Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Hediyelik Eşyalar Yaparak Para Kazanma

Evde Hediyelik Eşyalar Yaparak Para Kazanma

Evde iş imkanı arayan pek çok kişi ilk olarak internetten yardım alıyor. Çünkü evlere iş veren firmaların yüzde sekseni internet üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Evde hediyelik eşya yaparak para kazanmak da internet üzerinden bulunabilecek işlerden. Genellikle parti malzemesi ve hediyelik eşya satan noktalar, toptancılar, nişan, kına ve düğün malzemesi satan yerler ya da bu tarz eşyaları pazarlayan dükkânlar hediyelik eşyaları evlerde yaptırmayı uygun buluyor. Çoğu zaman mevlitlerde, kınalarda, düğünlerde, doğum günü ya da bekârlığa veda partilerinde dağıtılan hediyelik eşyalar aslında evlerde hazırlanan el yapımı ürünlerden.

Evde Hediyelik Eşya Hazırlama İşi Nasıl Yapılır?

Evde hediyelik eşya hazırlamak aslında çok basit ve bir o kadar da eğlenceli bir iş. Süslenmiş kına paketleri, ahşap malzemelerden hazırlanan oyuncaklar, minyatür koku şişeleri, seramik hediyeler ve keçe hediyeler aslında birbirinde kolay yapıma sahipler. Tabi her hediyelik eşya için kullanacağın malzemeleri firma sana verecek. Örneğin seramik hediyeler için kullanacağın kalıplar ve boyalar karşı taraf tarafından temin edilecek. Senin bu iş için ayırman gereken tek şey zamanın. Daha önce böyle bir iş yapmış olman ve hevesli görünmen firma için ilk izlenim adına önemli olacaktır.

Kimler Evde Hediyelik Eşya Yaparak Para Kazanabilir?

Aslında herkes yapabilir. Çünkü bu iş için gerekli olan tek şey zaman. Sen de işten ya da okuldan döndükten sonra kendine zaman ayırabiliyorsan bu işi severek yapabilirsin. Üstelik çalışmıyorsan bu işe ayıracağın zaman daha fazla olacaktır ki bu da sana kar olarak geri dönecektir. Firmalar genellikle bu işi verirken evde ek iş arayanları tercih ediyor. Çünkü evde hazırlanması bu ürünlerin akıbeti açısından çok daha sağlıklı. Kırılma ya da bozulma ve kaybolma gibi riskler ortadan kaldırılmış oluyor.

Evde Hediyelik Eşya Hazırlama İşine Ne Kadar Zaman Ayırmalıyım?

Evde hediyelik eşya yaparak para kazanmak istiyorsun ama zamanının buna yetip yetmeyeceği yönünde şüphelerin mi var? Evde hediyelik eşya yapma işinin en kadar zamanını alacağı tamamen hazırlanacak eşyaya bağlı. Örneğin bebek hediyelikleri için tane başına ortalama 20 dakika yeterli olurken, seramik ya da ahşap hediyeliklerde bu süre birkaç saate ulaşabiliyor. Yapmak istediğin hediyelik eşya ile zamanını kıyaslamalı ve buna göre karar vermelisin.

Evde Hediyelik Eşya Hazırlayarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Evde hediyelik eşya hazırlayana iyi bir ek gelir sağlayabilirsin. Çünkü bu işlerde sipariş başına ödeme yapılır. Bir sipariş içerisinde 100 ya da 150 adet hediyelik ürün bulunur. Ancak seramik ve ahşap gibi büyük hediyelerde parça başına ödeme yapılır. 1 ayda ortalama sağlanan kazanç 700 – 1000 TL arasında değişmektedir. Ancak senin zamanın daha fazlaysa ve gün içinde 5 – 6 saatini bu iş için ayırabilirsen aylık kazancın 1000 – 1500 TL olacaktır.

Evde Hediyelik Eşya Yaparak Nasıl Satılır?

Evde hediyelik eşya yaparak satmak için ya bir firma ile anlaşman gerekiyor ya da kendi pazarlama tekniklerini kullanman gerekiyor. Firma ile anlaşmak sana daha düşük bir kazanç sağlar ama kazancın düzenli ve garanti olur. Bunun için İŞKUR ya da interneti kullanabilirsin. Eğer kendin satmak istersen öncelikle pazarlama tekniklerini iyi belirlemelisin. El broşürü bastırabilir, sosyal medya hesaplarını kullanabilir ya da bir blog açabilirsin. Ancak hedef takipçi sayısı hızla artırman gerekiyor. Ardından çeşitli pazarlama taktikleri ile hazırladığın hediyelik eşyaları sunabilirsin. Günümüzde yüzlerce kişi sosyal medya hesapları üzerinden hazırladığı ürünleri satıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com