Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Davetiye Katlayarak Para Kazanma

06.10.2018
305
Evde Davetiye Katlayarak Para Kazanma

Davetiye katlayarak para kazanma olanağı yaratabileceğini biliyor musun?

Davetiye; düğün, nişan, kına, balo, tören, konferans, gezi vb. etkinlikler için tasarlanmış ve katılımı istenen kişilere iletilen kartlardır. Etkinlik sahipleri, kart siparişlerini ya özel bir organizasyon firmasına ya da doğrudan matbaaya verir. Basılan kartonların zarflara konulabilecek şekilde kartlar haline gelebilmesi için, genellikle katlanması gerekir. İşte burada devreye sen girersin.

Matbaalar ya da bazen organizasyon firmaları, çok sayıda sipariş aldıklarında bu iş için kendi elemanlarını çalıştırmak yerine; davetiye katlama işini evde iş yapmak kişilere verirler.

Nasıl Yapılır

Davetiyeler sipariş üzerine basıldığı için, davetiye katlama işi herhangi bir yerden karton alayım, katlayıp toptan satayım diyebileceğin bir iş değildir. Bu nedenle, öncelikle çalışabileceğin bir firma bulman gerekir. Organizasyon firmaları ya da matbaalar görüşme yapmak için doğru adreslerdir.

Firma ile görüşmen de dikkat etmen gereken bazı önemli noktayı aşağıda sıralamaya çalıştık.

 • Firmanın ne kadar sıklıkta ve büyüklükte iş göndereceği:  Firmanın taleplerini karşılayıp karşılayamadığın ya da firmanın senin taleplerine yanıt olup olmayacağını tespit etmek için önemli. Aksi halde yarı yolda kalabilir ya da mahcup olabilirsin.
 • Firmanın çalışma koşulları: Davetiyelerin teslim edilme/ teslim alınma şekli, diğer gerekli malzemelerin verilip verilmediği, teslimat tutanağı ile çalışılıp çalışılmadığı vb. konuları öğrenmelisin.
 • Ücret: Elbette firmanın ücret politikası konusunda net bilgi almalı ve anlaşmanız durumunda mutabık kaldığınıza emin olmalısın.

Bir firma bulup iş aldıktan sonra, evde boş zamanlarında davetiye katlama işiyle para kazanmaya başlayabilirsin.

Ne Yapılacak

Anlaştığın firma, sana içinde 100’er tane katlanmamış karton halinde davetiye bulunan balyalar teslim edecektir. Balyaların sayısı, firma ile anlaşmana göre değişecektir. Örneğin haftalık 1000 davetiye katlama üzerine anlaşmış isen, 10 adet balya alırsın.

Sonra yapman gereken, karton halindeki davetiyeyi doğru yerden katlayarak kart haline dönüştürmektir. Bunu bir cetvel ya da sert ve düz başka bir materyal yardımıyla yapman daha düzgün sonuçlar almanı sağlayacaktır.

Matbaada davetiye kesimi yapılırken, bazı davetiyelerde fazlalıklar kalmış olabilir. Bu durumda, bir maket bıçağı ile bu davetiyeyi düzeltmen beklenir. Etrafın karton parçaları ile pislenmesini istemiyorsan, çalışırken önünde mutlaka bir örtü olsun.

Özellikle davetiye bir düğüne aitse; kurdele, iplik vb. farklı detayları olacaktır. Bunları yaparak davetiyeyi zarflara koyulacak hale getirmek senin işinin bir parçasıdır.

Kimler Yapabilir

Bu işi yapabilmek için sahip olman gereken önemli tek ölçüt, işe ayıracak zamanın olması. Bunun dışında, el işlerine yatkınlık bir avantaj olsa da katlama işi zamanla alışkanlık haline gelebilecek bir iş olduğundan şart değildir.

Davetiye katlama konusunda eve işveren firmalar için iki önemli kıstas vardır:

 • İşin düzgün yapılması: Davetiyelerin istenenden farklı yerlerden katlanarak yamuk yumuk bir şekilde teslimi, muhtemelen size bir daha iş gelmemesi anlamına gelecektir.
 • İşin zamanında teslim edilmesi: Davetiyeler belli bir tarihteki etkinlikler için sipariş usulü basılır. Etkinlik sahibinin bu davetiyeleri dağıtması için etkinlikten belli bir süre önce elinde olması gerekir. Bu nedenle, katlanan davetiyelerin süresi içinde teslim edilmesi en önemli kriterdir.

Ne Kadar Zamanımı Alır?

Bu iş için harcayacağın birim zaman, davetiyenin şekline ve el becerine göre değişecektir. Sade, tek yerinden katlanarak zarfa koyulacak bir davetiye düşünürsek saatte ortalama 150 davetiye katlaman mümkün.

Ne Kadar Para Kazanılır

Evde davetiye katlayarak, ayda 20 gün günde 3’er saat gibi kısa bir ortalama süre çalışarak ayda 500 TL’lik bir ek gelir elde edebilirsin.

Evden davetiye katlama işi yapmak istiyorsan, davetiye tasarımı ve basımı yapan firmaları arayarak bilgi alabilirsin.

Hangi Firmalardan İş Alabilirim?

 • Firma 1 : Davetiye Shop

Birbirinden güzel ve uygun fiyatlara davetiye basımı yapan firma, internet üzerinden de satış yapmaktadır. Bu yolla ulaşabileceği kişi sayısı yüksek olduğu için, talep de fazladır.

İnternet adresi: davetiyeshop.com

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Fevzi Çakmak Cad. No.1 Kat-3 Üst Kaynarca – Pendik / İstanbul

Tel: 0216 597 12 92

Whats-up Hattı: 0531 874 58 99

 • Firma 2 : Mert Davetiye

Düğün, sünnet vb. organizasyonlar için farklı modellerde davetiye basımı yapan firma, internet üzerinden de sipariş almaktadır. Katlamalı davetiye örnekleri oldukça geniştir.

Adres: Çeltek Mah. No: 38/B Merkez/ KARAMAN

Tel: 0530 442 27 72

 • Firma 3 : İklim Davetiye

Firma bu işte oldukça kurumsaldır. Türkiye’de 25 ilde, ve dünyanın farklı yerinde 6 farklı ülkede bayilikleri vardır. Ana merkezi ve üretim fabrikası İzmir’dedir.

Adres: 865. Sokak No:25 Kemeraltı Konak/ İZMİR

Tel: 0 232 441 77 35

e- posta: [email protected]

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Emre dedi ki:

  Acil ihtiyaçtan

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com