler de boş zamanlarını değerlendirmek için para kazanabileceği yeni araştırırlar. Bu işlerden biri de zaman içerisinde güzel kazançlar elde edebileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz; çiçekli masa süsleri yaparak para kazanma işidir. Bu işin detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ne Yapılacak?

Bildiğiniz üzere çiçekli masa süsleri oldukça fazla kullanılan masa süsleri arasında yer almaktadır. Günümüzde çoğu kişi kırılacak eşyaları masalarında süs olarak bulundurmak yerine daha hafif olan çiçekli masa süslerini tercih ediyor. Doğal olarak çiçekli masa süslerinin tek kullanıldığı yerler evler değil; oteller, restaurantlar, düğün masaları… Oldukça fazla seçenek var. Bu da iş ağının ne kadar geniş olduğunu gösteriyor. İşte sizde bu çiçekleri hazırlayabilir ve satışını yapabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Öncelikli nasıl çalışmak istediğinizi belirlemelisiniz. Bu durumu iyice araştırmanız gerekiyor. İlk başta bir yere bağlı olup daha sonra kendi işinizi kurmanız daha sağlıklı olabilir. Örneğin ilk başta yaşadığınız bölgede bu işi kimler yapmaktadır araştırabilirsiniz. Genellikle bu süsler düğün yerlerinde tercih edildiği için düğün organizasyon firmalarına ürünleri temin düğün malzeme firmaları ile görüşebilirsiniz.  Onun dışında, bulunduğunuz yerde bir çiçekçi dükkanı bile bu işi yapıyorsa orada başlayabilirsiniz. Eğer bireysel olarak bu işi yapacaksanız ürünleri tamamen kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Çiçekleri istediğiniz dekoratif malzemeler ile birleştirebilir ve süsleyebilirsiniz. Öncelikle yapacağınız tasarımları belirlemeli daha sonra malzeme alışverişine çıkmalısınız. Bir tavsiye olarak; eğer bireysel olarak yani kendi işinizi yapacak şekilde çalışıyorsanız muhakkak toptancıları dolaşmanızı tavsiye ederiz. Kaliteden ödün vermeden uygun maliyetli ürünler çıkartmanız sizin yararınıza olacaktır.

Kimler Yapabilir?

Para kazanmak istiyorum” diyen her birey bu işi yapabilir. Eğer yaptığınız işten keyif almak istiyorsanız o zaman biraz el yatkınlığı gerekebilir. Bahsettiğimiz üzere süslemeye dayalı bir iş olduğu için biraz el işçiliği illa ki gerekecektir. Onun dışında herhangi bir husus gerekmemektedir.

Ne Kadar Zamanımı Alır?

İlk başlarda elbette fazla zaman harcayacaksınız. Eğer bilmediğiniz bir iş ise yani bu işi ilk defa yapacaksanız daha çok zaman harcamanız gerekecektir ancak bu her iş için geçerli bir durumdur. İlerleyen zamanlarda eliniz hızlanacaktır ve bu defa daha az zaman harcamaya başlayacaksınızdır. Ama daha fazla çiçek hazırlamak istiyorsanız daha az çiçek hazırlayan birine göre daha çok çalışmanız gerekecektir.

Ne Kadar Para Kazanılır?

Eğer bir yere bağlı olarak çalışıyorsanız, yaptığınız çiçekli masa süsü kadar ücret alacaksınızdır. Genellikle firmalar, çiçek başı ücret şeklinde çalışabilirler. Aynı zamanda kazandığınız ücret, hazırladığınız çiçekli masa süslerinin yapısı ile değişebilir. Eğer bir yerde düzenli olarak çalışır ve ürünleri istenilen zamanda hazır hale getirirseniz aylık kazancınız ortalama 400 TL gibi bir rakam olabilir. Ancak dediğimiz gibi bu ortalama bir rakamdır. Daha fazla çalışarak arttırabilir veya daha az çalışarak bu rakamı azaltabilirsiniz. Eğer iş kurmak gibi bir imkânınız varsa yasal zorunlulukları yerine getirip bu işi bireysel olarak yapacaksanız kazanacağınız rakam daha fazla olacaktır. İlk başlarda işiniz fazla bilinmediği için daha az kazanabilirsiniz ancak kendinizi tanınır hale getirdikçe aylık 1.000 TL üzeri rakamlar kazanmanız olasıdır. Özellikle belirli bir süre sonra kendi ekibinizi bile kurmanız gerekebilir. Kendinize Instagram uygulaması üzerinden bir sayfa açabilir ve prosedürleri yerine getirdikten sonra reklamınızı rahatça yapabilirsiniz hatta satışlarınızı bile gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kendinize bir broşür çıkartabilir ve organizasyon firmalarını gezerek kendinizi tanıtabilirsiniz. Böylelikle iş ağınız genişlemiş olur ve kazancınız kolaylıkla artış gösterir. Şimdiden bol kazançlar!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com