Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Anahtarlık Yaparak Para Kazanma

Evde Anahtarlık Yaparak Para Kazanma

Girişimci ev hanımları aile bütçelerine katkıda bulunabilmek amacı ile evde ne iş yapabilirim şeklinde arayışlara girerler. El becerinize ve sermayenize göre farklı iş planları arasından seçimler yapabilirsiniz. Hem kolay, hem de çok sermaye gerektirmeyen ve getirisi yüksek olan işlerden biri olan evde anahtarlık yaparak para kazanma, herkesin evinde rahatça yapabileceği bir iştir. Özellikle turistik mekanlarda hediyelik anahtarlık yapma işi firmalar tarafından çokça verilir. Anahtarlıkları kendiniz yaparak pazarlayabilir ya da firmalarda malzemeleri alarak sadece montaj kısmını yaparak belirli bir iş teslim etme karşılığında işler yapabilirsiniz. İyi bir pazarlama stratejisi kurduğunuzda kendiniz satarak haftalık 100-200 lira kazanç elde edebilirsiniz. Firmalardan montaj işi olarak aldığınızda ise aylık 300- 400 lira kazanç elde etmeniz mümkün olabilir.

Evde Anahtarlık İşi Nasıl Yapılır?

Firmaların sunduğu anahtarlık işleri montaj ve paketleme üzerine verilen malzemeleri bir araya getirerek paketliyorsunuz. Bu şekilde koliler halinde gelen siparişleri zamanında teslim etmeniz bekleniyor. Kendiniz yaparak satmak istiyor iseniz de farklı materyaller kullanarak ürün portföyünüzü hazırlayabilirsiniz. En iyi tanıtım yöntemlerinden biri yaptığınız anahtarlıkları kullanmak ve sürekli elinizde tutmaktır. Pek çok malzemeden anahtarlık yapabilirsiniz. İğne oyası, keçe, boncuk işi, ip örgü tasarımları ile birbirinden güzel ve albenisi yüksek ürünler ortaya koyabilirsiniz. Bu alanda ev hanımlarına iş imkânı için en iyi ve basit seçimlerden biri olacaktır.

Evde Anahtarlık İşini Kimler Yapabilir?

Biraz el becerisine sahip herkes evde anahtarlık yaparak para kazanabilir. Anahtarlık yapmak için uzun uzun örgü örmenize gerek olmaz. Anahtarlık fiyatlarını makul aralıklarda tuttuğunuzda alıcı kesimde oldukça fazla olacaktır. Evde hem çocuklarını aksatmadan, hem de ev işlerini zamanında yetiştirerek ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen tüm hanımlar bu tarz anahtarlıklar yapabilir.

Evde Anahtarlık Yapma İşine Ne Kadar Zaman Ayırmalıyım?

İlk etapta birkaç trend model belirleyerek aynı malzemeden çıkacak bir seri üretim yapabilirsiniz. Yaptıkça eliniz hızlanacaktır. Bu da daha fazla üretim yapmanızı sağlar. Maliyet olarak ta daha ekonomik kullanımlar elde edebilirsiniz. Anahtarlık yapımı için günlük 2- 3 saatinizi ayırmanız yeterlidir. Firmalardan gelen montaj ve paketleme işi için ise günlük 3- 4 saat ayırmanız gerekli olabilir.

Evde Anahtarlık Yapma İşi İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Firmalardan bu iş alarak montaj ve paketleme olarak yapacak iseniz herhangi bir bütçe ayırmanıza gerek yoktur. Firmalarda kapora gibi isimler altında iş verecekleri elamanlarından para talep edemez. Buna dikkat edilmesi önemlidir. Bunun yanında anahtarlıkları kendiniz yapacak iseniz maliyet olarak oldukça ekonomik bütçelerde malzemeler bulabilirsiniz. Örgü ile hazırlayacak iseniz bir top ipten 10- 15 anahtarlık çıkabilir. Bir top ip 5- 7,5 TL arasında olduğu düşünülürse kullanacağınız aksesuarlarla birlikte 10 adet anahtarlığı 10 TL’ye mal edebilirsiniz. Bu da maliyet anlamında ucuzluk anlamına gelir. Özellikle iğne oyasından ya da keçe kullanarak anahtarlık yapmak istediğinizde de tek bir parça ince keçe 4 lira, kalın keçe bütün olarak 10 lira olmaktadır. 14 liraya aldığınız keçelerden 15- 20 adet anahtarlık üretebilirsiniz.

Evde Anahtarlık Yapma İşinden Ne Kadar Kazanırım?

Özellikle ev hanımları için en iyi evde yapılacak işler arasında yer alan anahtarlık yapma pratik olduğu kadarda kazançlı bir iştir. 10 adet anahtarlığı 10 TL’ye mal ettiğinizde tanesini 5 TL’den satarak 50 TL’ye satış yapabilir ve 40 TL kar edebilirsiniz. Biraz beceri, biraz satış kabiliyeti, biraz da doğru pazarlama stratejileri ile karlı bir ek iş olarak bu işi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com