Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Etamin Yaparak Para Kazanmak

28.10.2018
1.081
Evde Etamin Yaparak Para Kazanmak

Etamin işlemek hem çok zevkli hem düşük bütçeyle yapılabilecek bir iş imkanı sağlayabilir size. Yediden yetmişe her insanın zevkle ve kolayca yapabileceği bir işlemdir. Etamin el becerinizi geliştirirken size evde iş imkanı sağlayabilir. İnternet üzerinden ya da evden kolayca para kazanabilirsiniz. Hem bir hobiniz olabilir hem de bu zevki nakite çevirebilirsiniz.

Kimler Etamin İşleyebilir?

Etamin,gevşek ve delikli dokunmuş bir kumaştır. Renk renk ipliklerle ve bir iğne yardımıyla kumaşın üzerine işlemeler yaparak kanaviçeler, perdeler, yastık kılıfları oluşturabilirsiniz. Üstelik pantolonlarınıza, gömleklerinize, ceketlerinize kısacası tüm kıyafetlerinize renk katabilirsiniz ve nostaljik bir hava yaratabilirsiniz. Peki kimler etamin işleyebilir? Bunu başta siz olmak üzere herkes yapabilir. Kadın veya erkek ayrımı yapmak hiç de doğru bir yaklaşım olmaz. Çünkü etamin işlemek gayet basittir. Küçük bir çocuk, bir iş kadını, ev hanımı, erkek, yaşlı, genç kısacası herkes yapabilir. Buna biraz merakınız veya hevesiniz varsa elbette yapabilirsiniz. Çok az da el becerisi yeterli olacaktır. Haydi iş başına.

Etamin İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

El becerisi geliştirmesi, kolay olması, zevkli olması bir yana düşük maliyetli olduğunu söyleyebilirim. Etamin metresi 10 ve 45 tl arası değişmektedir. Etamin kasnağı ise 9 ve 15 tl arasında. Olmazsa olmaz iğne ve iplik fiyatları ise aşağı yukarı 3 ve 10 tl arasındadır. Buna ek olarak etamin seti alarak ihtiyacınız olan tüm araç gereçlere ulaşabilirsiniz. Kısacası ortalama olarak  35 ve 70 tl gibi uygun bir fiyata denk getirebilirsiniz. Kolayca para kazanacaksınız.Emin olun.

Nasıl Etamin İşlerim?

  • Etamin kumaşını kasnağa geçirerek işe başlayın. Sonrası zaten hayal gücünüze ve zevkinize kalıyor.
  • Dilediğiniz renklerle dilediğiniz şekilleri kumaşınıza işleyebilirsiniz.

İşte bu kadar basit. Kendi işinizin yanına hem eğlenceli hem de kolay bir ek işe kim hayır der? Size maddi anlamda fayda sağlayacağını söyleyebilirim…

Etamini Hangi Alanlarda Kullanırım?

Etamin ülkemizin geçmişinde oldukça yaygındır. Genç kızlar çeyizlerinde oldukça fazla kullanmış bu dokuyu. Perdeler, yastık kılıfları, pikeler, masa örtüleri, hatta çerçeveler halinde tablo olarak da kullanılmış. Günümüzde bu alanların yanında ev dekorasyonunda oldukça güzel durabilir bu işlemeler. Kanaviçeler, Duvarlara kasnaklar halinde asılabilen çerçeveler ve tıpkı eskilerde olduğu gibi perdelerde, kılıflarda, yatak örtülerinde kullanılarak vintage bir akım yaratılabilir. Tabii moda da bundan nasibini almalı aksesuarlarda ve kıyafetlerde de bu akımı uygulayabiliriz. Yeni iş fikirleri her zaman yeni heyecanlar yaratır.

 

Etaminle Nasıl Para Kazanırım ?

Etamin işlemenin ne kadar basit,zevkli ve düşük maliyetli olduğundan bahsettik evet. Peki bu işten nasıl para kazanabiliriz? İşte bunun için bazı fikirler üretebiliriz. Günümüzde sosyal medya oldukça önemli bir statüye sahip.Sosyal mecralarda ufak tefek her şeyin ticareti yapılmakta. Peki siz neden internetten para kazanmayasanız?Üstelik etamin nostaljik bir hava da verir insanlara. Geçmişe yolculuk başlasın o halde. Annelerimizin çeyizlerinde, perdelerde, yastık kılıflarında, kanaviçelerde , bol bol bu işlemelerden görmekteyiz. Ancak bunlar tabii ki yeterli değil.Moda sektörü de bu işlemelere baya önem vermekte.

Pantolonlar, ceketler, şapkalar, atkılar kısacası bir çok kıyafet ve ev aksesuarlarda etamini bir çılgınlık haline getirebiliriz. Baksanıza bu oldukça yeni bir iş fikri değil mi? İnstagramın insanlar üzerindeki etkisini hepimiz biliyoruz. Ve sayamayacağmız kadar fazla alışveriş sayfası var. Orijinal fikirlerle açılan sayfalarsa çok tutulmaktadır. Biraz reklam ve biraz takipçiyle oldukça güzel gelir elde edebiliriz. Bunun yanında bazı alışveriş sitelerine de üye olabiliriz. Dekorazon.com, hepsiburada,n.11.com gibi bir çok alıveriş sitesi de bu tarz girişimlerde göz önünde tutabileceğimiz seçenekler arasında. Bu sitelere üye olmak da oldukça kolay üyelik formunu doldurmanız ve siteyle iletişime geçmeniz yeterli. Ya da biraz site oluşturmak hakkında bilginiz veya bir tanığınız varsa kendi sitenizi açabilirsiniz. Vintage ürünler satan firmalar,alışveriş siteleriyle de iletişime geçerek kazanç elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ayşegül dedi ki:

    Evde etamin işi istiyorum lütfen dönüş yapın

  2. Fatma dedi ki:

    Ben etamin işlemesi yapıyorum kendime çok yaptım kızımada yapıyorum elim bu işe yatkın cevap verirseniz sevinirim

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com