Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde İplik Temizleyerek Para Kazanmak

28.10.2018
219
Evde İplik Temizleyerek Para Kazanmak

İş sektörünün günde güne değiştiği bir dönemde yaşadığımız kaçınılmaz bir gerçek haline gelmiş durumda. Sürekli dışarıda çalışan bir kitle olmasına rağmen yadsınamayacak kadar da bir kitle evde çalışıyor. Hem de bunu sürekli kendi günlük işi olarak ilerletenlerde aralarında oldukça fazla sayıda mevcut durumda.

Evde iş imkanı başlarda çok fazla rağbet görmese de hatta çoğu kişiler tarafından fazla kazançlı bir iş olarak bakılmasa da şimdilerde çok fazla kişi gelirini bu şekilde kazanmakta veya güçlendirmekte. Bu işlerden biride çok fazla kişi tarafından bilinen ve gerçekten güzel gelirler sağlanan; evde iplik temizleyerek para kazanma işidir. Özellikle biraz kumaş sever biriyseniz, ruhunuzda terzilik zaten varsa bir de sizin için bu işi yaparken para kazanmak oldukça kolay olacaktır.

Ne Yapılacak?

Kıyafetler üretildikten sonra üzerlerinde iplik artıkları kalır. Bunlar kısalı uzunlu şekilde kumaşın üzerinde yer edinirler. Tekstil firmalarının bir kısmı bunları ek bir çalışan alarak yaptırmaktansa, evden çalışma imkanı olan kişileri tercih ederler. Sizlerden genellikle sadece bu kumaşların üzerinde fazladan kalan ipleri temizlemenizi talep ederler.

Nasıl Yapılır?

Firma size ürünleri size toptan şekilde temin edecektir. Sizlerden de ince makaslar yardımıyla bu ipleri dikkatli bir şekilde temizlemenizi isteyeceklerdir. Sizin dikkat etmeniz gereken nokta; tekstil ürünlerine zarar vermemek. Bunun içinde dikkatli olmanız yeterli. Onun dışında yapılacak iş oldukça kolay olacaktır. Kumaşlardan doğabilecek tozlar, kestiğiniz iplerin artıkları bulunduğunuz odanın biraz tozlanmasına yani kirlenmesine sebep olabilir. Bu sebepten çalışma yapacağınız odayı buna göre ayarlamanızda fayda olabilir.

Kimler Yapabilir?

Bu işi sürekli olarak ‘ek iş ne yapabilirim?’ diye düşünen herkes yapabilir. Makas kullanma beceriniz varsa, ip kesmek oldukça kolay olacaktır. Eğer zaten terzilik merakı olan biriyseniz veya daha önce kumaşlarla haşır neşir olmuş biriyseniz ise çok kolay şekilde üstesinden gelebilirsiniz. Çok küçük yaşta çocuklar için makas tehlikeli olabilir, bu yüzden çocukların ulaşabileceği yerlerde makaslarınızı bulundurmamanız tercih edilir. Geri kalan herkes, her şekilde işi yapabilir ve kazancını sağlayabilir.

Ne Kadar Zamanımı Alır?

Bu iş, eğer kumaşla veya makasla daha önceleri zaman geçirmiş biri değilseniz ilk başlarda biraz zamanınızı fazla alabilir. Çünkü ana kumaşa zarar vermemek için ister istemez daha fazla hassas davranacak ve yavaş çalışacaksınız. Ancak eliniz işe alıştıktan sonra, bu iş sizin için çok basit bir iş haline dönüşecek. Ancak siz zaten kumaşlarla daha önceden vakit geçirmiş biriyseniz veyahut makası elinizde tutmaya aşina biriyseniz işi aldığınız an hızlı bir şekilde yapmaya başlayacaksınız. Daha sonraları ise ne kadar iş almak isterseniz, o kadar zaman harcayacaksınız.

Ne Kadar Para Kazanılır?

İplikleri çok kesen, çok kazanır diyebiliriz sanırım. Evde iş yapmak için çok fazla vaktiniz varsa yani gününüzün büyük kısmını evde geçiriyorsanız bu işten gayet güzel kazançlar sağlamanız mümkündür. Çünkü sizin yaptığınız iş arttıkça ve bu işleriniz temiz ve düzgün oldukça, firmalar size daha çok iş vermek isteyebilirler. Bu sayede de geliriniz artabilir. Ancak daha az zaman ayırıyorsanız yine de ek gelir adına güzel bir iş olabilir.

Hatta bu işi yaparken, ekip kurarak bile çalışabilirsiniz. Sonuçta; bir elin nesi var, iki elin sesi var. Eğer daha fazla kişi çalışırsanız hem daha fazla ürün çıkartırsınız hem de çalıştığınız ortam keyifli hale dönüşerek size daha çok zevk vermeye başlar. Ortalama olarak bu işten düzgün bir çalışma ve iyi bir anlaşma ile güzel kazançlar sağlamanız mümkündür. İnternet sitelerinde ek iş veren firmaların web sitelerine yorum bırakmanız veya bulunduğunuz şehirde evlere iş veren tekstil firmaları ile görüşmeniz bu iş için güzel bir adım olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com