Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Düğün Organizasyon İşi Yaparak Para Kazanmak (Aylık 20 Bin TL)

Düğün Organizasyon İşi Yaparak Para Kazanmak (Aylık 20 Bin TL)

Evden yürütebileceğiniz en iyi iş fikirleri arasında yer alan düğün organizasyon işleri sektörü oldukça kolay bir iştir. Küçük ya da büyük ölçekli olarak başlanabilir. Esasında yeni bir iş alanı olmakta, ancak bu alanda artan talepler karşısında yeni girişimcilerin en çok para kazandığı sektörlerden biri olmuştur. Orta halli bir girişimci olarak aylık 8 ile 10 bin TL arasında ne gelirler elde edebilirsiniz.

Floral arrangement at a wedding ceremony

Düğün, Organizasyon İşini Nasıl Yaparım?

Eskiden organizasyon denilince düğün, nişan, sünnet gibi kutlamalar gelse de artık çok geniş bir alanda değerlendirmek mümkündür. Bu da organizasyon sektöründe çalışmak isteyenler için çok daha geniş bir müşteri profili anlamına geliyor. Rekabet oranı oldukça düşük olan bu sektöre ilk adım atarken güçlü ve zayıf yönlerinizi belirlemelisiniz. Sonrasında somut bir iş planı hazırlanmalıdır.

Küçük bir işletme olarak başladığınızda home ofis olarak hizmet verebilirsiniz. Ancak işinizi genişletmeyi düşünüyor iseniz mutlaka bir yer bulmanız gereklidir. Bu şekilde potansiyel müşterilerinizi daha kolay etkileyebilirsiniz. Bir pazarlama stratejinizin olması çok önemlidir. Doğum günü, evlilik teklifi, kına, yıl dönümleri, sürpriz partiler düzenleyebilir ve bunun ile ilgili sloganlarınız, çalışma konseptiniz olmalıdır.

Düğün, Organizasyon İşi İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Çok fazla bütçe ayırmanıza gerek olmadan iş kurmak bu sektörde mümkün olabiliyor. Hizmet çerçevenizi ilk etapta bir iki kategori ile başlayabilir. Sonrasında ise genişletebilirsiniz. Firmanız ilk etapta doğum günü ve düğün organizasyonları için hizmetler verebilir. Bunun için organizasyon deposu kurabilir. Ya da hazırlanacak organizasyona göre tüm ekipmanları kiralayabilirsiniz.

Evinizden çalışmak istediğinizde organizasyonu planlayabilir ve kar marjınızı koyarak fiyat verebilirsiniz. Tüm malzemeleri kiralayarak kullanabilirsiniz. Dükkan tutmak istediğinizde merkezi alanlarda 1 ile 5 bin arasında kira bedeli ayırmanız gereklidir. Ürünleri kiralamak için Franchise bedeli vererek organizasyon depoları ile ortak olabilir ve bu şekilde maliyetleri çok daha aşağı çekebilirsiniz. Ortalama 25 bin TL’ye organizasyon şirketi kurabilirsiniz.

Düğün, Organizasyon İşini Nasıl Pazarlayabilirim?

Öncelikle home ofis olarak işlerinizi takip edecek iseniz, mutlaka bir web sitesi kurarak hizmetlerinizi tanıtmanız gereklidir. Bunun yanında ofis olarak bir dükkan seçtiğiniz de bile mutlaka sosyal platformlar üzerinden tanıtımlar yapmanız önemlidir. Bu şekilde müşteri portföyünüzü geliştirebilirsiniz. Dükkan açarken merkezi noktalardaki yerlerin tercih edilmesi de artı bir puan kazandırır. Yaptığınız işin reklam stratejisi çok önemlidir. Düğün organizasyonları yapıyor iseniz, kadın sitelerine ve bloglarına reklam verebilir; sosyal medya da takipçileri bayanların çoğunlukta olduğu alanlarda reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Yaptığınız işi kaliteli yaparak müşterilerinizin artan memnuniyeti ile de müşteri sayınızı artırabilirsiniz.

Düğün, Organizasyon İşinde Ne Kadar Kazanırım?

Bu alanda yaptığınız reklam çalışmalarının geri dönüşleri ile ayda 10- 15 organizasyon planlaması yaptığınızda ortalama 20 TL gibi rakamlarda kazanımlar elde edebilirsiniz. Kiraladığınız eşyaların maliyetleri ve vergilerde ortalama 10- 12 bin TL olabiliyor. Yani 8 ile 10 bin arasında aylık kazançlarınız olabilir. Bu alanda bayilik veren firmalardan destek alınabilir. Bu da maliyetlerinizin yarıya düşmesini sağlar.

Düğün, Organizasyon İşinde Bayilik Veren Firmalar

  • Bayilik veren firmalardan destek alarak sektör içerisinde çok daha geniş alanlarda hizmet verebilir ve nasıl para kazanılır araştırmalarınız için karlı bir tercih yapabilirsiniz.
  • Ses Organizasyon; 10 ile 25 bin arasında bayilik maliyeti bulunuyor. Reklam, pazarlama, eğitim, personel desteği sağlamaktadır. Bayi adaylarında kuvvetli iletişim becerisi arıyor.
  • Organizasyon Platformu; 5 ile 10 bin arasında bayilik maliyeti bulunuyor. Reklam, pazarlama, yer seçimi, eğitim, bölge korunma ve personel desteği sağlıyor. Minimum 70 m2 ofis talep etmektedir. Yüze 30 ile 100 arasında değişen kar marjları bulunur.
  • Tower Lounge; 10 ile 25 bin arasında proje, yatırım, uygulama ve danışmanlık hizmetleri sunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com