Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Defter Kaplayarak Para Kazanma

25.10.2018
220
Evde Defter Kaplayarak Para Kazanma

Hepimiz öğrenci olduk ve öğretmenlerimiz hepimize defterlerinizi velilerinize kaplatın ikazında bulunduğu hep olmuştur.

Elbette defter kaplamada amaç defterin yıpranmasını, yırtılmasını kısacası eskimesini önlemektir. Bunun yanı sıra sayfaların zamanla buruşarak adeta çileye dönüşmesini engellemek için de bu işlem yapılmalıdır.

Tüm bu söylenenleri dikkate aldığımız zaman defter kaplamanın para kazanmanın yolları günümüzde de her ne kadar akıllı eğitim araç gereçleri kullanılsa da önem taşıdığını söylememiz gerekir.

Gerekli Malzemeler

Defter kaplamak için bir adet makas, bir adet bant, defter kabı (rengi size kalmış) gerekiyor. İşte bu gerekli malzemelerle sizler de defterlerinizi kaplayabilir dilerseniz defterinizin üzerine etiket yapıştırarak adınız soyadınız ve hangi ders defteri olduğunu da belirtebilir ve böylelikle öğretmeninizden kanaat notu almış olabilirsiniz.

Bütünüyle ortada duran bu yaklaşımlar açısından değerlendirildiği zaman her halükarda tüm bu gerekli malzemeler ile siz de defter kaplamadan para kazanabilirsiniz.

Kimler Yapabilir?

Defter kaplayarak para kazanma işini aslında evde ek iş çok az kişi bilmektedir. Ancak özellikle de çalışan aileler çocuklarının kaplanması gereken defterleri konusunda bu işi yapabilecek başka aileler ile anlaşarak hem kendi işlerinin görülmesine katkıda bulunmakta hem de ek gelir arayan kişilere de maddi destek sağlamış olmaktadır.

Bu işi anneler, babalar, üniversiteliler ya da ek gelir arayanlar yapabilir. Böylece aile bütçesine önemli bir katkıda bulunularak her açıdan giderlerin gelirlerle dengelenmesi yoluna gidilmektedir. Bu da çok önemli bir noktayı teşkil etmesi açısından önemli bir konudur.

Ne Kadar Kazandırır?

Defter kaplama işinden günlük 30-40 lira aralığında yevmiye alabilirsiniz. Bu kapladığınız defter sayısına bağlı olarak artış gösterebilir. Son zamanlarda kırtasiye sektörleri de hazır kaplı defter satışına başladı. Tamamen el işçiliğine dayanan ve birbirinden dikkat çeken kaplı defterleri yine ek gelir arayan ailelerle anlaşarak onlara kaplatmakta ve onlara ek iş fırsatı sunmaktadır.

Bu bakımdan kırtasiyecilerle anlaşarak hem iş potansiyelinizi arttırabilir hem de daha çok para kazanabilirsiniz.

İlanlar Nerede Bulunur?

Defter kaplayarak para kazanmak istiyorsanız öncelikle yakın çevrenizden başlamanız en uygun yol. Çevrenizdeki komşularınızda çalışan olup da çocuğunun defterlerinin kaplanması gereken kişiler tanıyorsanız böyle bir hizmet verdiğinizi teklif ederek hem komşunuzun çocuğuna yardım etmiş olursunuz hem de ailenize ek kazanç sağlamış olursunuz. Bunun yanı sıra Facebook üzerindeki ek iş ilanları arayanlara yönelik firma ilanlarını da yakinen takibe alıp yetkili kişilerle hemen iletişim kurmanız da mümkün.

Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın mutlaka siz de bu işleri yaparak gerçekten de para kazanabilirsiniz. Ortalama olarak 40-50 lira arasında günlük kazancınız olabilecektir.

Günde Ne Kadar Defter Kaplanır?

Günde ne kadar defter kaplayacağınız tamamen size kalmış bir durumdur. Bu tamamen serbest çalışan olarak sizlere kalan bir durum. Günlük ister bir saatinizi ayırın ister üç saatinizi. Bunun karşılığı olarak elde edeceğiniz yevmiye de elbette fark oluşturacaktır.

Tümüyle bu özellikler bakımından düşünüldüğü zaman her açıdan sizlerin de defter kaplama işinden aile ekonomisine katkıda bulunmanız olanaklı hale gelmektedir.

Üstelik kendi evinizin ortamında yaptığınız için de ne dizinizi kaçırma ne de diğer günlük aktivitelerinizi erteleme gibi bir durumla karşı karşıya kalmayacaksınız.

Bütünüyle ortada duran bu yaklaşımlar göz önüne alındığı zaman her açıdan kaliteden ödün verilmeksizin sıra dışı yaklaşıma dayanarak defter kaplama işinden para kazanabilmeniz mümkün olacaktır. Bu da gerçekten de dikkate değer bir unsur olması adına son derece önemli bir konuyu meydana getirir. Evden siz de bugün kazanmaya başlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com