Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Atkı Örerek Para Kazanma

24.10.2018
217
Evde Atkı Örerek Para Kazanma

Ev hanımları yeteneklerini değerlendirerek aile bütçelerine katkı sağlayabilir, kendilerine evde iş imkanı oluşturabilir. Bunlardan biri de evde atkı örerek para kazanma işidir. Maliyet bakımından iplerinizi toptan aldığınızda çok daha uygun fiyatlarda maliyetler olabilir. Bu da kar alanında çok kazanç anlamına gelir. Haftalık 3 ya da 5 atkı örerek tanesinden 10- 25 TL kazanarak 50- 125 TL arasında kazanç elde edebilirsiniz.

Evde Atkı Örme İşi Nasıl Yapılır?

Özellikle kış ayları öncesinde hedef bir potansiyel müşteri kitlesi belirleyerek ürünler oluşturabilir ve kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle iplerinizi satın alabilir. Haftalık kendinizi hedefler belirleyerek, kafanızda oluşturduğunuz modellere göre çalışmaya başlayabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden her yaptığınız işi paylaşabilir ve bu alanda takipçilerinizi artırabilirsiniz. Sonrasında siparişler gelmeye başlar ve kişiye özel tasarımlar hazırlayarak çok daha fazla kazanmaya başlayabilirsiniz. En çok talep edilen modellerden elinizde birkaç model mutlaka bulunmalıdır. Bu şekilde talep olduğunda anında satışlar yapabilirsiniz.

Evde Atkı Örerek Kimler Para Kazanabilir?

Örgü alanında yeteneği olan hanımlar Evde ek iş fırsatı olarak atkı örerek para kazanabilir. Halk eğitim kurslarında bu tarz örgü kursları bulunuyor. Bu kurslara müracaat ederek, yeteneklerinizi geliştirebilir ve farklı modeller öğrenerek satış alanındaki ürün yelpazenizi genişletebilirsiniz. Atkı hem kısa sürede tamamlanacak bir ürün olmakta, hem de özellikle kış ayları öncesine satışı hızlı olan bir ürün olmaktadır. Diğer aylarda da şal örgüsüne geçiş yaparak satışlarınızın devamlılığını sağlayabilirsiniz.

Evde Atkı Örmek İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Farklı modeller için farklı ipler kullanılabilir. El örgü ipi ile hem pratik, hem de çok şık modeller üretilebiliyor. Tane fiyatı 25 TL olan bu iplerden örülen modeller fiyat aralığı daha yüksek olarak satışa sunulabiliyor. 3 mm örgü ipleri kullanılabilir. Tanesi 12,85 TL olmaktadır. Bunun yanında 20’li paketlerde el örgü ipleri 27 TL’ye bulunabiliyor. Seçtiğiniz yünün yumuşak olması önemlidir. Tüysüz yünlerden çok daha kolay bir şekilde örgü örülebilir. 5-8 numara arasında şiş kullanabilir. Atkı uzunluğu ortalama 2 metre olmalıdır. Maliyet olarak harcayacağınız para şiş ve iplere göre değişir. 2,5 TL ile 10 TL arasında şiş bulabilirsiniz.

Evde Atkı Örerek Nerelerde Pazarlayabilirim?

Öncelikle evde iş yaparken satış yapmak için ilk aşamada çevrenize ürettiğiniz ürünleri pazarlayabilirsiniz. Sonrasında yaptığınız her ürünün resmini sosyal medya da paylaşarak takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Bu şekilde ördüğünüz atkıları farklı alanlarda pazarlayarak kazançlar elde edebilirsiniz. Online ortamda site kurabilir ya da blog açarak bu konu hakkında bilgiler verebilirsiniz. Atkı örerken modayı takip etmeli, trend renkler ve tasarımlar üzerinde çalışmalısınız. Sonrasında kişiye özel tasarım teklifleri ile de siparişler gelebilir. Bu şekilde daha çok potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz. Gittigidiyor, N11, Hepsiburada gibi ülkemizin en büyük siteleri üzerinde dükkan açarak ürünlerinizi daha geniş müşteri kitlelerine pazarlayabilirsiniz.

Evde Atkı Örerek Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Ev hanımları ek iş ne yapabilirim şeklinde araştırmalar yaparlar. Çünkü özellikle çocuklar var ise hem çocukları ile ilgilenebilecekleri, hem de aile bütçelerine katkı sağlayabilecekleri bir iş çok daha faydalı olacaktır. Atkı örmek genel olarak sermayesi az işler arasındadır. Biraz eli yatkın olan herkes tarafından atkı örülebilir. Farklı modeller üzerinden hazırlayacağınız özel tasarımlar ile de kazançlar elde edebilmeniz mümkündür. Yaklaşık 50 Liraya ilk etapta malzeme temini yapabilirsiniz. Bu şekilde bir ya da iki atkı bu malzemelerden çıkardığınızda en düşük 25- 35 TL üzerinden satışlar yaparak her atkıdan en az 10 TL para kazanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com