Kazançlı Fikirler

D&r Bayilik Bedeli Ve Şartları

23.10.2018
1.746
D&r Bayilik Bedeli Ve Şartları

Franchisig nedir?

Franchising firma sahibinin belirli şartlar belirleyerek yönetimini ve sorumluluğunu belli bir bedel karşılığında ve markanın adını yeni iş fikirleri arayanlara destek vererek kullandırdığı bir sistemdir. Daha çok bilinen adı da Bayilik almaktır. Böylelikle küçük yatırımcılar daha büyük bütçeye ulaşarak para kazanmaya başlar. Çoğu sektörün de içinde bulunduğu bu sistemin ise kolları şöyledir; otomotiv, giyim, fastfood, sağlık, otel işletmeciliği, eğitimdir. Bu tür sektörler arttıkça da sistem ömrünü daha da çok uzatıyor. Yeni iş fikirleri olarak çokça tercih edilen bir yöntemdir. İlk uygulama yeri ABD olduğu gibi yurt dışından ülkemize kadar ek kazanç sağlamaktadır. İş kurmak gibi bir düşünceniz ve ya ihtiyacınız varsa franchising tam senin için. D&R da tam aradığın gibi franchising veren bayilerden bir tanesi.

D&r Ve Bayilik

D&R, Doğan Medya Grubu’nun bir üyesidir. 1996 yılında kurulan D&R mağazasının şuan 21 ilde 103 tane mağazası bulunmaktadır. D&R kendi grubunda pazar liderliğini de ortaya koymuş durumda. Kitap, müzik, film, elektronik, oyun, hobi, hediyelik eşya, kırtasiye gibi birçok ürün çeşidiyle de alıcısını başka bir dünyaya çekiyor. Her geçen gün artan mağaza sayısıyla da şehirlerin en işlek caddelerine açılması tüm insanları özellikle okumaya yönlendiriyor. Dünya markalarının buluştuğu mağazalarda kendinizi kaybetmemek mümkün değil. Günümüzde pazar lideri olması onu birçok franchising veren bayiler arasında aranacak isim yapıyor.

D&R Bayilik Şartları Nelerdir?

Bayilik almak artık günümüzde yeni iş fikirleri arasına girmiş durumda. Zor gibi görünse de işin başında ve sonrasında yardımlar alabileceğin sistem olması bağımsız yatırımcıları heyecanlandırıyor. Daha çok anahtar teslim olan bu işte ekipmanlar, malzemeler hazırdır.

Yapman gereken ilk şey bayilik için dehşet müşteri yoğunluğuna sahip bir mekan bulmak. Kabul sürecinden sonra sana verilen eğitimlerle bu süreci en doğru şekilde aşmak sana kalmış. Firmaya ya da duyulurluğa göre değişmekle birlikte kar marjı çok yüksektir. Bazı sektörler yıllık karından sana % 10 %30 arası bir gelir sunarlar. E bu gelir de D&R in karına bakacak olursak çok ta küçümsenmeyecek bir oran. Normal şartlarda bağımsız firmalar birkaç seneye çökmekle beraber franchising bir sektöre girdiğin zaman uzun yıllar kar elde edebilirsin.

Nasıl Başvurulur?

İlk yapılacak şey araştırılan firma ile temas kurmaktır. Her firma da olduğu gibi öncelikli olarak isteyecekleri şey bir anket ve ya başvuru formudur. Genelde tecrübelerine ve hedeflerine bakarlar. Sisteme girişi başarılı olan bayiler mülakata girmeye hak kazanırlar.

Mülakat

Mülakat aşamasına geldikten sonra iş görüşmesi gibi düşünebileceğiniz bir toplantı yapılır. Bu toplantıda hedeflerini, ilgi alanlarını, uygunluğunu gözden geçirirler. Ve başarılı oldun. Bundan sonra atacağın her adımla D&R ı temsil etmeye hazırsın.

Bayilik Bedeli Ne Kadar?

Her şeyin bir bedeli tabi ki var. Bunun için de tahmini bayilik alma bedeli 10 bin TL 20 bin TL arası. Tabi ki de bu bedel şirketin önemine ve karına göre 50 bin TL ve daha üstüne de çıkabiliyor. Eğer yurt dışında bir mağaza açmayı hedefliyorsan yurt dışı şartlarına göre bu rakam artabilir. D&R mağazalarının ziyaretçi sayısı kaynaklara göre 5,3 milyon olduğunu düşünürsek kar marjı olağan üstü bir zirveye olaşacağını da söyleyebiliriz. Kazanacağınız tutar bu sayılar için azımsanmayacak bir rakama dönüşür. Size ödenecek % miktarı ortalama yıllık kazancının bayi yeri, işlekliği, yıllık ziyaretçi sayısına göre düşürüp arttırabileceği için bayilik yerini en iyi şekilde araştırmalısın.

 BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com