Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Ahşap Çerçeve Yaparak Para Kazanma

24.10.2018
376
Evde Ahşap Çerçeve Yaparak Para Kazanma

Ek iş ne yapabilirim diye soruyorsan ve boş zamanın, biraz da hayal gücün varsa fotoğraf çerçevesi yapma işi tam da sana göre. İnsanlar artık kalıcı hatıralara daha çok yer açıyor. Uzun süre kullanabilecekleri eşyalara ve hediyelere daha çok önem veriyor. Fotoğraf çerçeveleri de bunlardan biri. İnsanlara sevdikleri ile birlikte çekildikleri fotoğrafları koyabilecekleri bir çerçeve yapabilir, üstelik bunu yüksek rakamlara satabilirsin. Nasıl mı? Tabi biraz hayal gücünü, biraz da el becerini kullanarak. Üstelik bu işi yapman için sana bedel ödeyebilecek noktalar da bulabilirsin. Boş çerçeveyi alıp süsleyebileceğin gibi, çerçeveyi de kendin yapabilirsin.

Evde Yapılan Ahşap Çerçeveler Kimlere Satılabilir?

Evde yaptığın ahşap çerçeveleri elbette hediyelik eşya dükkânlarına satabilirsin. Ancak el yapımı hediyelik ürünlere talep yüksek olduğu için bu arayışına girmene gerek bulunmuyor. Çünkü internette, evde ahşap çerçeve yapacak pek çok insan aranıyor. Bunlardan bir kısmı hediyelik eşya dükkânları, bir kısmı fotoğrafçılar, bir kısmı ise bu tip eşyaları satan noktalar. Toptan olarak da sipariş alabileceğin gibi, tasarladığın ürünleri kendi çabanla da satabilirsin. Ama bunun için geniş takipçi listesine sahip sosyal medya hesaplarından destek almalısın. Kendine ait bir web sitesi de kurabilir ve yeteneklerini bu site üzerinden paraya çevirebilirsin.

Evde Ahşap Çerçeve Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

İşte sana evde iş fırsatı ve para kazanma yöntemi. Üstelik çok basit. Yalnızca ahşaptan doğal bir fotoğraf çerçevesi yapmak. Bunun için ihtiyacın olan tek şey mdf kenarlıklar, yapıştırıcı ve biraz da süslemek için malzeme. İnanılmaz çerçeveler ortaya çıkarabilir ve bunları yüksek rakamlara satabilirsin. Çünkü artık insanların doğal ürünlere karşı olan ilgisi her geçen gün biraz daha büyüyor. Üstelik el emeğinin de bulunuyor olması bu çerçeveleri paha biçilemez yapıyor. Boş zamanlarında çerçeveler yaparak satman için hiçbir engel bulunmuyor. Eğer bu işi veren bir firma ile görüşeceksen ve sipariş üzerine çerçeve yapacaksan, siparişleri zamanında yetiştirebilmen son derece önemli. Çünkü siparişleri günlük, haftalık ya da aylık teslim etmen gerekecek.

Evde Ahşap Çerçeve Nasıl Yapılır?

Ahşap çerçeve yapmak oldukça basit bir iş. Yalnızca 4 çubuğu bir araya getirerek de bir çerçeve elde edebilirsin. Ama daha özenli bir şey istersen mdf ürünler, kayın, ceviz, kestane gibi ağaçlardan elde edilmiş kenarlıklar kullanmalısın. Bu sayede oluşturacağın çerçeve çok daha göz alıcı ve sağlam olacaktır. Ayrıca bu çerçeveyi sade bırakabileceğin gibi, süsleyerek çok daha özel bir hale de getirebilirsin.

Kimler Evde Ahşap Çerçeve Yapabilir?

Evde nasıl para kazanılır diye soran herkes ahşap çerçeve işi yapabilir. Bu işi yapmak için biraz boş zaman yeterli. Eğer öğrenciysen okuldan sonra, çalışansan işten sonra, ev hanımıysan günün herhangi bir bölümünde ahşaptan çerçeve üretebilirsin. Bu işlem için ekstra bir zaman yaratmana gerek bulunmuyor. Çünkü zaten basit olan bu iş oldukça da eğlenceli olduğu için kendi zamanını yaratıyor. Genci, yaşlısı, kadını erkeği herkes evde ahşap çerçeve yapabilir.

Ne Kadar Zamanda Evde Ahşap Çerçeve Yapılır?

Oluşturacağınız ahşap çerçeveye göre zaman belirlemen gerekiyor. Örneğin düz bir ahşap çerçeveyi 1 saat içinde de yapabilirsin. Ancak işçiliğin bol olduğu süslü bir çerçevede ekstra işçilik süresi de eklemen gerekiyor. Özellikle el emeği, göz nuru olan, oyma işçiliği ile bezeli olan ahşap çerçevelerin bitimi birkaç günü bulabilmekte. Dolayısıyla çerçeveye uygulayacağın süsleme işini de hesaba katmalı ve buna göre süre çıkarmalısın. Eğer bir firma ile anlaştıysan ve ona süslenmemiş, sade çerçeveler teslim etmen gerekiyor ise günde 30 – 40 adet çerçeve teslim edebilirsin.

Evde Ahşap Çerçeve Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Ahşap çerçeve yaparak para kazanmak istiyorsan, öncelikle hangi özelliklerde çerçeveler üreteceğini gözde geçirmelisin. Düz bir ahşap çerçeveye ödenen bedel ile süslenmiş, göz alıcı bir ahşap çerçeveye ödenen bedel aynı olmayacaktır. Dolayısıyla hayal gücün ve el becerin ne kadar yüksekse çerçevelerine olan talep de o oranda yüksek olacaktır. Hatta boyama tekniğini de kullanarak şık, eskitme, retro çerçeveler elde edebilirsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com