Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Ekmek Yaparak Para Kazanmak

12.10.2018
251
Ekmek Yaparak Para Kazanmak

Kazandığın rakam sana yetmiyor olabilir ya da okulun olduğu için düzenli bir işte çalışamıyor olabilir. İşte bu noktada ek iş imkânları seni bekliyor. Aslında ev hanımları için bu işler ek iş değil, tam anlamıyla bir meslek olabiliyor. Evde ekmek yaparak satmak da bunlardan bir tanesi. Ev yapımı ekmek başına ödenen bedel 10 – 20 TL arasında değişiyor. Dolayısıyla bu basit işten aylık büyük meblağlarda kazanç sağlamak mümkün. Hatta hamur yoğurma makinaları sayesinde çok daha kolay bir hale gelen ekmek yapımı işi, hem erkeklerin, hem de kadınların kolayca yapabilecekleri işler arasında. Hatta gençler de okullarından arta kalan vakitte bu işi yaparak kazanç sağlayabilirler.

Evde Ekmek Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde ekmek yapmak için üstün bir meziyete gerek bulunmuyor. Hayli basit olan bu iş, herkesin yapabileceği uğraşlardan. Yalnızca birkaç saatini ayırarak 10 – 15 hatta fırının büyüklüğüne göre 20 – 30 ekmek yapabilirsin. Bu işte önemli olan elbette hijyen ve lezzet. Zaten birkaç deneme ile kolaylıkla tavında ekmekler pişirebilirsin. Hijyen için ise muhakkak eldiven ve bone kullanmalısın. Bu, müşterilerin sana daha çabuk güvenmesini sağlayacaktır. Hijyen bu tarz sektörlerde her şeyden önce gelir. Bunun yanında ekşi mayalı, haşhaşlı, kuş üzümlü, cevizli gibi seçeneklerinin olması seni daha çok tercih edilir, daha çok aranır kılacaktır.

Evde Ekmek Yaparak Para Kazanmak İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Karlı iş fikirleri arasında yer alan evde ekmek yapmak, birkaç demirbaşın alımı ile başlanacak bir iştir. Öncelikle alman gerekenler arasında hamur yoğurma makinası bulunuyor ki bunun için ödeyeceğin bedel 300 TL’den başlıyor. Büyüklüğüne göre 600’lü hatta 1000’li rakamlara da çıkabiliyor. Konveksiyonlu dijital ekmek fırınları için ödeyeceğin tutar da ortalama 10.000 TL’ye varıyor. Tabi bu bir fırın kadar ekmek üretmek isteyenler için. Daha az sayışa ekmek pişirmek istersen 500 – 600 TL’ye de fırın bulabileceğini unutma. Eğer bu ekmekleri seyyar tezgâhta kendin satacaksan 1000 TL gibi bir rakamı da tezgâh için gözden çıkarman gerekir. Ancak daha büyük düşünüp, bir dükkân kiralamak istersen, büyüklüğüne ve mevkiine göre ödeyeceğin bedel 3000 TL ile 15.000 TL arasında değişecektir. Bu iş için ödeyeceğin toplam vergi tutarı ise aylık toplam 500 – 600 TL olacaktır. Sosyal medyayı ya da interneti kullanarak ekmeklerini satmak istersen, işin daha basit olacaktır. Çünkü devler internet üzerinden satış yapanlardan, aylık kazanı 23.000^tl’yi geçmemek kaydıyla, vergi almıyor. Sadece kuracağın site ve SEO uyumu için ödeyeceğin bedel toplam 5000 – 6000 TL olacaktır.

Evde Ekmek Yaparak Nerelerde Satabilirim?

Evde ekmek yapmaya karar verdiysen ve bu işi seyyar olarak gerçekleştireceksen pazarını iyi belirlemelisin. Özellikle ekmek satışını yapabileceğin noktalar Pazar çıkışları olacaktır. Pazarın içerisinde yer almak istersen belediyeye 500 – 600 TL yer bedel, ödemelisin. Ayrıca marketlerin ya da gıda satışının yoğun yapıldığı noktaların olduğu yerlerde de bol satış yapma imkânı yakalarsın. Örneğin sabit pazarlara yakın olan yerlerde, bu organik ekmeklerin kapış kapış gidecektir.

Evde Ekmek Yaparak Ne Kadar Kazanırım?

Ekşi mayalı ekmek için ödenen yaklaşık bedel 10 – 15 TL. Büyük boylarda bu rakam 20 – 25 TL de olabilmekte. Cevizli ekmek için ise 13 – 26 TL arasında bir bedel ödenmekte. Üzümlü ekmeklerin en küçükleri 15 TL’den başlamakta. Yani günlük ortalama bu işten 700 – 800 TL kazanç sağlayabilirsin. Evde yapılabilecek işler arasında yer alan ekmek yapma işi, getirisi yüksek olan uğraşlardan.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com