Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Dp Parfüm Bayilik Başvurusu ve Bayilik Fiyatı

26.10.2018
1.061
Dp Parfüm Bayilik Başvurusu ve Bayilik Fiyatı

Bayilik veren firmalar arasında olan, ülkemizin kozmetik sektöründeki önemli temsilcilerinden D&P Perfumum kendilerine “Ülkenin Parfümcüsü” şiarını uygun görerek yoğunlukla parfüm üretmektedir. Dünya genelinde çok ciddi ilerleme kaydeden kozmetik ürünler pazarı; araştırma ve geliştirme üzerine büyük yatırımlar yapan büyük şirket ve firmaların er meydanı haline gelmiştir. D&P Perfumum menşei Türkiye olan ve dünya genelinde 37 ülkede faaliyet gösteren büyük bir parfüm markasıdır.

D&P Perfumum İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 1999 yılında Ankara’da kurulmuş  olan ve bugün halen faaliyetlerine devam eden bir şirkettir.  Daha kaliteli ürünler için araştırma ve geliştirmeye büyük önem veren firma yürüttüğü tüm faaliyetleri büyük titizlikle yürütmektedir.
Dünyanın birçok noktasında faaliyet gösteren ve showroomlara sahip olan D&P Parfümüm kendi bünyesinde YOU&ME, BLACKPOINT, SAME adı altında üç markaya daha ev sahipliği yapmaktadır.

D&P Parfüm Bayilik Başvuru Süreci

Ülke genelinde ve yurt dışında bayilikler veren D&P Perfumum İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, franchise ve bayilik başvuruları için öncelikle  http://www.dpperfumum.com.tr sayfasında yer alan ön başvuru formunun doldurulmasını talep ediyor. Formu doldurup teslim ettikten kısa bir süre sonra, bayilik açılmak istenen ilin veya ilçenin görevli müdürü başvuran ile iletişime geçer. Birtakım şartları ve maddi giderleri olan bu süreç şu şekilde işler; parfümeri kurulmak istenen il veya ilçede başka bir D&P Parfüm bayisi olmaması tercihen aranan bir kriterdir; ancak işlek ve yoğun bir caddede ve nüfus yoğunluğu açısından kalabalık bir bölgede bu kriter aranmamaktadır.

Kurulması planlanan parfümerinin bölge bazında rakip analizi yapılması istenir. Parfümerinin işlek bir cadde üzerinde veya yoğun bir alışveriş merkezinde olması tercih sıralamasında ön sıralarda yer alır. Tüm bu şartlar yerine getirildiğinde iş artık parfümerinin kurulacağı alana gelmektedir. Bayinin kurulacağı alanın minimum 10 metrekare olması talep edilmektedir. Tüm şartların sağlanmasından sonra tutulan iş yeri için reklam, dekorasyon gibi giderleri senin karşılaman gerekmektedir.

Detaylı bilgi için Merkez Ankara, Marmara Bölge ve İzmir olmak üzere üç farklı iletişim müdürlüğü mevcuttur. Ankara’da bulunan ana merkez için 0312 387 53 53 numaralı telefondan veya   [email protected]  uzantılı mail adresinden iletişim sağlayabilirsin.

D&P Parfüm Bayilik Ücretleri

Bayinin aldığı riski en aza indirgemeyi amaçlayan D&P, minimum stok seviyesi ile en yüksek kar oranını sağlamayı hedeflemektedir. 15.000 EUR tutarında ürün ve 20.000 EUR tutarında franchise (bayilik) bedeli olmak üzere 35.000 EUR’luk bir paket ile bayilik sözleşmesi hazırlanır. Ancak sözleşme bedeli bayinin bulunduğu yere, konuma, civardaki diğer D&P bayilerinin ve rakip markaların durumuna göre yeniden yapılandırılabilmektedir. Ürünlerin toptan satışları euro cinsinden yapıldığı için kur dalgalanmaları ürün fiyatlarında ve bayilik bedelinde farklılıklar gösterebilmektedir.

Tutulan dükkanın maliyeti, dükkanın metrekaresine göre değişiklik göstereceği için minimum gider 12.000,00-15.000,00-TL arasında değişmektedir. Dükkan içi raf, dolap, masa gibi masraflar; dükkan dışı kompazit kaplama, reklam panosu gibi masraflar ile ilk satışta toptan açık parfüm almak için yaklaşık 5.000,00-TL maliyet çıkmaktadır. Bayi düzeni tek tip olarak yapılmak zorunda olup bu aşamada D&P Perfumum dekorasyon konusunda destek sağlamaktadır.

Oldukça uygun ürün fiyatları sunan D&P Parfüm gelişen ve büyüyen şirket yapısı ile kar marjını yüzde yüz oranında geliştirmiştir. Gerek yurt içi gerek yurt dışında faaliyet göstermesi ürün sürümünden elde edilen karı arttırmıştır. 30cc, 50cc, 100cc’lik şişelerde satılan parfümler en çok satan parfümden en az satan parfüme doğru orantılı bir şekilde ayarlanarak işletmeciye gönderilmektedir.

D&P Parfüm Bayilik İşini Yapabilir Miyim?

D&P çoğunlukla parfüm ve oda kokusu üzerine satış yapmaktadır. Diğer büyük franchiselara göre geçmişe dönük büyük bir tecrübe ihtiyacı yoktur. Mali durumun uygunsa, pazarlama yeteneğine biraz güveniyorsan ve iş yapabileceğin konumda bir dükkan bulduysan bu işten kısa sürede kazanç sağlamaya başlarsın.

D&P Parfüm Bayiliği Ne Kadar Kazandırır?

Parfüm sektörü önü açık olan, yıllar geçse de zarar etmeyecek bir sektördür. Uygun fiyatlarla her insanın zevkine uygun yüzlerce koku seçeneği sunan D&P parfüm de iş fikirleri arasında en mantıklı olanlardandır. D&P parfüm bayiliği için yapmış olduğunuz masraflar işlek konumda bir dükkanınız varsa 2 yıl içerisinde karşılanmakta; 2 yıldan sonra %50 kar oranı sağlamaktadır. Sen de iş kurmak istiyorum diyorsun D&P parfüm ile iletişime geçerek bir bayilik açabilirsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com