Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Çocuk Oyuncakları Hazırlayarak Para Kazanma

Evde Çocuk Oyuncakları Hazırlayarak Para Kazanma

Değişen yaşam standartları beraberinde pek çok yeni masraf getirebiliyor. Sabit maaşla çalışan bireyler ise bu masrafları karşılayabilmek adına para kazanma fikirleri araştırıyor. Eğlenceli ve kazançlı bir seçenek olarak evde çocuk oyuncakları hazırlayabilir ve bu şekilde iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Oyuncaklar çocukların kişisel gelişimi adına çok önemlidir. Bu nedenle ilgi çekici, eğitici ve çok talep edilen modellerde oyuncaklar tasarlayarak aylık 300- 400 lira kazanç elde edebilirsiniz.

Evde Çocuk Oyuncakları Nasıl Hazırlanır?

Ev hanımları çoğunlukla hobi olarak başladığı oyuncak tasarımlarına kazanç kapısı olarak devam edebiliyor. Pek çok farklı metotla oyuncaklar tasarlanabilir. Dikerek pelüş oyuncaklar hazırlayabilirsiniz. Doğru ipler kullanarak örgü bebekler hazırlayabilirsiniz. Farklı kumaşlar ile oyuncaklar hazırlanabilir. Ya da firmaların bu alanda ek iş olarak evlere gönderdiği oyuncak hazırlama işlerini başvurabilirsiniz. Firmalar oyuncakların parçalarını göndermekte ve istenen şablonla birlikte oyuncağı birleştirerek hazırlanması istenmektedir. Bu şekilde de işler alabilir ve aldığınız işlere göre iş başına ücret alabilirsiniz.

Evde Çocuk Oyuncakları İşini Kimler Yapabilir?

Örgü, ahşap tasarımlar, dikiş alanında yeteneği olanlar evde yapılabilecek şeyler arasında yer alan oyuncaklar tasarlayabilirler. Oyuncak tasarlarken çok farklı yöntemler bulunuyor. Hayal gücünüzü kullanarak bu çeşitleri çoğaltabilirsiniz. Ahşap yontma alanında yeteneğiniz var ise hem oyuncak, hem de aksesuar olarak kullanılabilecek modeller tasarlayabilirsiniz. Ahşap oyuncak daha sağlıklı ve sağlam olmaları nedeni ile de çokça tercih edilmektedir. Tahta atlar yapabilir, sallanan beşikler, eski model arabalar için ahşaba önce şekil vermeli, sonrasında ise zımparalayarak uygun aksesuarlar ve boyalar ile oyuncakları tamamlayabilirsiniz. Dikiş ve örgü alanında yetenekleri olanlarda bez ya da örgü bebekler hazırlayabilirler.

Evde Çocuk Oyuncakları Hazırlayarak Nerelerde Pazarlayabilirim?

Oyuncak sektörü her zaman için satış alanında hiç düşmeyen bir grafiğe sahip kategori olmaktadır. Bu nedenle çevrenizden başlayarak satışlar yapabilirsiniz. Sonrasında sosyal medya üzerinden oyuncaklarınızı paylaşarak belirli bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz. Buradan da satışlar yapılabilir. Semt pazarlarında da oyuncak alanları çok rağbet görmektedir. Belirli bir ürün yelpazesi oluşturarak bu alanlarda da satışlar yapılabilir.

Evde Çocuk Oyuncakları Hazırlama İşi İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Öncelikle modeller tasarlayarak ihtiyacınız olan malzemelerin listesini çıkarmanız gereklidir. Örneğin örgü bebek yapmak için 2,5 numaralı tığ, 2 adet iplik, keçe, naylon iplik, göz, boncuk elyaf gerekli olacaktır. Bu malzemeler için 20- 35 TL ödeyebilirsiniz. Hazırladığınız bebeği 50 TL’den satarak her bebekte 10- 15 TL kar edebilirsiniz. Bez bebek yaparken maliyetleriniz daha az olabilir. Sonuçta 1 metre kumaştan birkaç bebek çıkabilir. Satış fiyatını daha makul tutarak oyuncak satışlarınızı artırabilirsiniz.

Evde Çocuk Oyuncakları Hazırlama İşinden Ne Kadar Kazanırım?

İyi kazancı olan ek iş fikirleri arasında yer alan evde çocuk oyuncakları hazırlama işini oyuncaklara emek olarak kar payı ile yapabilirsiniz. Örneğin bez bebek yapacak iseniz toplu kumaş alarak çok daha ekonomik maliyetler edinebilirsiniz. Bu kar kısmında daha fazla kazanç anlamına gelecektir. 10- 15 liraya mal ettiğiniz bir oyuncağı yapılış pratikliğine göre 25- 30 liradan satarak her oyuncakta 10-15 lira kar elde edebilirsiniz. Haftalık 9- 10 oyunca satarak 100- 150 minimum kazançlar elde edebilirsiniz. Örgü bebekler 50- 150 lira arasında alıcı bulabiliyor.  Bebeklerin büyüklüğüne göre 2-5 ip kullanabilirsiniz. İplerin tanesi 4 TL olabiliyor. Bu da 8 ile 20 TL arasında ip masrafınızın olması anlamına gelir. 20- 30 lira bu şekilde her bebekten kar elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com