Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Gelinlik Dikerek Para Kazanma

Evde Gelinlik Dikerek Para Kazanma

Evde birtakım işlerle uğraşarak para kazanmak aslında pek çok ev hanımının yaptığı uğraşlardan. Üstelik evde ek iş yaparak yalnızca ev hanımları değil, çalışanlar ve öğrenciler de geçimini sağlıyor. Biraz el becerisi ve dikiş yeteneği var ise harika bir iş fırsatı olan gelinlik yapım işi ortaya çıkıyor. Özellikle moda evleri, gelinlik tasarım noktaları ya da terziler evlere gelinlik siparişi vererek para kazandırıyor. Gelinliği tasarlayan taraf genellikle siparişi veren taraf oluyor. Ancak hem tasarlama, hem de dikim işini yaparım dersen, müthiş paralar kazanabilirsin. İşte detaylar.

Evde Gelinlik Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde gelinlik yapma işi sayesinde çalışmana dahi gerek kalmayacak güzel paralar kazanabilirsin. Bu işi yapmak için biraz dikiş ve tasarım yeteneği yeterli oluyor. Üstelik gelinlik birkaç tip kumaştan ende edildiği için maliyet olarak da düşük olabiliyor. Eğer sipariş üzerine çalışırsan zaten sana gelinliğin yapımında kullanacağın tüm malzemeleri verecekler. Ancak kendim dikip satmak istiyorum dersen kumaşçılar ile işbirliği yapmalı ve toptan mal almalısın. Ayrıca sipariş üzerine gelinlik dikersen belli bir zamana bağlı kalmak zorundasın. Siparişi veren nokta sana gelinlik başına belli bir komisyon ödemekle yükümlüdür. Firmalar bu iş için genellikle tecrübeli ve eğitimli kişiler ile çalışmayı tercih ederler. Ayrıca evde gelinlik dikebileceğin gibi, bir atölyede de çalışmanı isteyebilirler.

Kimler Evde Gelinlik Yaparak Para Kazanabilir?

Ev hanımları, daha önce terzilerde ya da moda evlerinde çalışmış kişiler, moda ve tasarım öğrencileri, kısacası bu konuda kendine güvenen ve konuya aşina olan herkes evde gelinlik dikebilir. Evde yapılacak işler arasında bulunan gelinlik dikimi, aslında sandığın kadar zor değildir. Yalnızca ölçülerine ve kalıplarına bakarak da gelinlik dikebilirsin. Üstelik biraz da yaratıcı yeteneğin varsa ortaya tasarım ürünler de çıkacaktır. Ancak firmalar gelinlik dikimi için eleman seçerken el becerisine muhakkak bakar. Gelinlik dikmek farklı bir kumaş ile çalışmaya benzemeyeceğinden, gerektiğinde bir sınava da tabi tutar. Ayrıca güvenilir ve siparişi zamanında yetiştirecek kişilerle çalışmaya da özen gösterir.

Evde Gelinlik Dikme İşine Ne Kadar Zaman Ayrılır?

Gelinlik dikme işine ayıracağın vakit tamamen gelinliğin özelliğine bağlıdır. Sade bir gelinliği 1 hafta gibi bir sürede bitirebilirken, işlemeli bir gelinlik birkaç ay vaktini alabilir. Günde 4 – 5 saat kadar ciddi bir zaman ayırabilirsen bu süre daha kısa olacaktır. Genellikle firmalar aylım siparişler verir ve ay sonunda bekledikleri ürünlerin hazırlanmasını ister. Aslında evdeki boş zamanını kullanarak sen de harika gelinlikler dikebilirsiniz.

Evde Gelinlik Dikerek Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde para kazanmanın yolları arasında bulunan gelinlik dikim işi, bol karlı işler arasında bulunuyor. Çünkü dikilen gelinlik başına en az 250 – 1.500 TL gibi bir bedel alınıyor. Üstelik tasarlaması da senden olursa bu bedel 5.000 – 15.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Tamamen çalıştığın kuruma ve ürettiğin modellere göre alacağın bedel değişiklik gösteriyor.

Evde Gelinlik Yapma İşi Nasıl Bulunur?

İstersen internetten, istersen İŞKUR aracılığı ile istersen gelinlik moda evleri sayesinde bu işi bulabilirsin. Zaten bu iş için aranana eleman sayısı hayli fazla. Bu nedenle de pek çok firma internet üzerinden ilan vermeyi uygun buluyor. Lokal bazı iş bulma sitelerinden onlara gelinlik siparişi verecek firma ile karşılaşabilirsin. Tüm bunların yanında kendin gelinlik dikerek bir blog ya da sosyal medya hesabında yayınlayabilir, bu sayede de kazanç sağlayabilirsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com