Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

E-Kitap Satarak Para Kazanmak (5000 TL Gelir)

E-Kitap Satarak Para Kazanmak (5000 TL Gelir)

Dünya çapında globalleşme (küreselleşme) yolunda günden güne dev yatırımlarla yeni hamleler yapılıyor. Nitekim eğitim alanından savunmaya ekonomiden endüstriye kadar akla gelen para kazanmanın yolları bütün sektörler evrensel olabilmek ve dünyanın her yerine ulaşmak için globalleşme yarışına girmiş durumda.

Kuşkusuz bu çabayı sadece kurumlar değil kişiler de gerçekleştirmektedir. Bireysel olarak siz de işinizi internete taşıyabilir ve bu sayede hem daha çok müşteri potansiyeli oluşturabilir hem de daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Bireysel olarak kendi işinizi yapabileceğiniz popüler mesleklerden birisi de e-kitap yazarlığıdır. Elektronik kitabın kısaltılmış hali olan bu işte dijital ortamda yani internette kitaplarınızı pazarlama imkanı bulmanıza imkan tanır.

Nasıl Yazarlık Yapacağım?

Yazar olabilmek için cinsiyet, eğitim düzeyi ve de yetenek gerekmiyor aslında. Çünkü “cogito ergo sum” yani Düşünüyorum o halde varım diyen Descartes herkesin düşündüklerini yazıya dökebileceğini günümüzden binlerce asır öncesinden gördü.

Öyleyse düşündüklerinizi yazıya dökmek ve bunları diğer insanlarla paylaşmak yazarlığın ta kendisidir. Yani yazarlık ne edebiyat fakültesi mezunlarının tekelinde ne de dergi, gazete ve benzeri basın yayın organlarının tekelinde.

Nasıl Yazacağım?

  • E-kitap yazarak para kazanma konusunda sıklıkla duyduğum sorular arasında nasıl yazılacağı gelmektedir.
  • Ofis programları olarak Microsoft şirketinin ürettiği Microsoft Word programını indirerek yazılarınızı yazabilir, kaydettikten sonra internete pazarlamak üzere yükleyebilirsiniz.
  • Word üzerinde yazınızı yazın, elbette normal bir kitabın başlangıcından bitimine kadar bütün dizgi ve sayfa tasarımı konusunda teknik bilgiye sahip olmanız gerekecektir. Bunları öğrendikten sonra projenizi kaydedin ve e-ticaret sitelerine üye olarak yükleyin.
  • E-ticaret siteleri arasında Amazon açtığı resmi Türkiye hesabıyla ilk sırada geliyor. Buraya e-kitabınızı yükleyerek hemen müşterilerinizi bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine Hepsiburada, Gittigidiyor gibi popüler e-ticaret siteleri aracılığıyla da pazarlamanız mümkün.

Net Kazancım Ne Kadar Olacak?

Serbest zamanlı kendi işini yapanların internetten para kazanma ne kadar kazanacağı çalışma potansiyeline bağlı olarak değişkenlik gösteriyorsa da ortalama bir kitabın en az 5 TL olduğunu hesaba katarsak satış başına 5 TL kazanacaksınız demektir. Çünkü hiçbir maliyet olmadan elektronik ortamda hazırladığınız için gerçekten de kârlı bir iş olmaktadır. Bunun yanı sıra dikkat çeken özelliği olması bakımından günde en az on kişiye satmanız halinde bile aylık 1500 TL en düşük kazanç elde edebileceksiniz. Bu sadece en düşük kitap satışıyla ilgili olduğundan dolayı her bakımdan dikkat çekmektedir.

Bu özelliklerin yanı sıra bir diğer özelliği meydana getirmesi açısından kazancın ortalama olarak arttırılması da her anlamda dikkat çeken konular arasında gelmesi açısından gerçekten de önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaya devam eder.

E-Kitap Konu Fikirleri

Kitap yazmaya karar verdiyseniz mutlaka birikmiş düşünceleriniz ya da duygularınız var demektir. Sanat – kültür, siyaset – politika, genel kültür – kişisel gelişim, bilim – teknoloji gibi evden para kazanma tamamen ucu açık bütün konularda yazılar yazabilir kaynak belirtmek kaydıyla alıntı yapabilirsiniz. Hiçbir şekilde telif hakkı sorunlarına maruz kalmaksızın siz de e-kitap satışı üzerinden gerçekten de ciddi manada iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu da son derece önemli bir konuyu teşkil etmesi adına önemli bir konuyu oluşturmaktadır.

 

E-Kitap Örnekleri

Elektronik kitap örnekleri arasında D&R mağazalarının en çok satan e-kitapları arasında Sabahattin Ali’nin İçimizdeki Şeytan, George Orwell’ın Hayvan Çiftliği, William Golding’in Sineklerin Tanrısı gibi kitaplar başta gelmektedir. Siz de bu e-kitapları inceleyebilir ve ilham kaynağınız olacak elektronik kitap satışına sosyal medya, e-ticaret siteleri veya Google Adwords ile başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com