Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Doğal Kozmetik Ürünleri Satışı Sektöründe İş Fikirleri

26.10.2018
197
Doğal Kozmetik Ürünleri Satışı Sektöründe İş Fikirleri

Neden Doğal Kozmetik Ürünleri Kullanmalıyız?

Kozmetik sektörünün en pahalı sektörlerden biri olduğunu biliriz. Kadınların güzelliği için harcadığı paraya acımadığı da bir gerçek tabi ki de. Daha güzel görünmek uğruna farklı kozmetik ürünleri, cilt bakım ürünleri kullanıyoruz. Son zamanlarda iyice yaygınlaşmaya başlayan bir akım sayesinde doğala dönmeye başladık. Doğal kozmetik ürünleri, doğal cilt ürünleri kullanmaya araştırmaya başladık. Eğer siz de bu sektörün meraklısı iseniz ek iş imkânı olarak doğal kozmetik ürünlerini düşünebilirsiniz. Çağımızda çoğu şey artık kimyasal ve bize cildimize zarar veriyor. Daha güzel görünmek uğruna kendimize zarar vermeyi artık bırakmalı ürünlerin doğal olanına yönelmeliyiz.

Evde Kendiniz Üretin

Dışarıda satın aldığınız birçok ürün kimyasaldan oluştuğu için mümkün olduğunca evde kendi ürettiğiniz ürünleri kullanmaya başlamalısınız. İçinde ne olduğunu bilmediğiniz kimyasalları cildinize uygulamayın artık. Evinizde kendiniz çok rahat bir şekilde kendi doğal makyaj malzemelerinizi yapabilirsiniz. Kadınlar olarak hiç birimizin kat kat fondöten sürmeye, bütün kusurlarımızı kapatmamıza gerek yok aslında. Sadece biraz daha cilt tonunu eşitleyecek ve doğal gösterecek doğal kozmetik ürünleri kullanmamız yeterlidir. Kullandığınız kozmetik ürünleri bu şekilde değiştirirseniz inanın kısa bir süre sonra neden şimdiye kadar bu kadar bunlara para verdim diyeceksiniz. Ayrıca eğer doğal kozmetik ürünleri işini önce kendi makyaj koleksiyonunuzu oluşturabilir, sonra yakın çevrenize tanıtarak ek iş imkânı sağlayabilirsiniz. Ev merkezli küçük bir kozmetik üretimine başlayabilirsiniz. Başlangıç olarak nemlendirici kremler, temizleyici jeller sabunlar, losyonlar yapabilirsiniz.

Nerden Başlayacağım?

-Öncelikle yeni bir sektöre başladığınızın bilincinde olun ve çok yüksekten uçmayın. Önce ufak kremler, yağlar, nemlendirici jeller, sabunlar yaparak işe başlayın. Zaten BB krem ya da CC krem gibi cilt tonunu eşitleyen kremler normal, nemlendirici kremin içine renk katılmasıyla elde edilir. Yani krem yapmayı başardığınızda BB krem yâda CC krem yapmak sizin için çok zor olmayacaktır.

-Başlangıç için kendinize zaman verin ilk 1 ay verin. Yaptığınız kremleri kendinizde çevrenizde denemelerini isteyin. Yani ilk başta ücretsiz olarak ürünlerinizi verin ki insanlar denesinler, zaten beğenirlerse size geri dönüş mutlaka yapacaklardır.

-Kremlerinizi hazırlamak için ham maddeler satın alın ve koymak için küçük cam kaplardan edinin. Başlangıç için çok fazla almanıza gerek yoktur.

Nasıl Yapacağım?

Her cilt tipi farklıdır, fakat temelde üç temel cilt tipine göre üretim yapın. Kuru-hassas, yağlı-karma, normal ciltlere göre krem yapın. Özellikle krem yapın dememin sebebi şudur ki, hepimiz cildimizi nemlendirmeye özen gösteriyoruz ve her kadın nemlendirici kullanır. Yani her kadının ortak kullandığı bir ürünü üretirseniz satma olasılığınız ve yelpazeniz genişler. Bu işe sıfırdan başladığınızı düşünerek ilk başta bu işte yalnızsınız fakat eğer işinizde yükselmeyi hedeflerseniz ve yaptığınız ürünler beğenilirse yükselmeniz hızlı olacaktır.

Ne Kadar Para Kazanacağım?

Açıkçası bu sektörden ne kadar para kazanacağınız tamamen sizin elinizde olan bir durum, çünkü ne kadar satış yapacağınız çevrenizin ne kadar kalabalık olduğunu siz belirliyorsunuz. Bu sebeple kazancınız değişecektir. Fakat normal bir çalışan memur olduğunuzu düşünürsek, evde ek iş imkânı oldukça cazip görünüyor. Satın aldığınız ham maddeleri düşünürsek bunun üzerinden ufak bir hesaplama yapalım.

Bu işe sıfırdan başladığınızı düşünerek beraber ufak bir hesap yapacağız.

-500 TL lik bir yatırım yaptığınızı düşünelim. Kremleriz için hammaddeleri satın aldınız.

Her ürettiğiniz krem için en fazla 10 TL ye mal ediyorsunuz. Sonra bu ürünü 30 TL ye sattınız. Her gün 5 tane ürettiğinizi düşünürsek her gün 100 TL kar elde edersiniz. Haftanın 2 günü bu şekilde krem üretirseniz 200 TL yapar. Aylık 800 TL karınız olacaktır. Ki bu sadece haftanın 2 gününe göre hesaplanmış bir kazanç planıdır, siz bunu daha da genişletebilirsiniz. Ki bir kremi 10 TL nin çok daha altında bir maliyete elde edersiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com