Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Dominos Pizza Bayilik Başvurusu, Fiyatı ve Şartları

19.10.2018
261
Dominos Pizza Bayilik Başvurusu, Fiyatı ve Şartları

Kendine yeni iş fırsatları yaratmak, kendi işinin sahibi olmak ve hayallerini yakalamak istiyorsan, dünyadaki en büyük pizza zincirlerinden olan Domino’s Pizza ile bu şansı yakalayabilirsin. Başarıyla çalışan bir iş modeline sahip Domino’s Pizza büyüyen bir pazarda açılış maliyeti düşük harika bir bayiilik sunmaktadır.

Evlere Serviste Dünyadaki En Büyük Zincir Domino’s Pizza

Domino’s Pizza, Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan eyaletinde 1960 yılında yılında kurulmuştur. Yaklaşık 60 yıllık bir geçmişe sahip olanşirket, hali hazırda 85 farklı ülkeye dağılmış 14.000’ni aşkın şubesiyle tüm dünyada hizmet vermektedir. Evlere servis yapan en büyük pizza zinciri konumundadır.

Türkiye’ye 1996 yılında giren Domino’s Pizza’nın ilk şubesi İstanbul Ulus’ta açılmıştır. An itibariyle başta Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa illerinde olmak üzere 488 adet şubesi bulunmaktadır. 22 senedir Türkiye’de bulunan pizza zinciri, Türkiye’de de “evlere pizza servisi” fikrini yerleştirmiştir. Domino’s Pizza, ürünleri Ankara, Gaziantep, İzmir ve Gebze’de bulunan tesislerinde üretilmekte böylelikle de Türkiye’nin her yerine taze ve zamanın ürün tedariki sağlanabilmektedir.

Domino’s Pizza Bayiiliği Başvuru Süreci

Yıllardır belli bir kaliteden ödün vermeden lezzetli pizzalar üreten Domino’s Pizza bayiiliği için başvurunuzu www.franchisefirsatlari.dominos.com.tr adresinden ya da telefon ile yapabilirsin. Başvurunu takiben detaylı bir görüşme için Domino’s Pizza Merkezi’ne davet edilirsin. Pizza zincirinin iş akışına alışmak adına tarafınıza sağlanan kısa dönemli dükkan tecrübesini takiben, pizza bayiisini açmayı planladığın lokasyon için fizibilite çalışması yapmalısın. Daha sonra yaptığın bu fizibilite çalışmasını sunup, iş planlarını anlatmak üzere Domino’s Pizza yönetici ekibiyle bir araya gelirsin. Bayiilik için onay alman durumunda ilk resmi sözleşmeni imzalayabilirsin. Şubeni açmadan önce ise işine yarayacak tüm teorik ve pratik eğitimler sana verilmektedir.

Domino’s Pizza Bayiiliği Için Lokasyonda ve Dükkan Aranan Özellikler

Öncelikle bayii açılması düşündüğün dükkanın ana cadde üzerinde veya ara caddelerin kesişim noktasında olması gerekmektedir. Diğer taraftan dükkanın iskanlı olması, herhangi kamu kurumu ya da özel kuruluşla probleminin olmaması önemlidir.

Domino’s Pizza’nın dükkanlarda tercih ettiği büyüklük minimum 80 metrekare maksimum 150 metrekaredir. Dışa bakan cephenin genişliğinin en az 5 metre, tavan yüksekliğinin ise 2.70 metre olması gereklidir. Dükkanın mutlaka bacası olması veya baca yapılması ile ilgili binadan onayının bulunması şarttır. Sevkiyat araçları ve servis hizmeti verecek motorsikletler için park yeri olması lazımdır.

Neden Domino’s Pizza Bayiliği Seçmelisin?

  • Dominos’s Pizza bayiisi olman için pek neden bulunmaktadır. Yaklaşık 60 yaşında Domino’s Pizza’nın tüm dünyaya dağılmış bayiileri de şirketin tercih edilirliğini ortaya koymaktadır.
  • Öncelikle Domino’s Pizza yıllardır süregelen ve başarısı ispatlanmış bir iş sürecine sahiptir. Bu iş süreçleri sayesinde sürdürülebilir bir nakit geri dönüşü sağlanmaktadır.
  • Menüleri sık sık yenilenmekte, yeni ürünlerin tanıtımı çok profesyonel reklam ve kampanyalarla yapılmaktadır.
  • Türkiye’deki 4 ayrı şehir bulunan üretim merkezinde (Ankara, Gaziantep, İzmir ve Gebze) yapılan ürünler ülkenin her yanındaki bayiilere zamanında ve taze olarak dağıtılabilmektedir.
  • Domino’s Pizza innovasyona sürekli yatırım yapmakta, üretim ayağından siparişlerin teslime edilmesine dek en son teknolojileri kullanılmaktadır.
  • Kullanılan “Pulse Sistemi” ile bayiilere pazarlama, satış, vardiya ve personel yönetimi gibi konularda destek verilmektedir.
  • İş ortaklarının sistemi tanımalarını sağlamak üzere her birine 3’er aylık teorik ve pratik eğitim verilerek onların şube içi işleri, standartları ve şirket kültürünü öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bunun yanısıra tüm şube  ekiplerinin gerek sınıf içi gerekse de online eğitimlerle yeni bilgi ve becerilere sahip olması amaçlanmaktadır.
  • Açılışla beraber her bir bayii için bir danışman atanmakta ve süreçlerin takip edilmesiyle sistemin problemsiz olarak işlemesi sağlanmaktadır.

Domino’s Pizza Bayiilik Ücreti

Domino’s Pizza bayiiliği için gereken bayiilik bedeli yaklaşık 200.000 USD’dir. Bu meblağ çok görünse de en geç 36 ay çerisinde kendisini kurtarmakta ve şube kâra geçmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com