Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Butik Kurabiye Yaparak Para Kazanma

21.10.2018
282
Evde Butik Kurabiye Yaparak Para Kazanma

Evde para kazandıran el işleri çeşitlerinde evde butik kurabiye yapıp satma fikri oldukça tercih edilen bir iştir. Hele ki artık ülkemizde para kazanmak daha da zor hale geldi. Üniversite bitirip iş bulamayan boş kalan gençlerimizin sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Bu İşi Kimler Yapabilir?

Ev hanımları okulunu tamamlayamamış olan kadınlarımız da evlerinde yapabilecekleri işlere yöneliyorlar. Hem çocuklarına bakmış oluyorlar hem de evlerinden işlerini yürütmüş oluyorlar. Bu sebeple günümüzde eğer işinizi evinizden de yürütebiliyorsanız evden yapmaya devam edin en karlısı aslında budur. Hele ki her kadının iyi yaptığı bir yemek, pasta, börek, kurabiye çeşidi illa ki vardır. Neden iyi yaptığınız bir şeyi ücretsiz veresiniz ki? Eğer bir işte gerçekten iyiyseniz bu işten para kazanmak için tek ihtiyacınız olan şey iyi bir pazarlamadır. Kendi tanıtımınızı ürettiklerinizin tanıtımını yapabilirseniz bu işten kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

Ne Yapmalıyım?

Tek maaşla evi geçindirmeye çalışan aileleri biliyoruz. Bu devirde tek bir maaşla evi geçindirmek, çocukların ve evin ihtiyaçlarını almak o kadar zordur ki. Gelen zamlar da cabası. Fakat ev hanımıyım ben ne yapabilirim ki diye sakın düşünmeyin. Evden sizde kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Hem ailenize çocuklarınıza rahatlıkla bakabilirsiniz hem de boş zamanlarınızda evde mutfağınızda çalışarak aile bütçenize destek olabilirsiniz. Çevrenize biraz bu gözle baktığınızda aslında bu işi yapan birden çok kişiyi arkadaşınızı göreceksiniz. Mutlaka ki çevrenizde özel günler için kurabiye, pasta yapan insanlar vardır. Bunlardan biri neden siz olmayasınız?

Butik Kurabiye Yaparak Para Kazanın

Örnek verecek olursak en çok sevilen yemeğinizi pastanızı seçmekle işe başlayın. Mesela kurabiye yapmakta iyi olduğunuzu düşünelim. Neden yaptığınız kurabiyeleri satmayasınız ki? Kurabiyeler; özel davetlerde, nişanlarda, sünnet düğünlerinde, düğünlerde, mevlitlerde sıklıkla tercih edilen aperatif bir atıştırma kaynağıdır. Kurabiye sevmeyen tüketmeyen insanın sayısı bir elin parmağını geçmez. Herkesin bu kadar sevdiği ve tükettiği bir yiyeceği sizde yaparak para kazanabilirsiniz. Düğünlerde mutlaka masanıza ikram olarak kuru pasta ikram edilmiştir. Fakat kurabiyeler bayat ve lezzetsiz olduğu için çoğunlukla tüketilmez. Bu sebeple artık düğün sahipleri özel butik kurabiyeleri sipariş ederek onların servis edilmesini isterler. Düğünler için özel yapacağınız minik butik kurabiyelerinizle ailenize destek olabilirsiniz. Düğün için butik kurabiye yapma fikri sadece bir örnekti, siz bunu genişleterek nişan, kına, sünnet, doğum günü gibi insanların değer ve önem verdiği her özel güne göre değiştirerek yapabilirsiniz. Evde para kazandıran el işleri arasında en tercih edilenidir.

Hangi Malzemelere İhtiyacım Olacak?

Kurabiye yapmayı her ev kadını iyi kötü bilir. Önce evde basit kurabiye malzemeleriyle denemeye başlayın. Kendinize zaman verin bir iki hafta kadar yapabileceğiniz en iyi kurabiyeyi yapmaya çalışın. Yaptığınız en iyi kurabiyenin tarifini tam olarak not alın, kaybetmeyin ve kimseyle paylaşmayın. O sizin özel mutfak sırrınız olsun. Sonra daha farklı malzemelerle kurabiyelerinizi süslemeyi ve farklı tasarımlar yapmaya başlayın. Şeker hamuru, farklı kurabiye kalıpları, farklı süslemeler edinin. Her yaptığınız farklı modeli fotoğraflayın ki unutmayasınız. Başlangıç olarak çok fazla bütçe ayırmayın, zaten evde bulunan malzemeler olduğu için 300 TL lik bir bütçeyi aşmayın.

Butik Kurabiye Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Kazanacağınız para, maliyetinizi de hesaplayarak yapacağınız için değişiklik gösterecektir. Fakat her yaptığınız kurabiye başına 3TL alsanız, bu tür düğün organizasyonları için yaklaşık 500-1000 adet arası kurabiye alımı yapılır. 1500-3000 arası para kazanabilirsiniz. Fakat başlangıç için daha küçük organizasyonlar ile çalışmanız daha iyi olacaktır. Evde para kazandıran el işleri rahatlıkla para kazanabileceğiniz kar edebileceğiniz bir iştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com