Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Editörlük Yaparak Para Kazanmak

Editörlük Yaparak Para Kazanmak

Makale editörlüğü bol vakti olanlar ve internet üzerinden para kazanmak için oldukça popüler ve kazançlı sayılabilecek bir iş koludur. Site editörlüğü ve makale editörlüğü meslek olarak birbirine çok yakın olmasına rağmen bazı önemli farkları vardır.

Site Editörlüğü ve Makale Editörlüğü Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bir sitenin editörü aynı zamanda makale editörlüğü de yapabilir ama makale editörlüğü yapan kişiler genelde bir veya bir kaç siteye bilgi birikimleri oranında ya da araştırmalar yaparak belirlenen makaleleri yazan ve bu makalelerden para kazanan kişilerdir.

Web Sitesi Editörü Nasıl Olunur?

Bir web sitesine editör olabilmek için; öncelikle düzenli olarak güncellenmesi gereken bir web sitesine iş başvurusunda bulunmanız gerekir ya da kendiniz yeni bir web sitesi ya da bir blog oluşturmanız gerekir. Web sitesinin üyeleri tarafından gönderilen mesajları okuyarak yanıtlamak, oluşan kişisel sorunlara çözüm bulmak, üyelere ve kayıtlı kişilere e postalar göndermek ve teknik bilginiz oranında oluşabilecek teknik problemlere çözüm getirmeniz gerekir.

Büyük firmalar web sitesi editörlerini, sitelerini yönetmeleri ve sosyal medya takibi gibi ihtiyaçları için gerek duyduğu bir pozisyondur. Çalışır durumda web sitesi olan her şirket, sitesini güncel tutmak, gerekli grafikleri hazırlamak, mailleri cevaplamak gibi konularda bu pozisyona eleman istihdam ederek çözüm getirir.

Herkes Web Sitesi Editörü Olabilir Mi?

Bir web sitesinin editöründen var olan siteyi güncel tutması, firmanın haberlerini düzenli olarak siteye girmesi ya da bir internet gazetesinden haberleri toplayarak özgünleştirip, orijinal grafikler oluşturması gerekir. Tüm bunları yapabilmek için belli bir web tecrübenizin olması gereklidir, daha önceden herhangi bir web sitesinin yönetim paneli kullanmış olmanız sizin için büyük avantaj yaratacaktır. Ayrıca video düzenleme ve grafik tasarım ve Photoshop bilginiz varsa, işte o zaman aranan eleman olursunuz.

Web sitesi editörlüğü veya makale editörlüğü evde ek iş olarak rahatlıkla yapılabilecek bir iştir, aynı zamanda tam zamanlı profesyonel bir meslekte olabilir. Web sitesi editörlüğünün maaşları genellikle iyidir. İyi bir haber sitesinin editörü aylık 5 bin ile 8 bin lira arasında bir maaş alabilir. Web sitesi size aitse ve yüksek ziyaretçi rakamlarına ulaşabiliyorsanız, reklamlar ile iyi rakamlar kazanabilirsiniz

Close-up business women hand typing on a laptop in workspace.

Makale yazarı nasıl olunur?

Makale editörü olmak için bir yazılım bilgisine hakim olmanız gerekmez. Sadece makale sitesi için uygun formatta özgün makaleler üretmek yeterlidir. Örnek verirsek makale sitesi sizden reklam izleyerek para kazanma konulu bir makale istedi, sizin yapmanız gereken istenilen kelime sayısında özgün, anahtar kelimeleri kullanılmış ve dil bilgisi kurallarına uygun makale yazarak göndermeniz.

Makale yazarı olabilmek için önce dilbilgisi ve imla kurallarını iyi bilmeniz gerekir. Ayrıca internet ve diğer kaynakları kullanarak araştırma yaparak topladığınız bilgileri özgün ve uygun şekilde yazarak makalenize aktarmanız beklenir. Eğer bir firma ya da kişi bu iş için size para ödüyorsa, sizden orijinalliği yüksek, akıcı bir dille hazırlanmış içerikler hazırlamanızı ve okuyan kişilere faydalı olmasını ister.

Makale Editörlüğü Ne Kadar Kazandırır?

Genellikle kelime sayısına göre ücret alırsınız, yani 100,250, 300,400, 500,750 ya da 1000 kelimelik makalelerin fiyatları aynı değildir. Makale başına 1TL ile 6TL arasında bir ücret alırsınız, eğer özel bir müşteriye ya da firmaya özel bir makale hazırlıyorsanız çok daha yüksek paralar kazanabilirsiniz.

Makale Editörlüğü İçin Nereye Kayıt Olmam Gerekir?

Sizde bilgisayar başında zaman öldürmek yerine internetten kazanç elde etmek istiyorsanız http://www.yazdikcakazan.com  https://www.makaleyazkazan.com  gibi sitelere örnek makalenizi göndererek uygun görüldüğü takdirde sizde makale editörlüğüne başlayabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com