Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Kanvas Tablo Yaparak Para Kazanma

Evde Kanvas Tablo Yaparak Para Kazanma

Kanvas, astarı oldukça kalın olan bir kumaş türüdür. Bu sert kumaşın dijital baskı makinelerinden çıkarılarak elde edilen tablo türüne ilginç iş fikirleri kanvas tablo adı verilir. Kanvas tablolar ev ve iş yerlerinin dekorasyonunda en çok tercih edilen tablolar arasında gelmektedir. Nedeni astarı oldukça kalın olan kanvasın bu özelliği nedeniyle üzerine resmedilen görüntünün derinliğinin artması ve bunun da resmin gerçekçiliğini arttırması olarak söylenebilmektedir.

Siz de kanvas tabloyu pratik malzemelerle yaparak hemen bu işten para kazanabilir hem sanatsal yaratıcılığınızı geliştirebilir hem zevk alarak yaptığınız bir işten para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Böylelikle her anlamda sizler de her açıdan aile ekonomisine net bir şekilde katkıda bulunarak her anlamda gelişim kat etme imkanı da yakalayabilirsiniz;

Gerekli Malzemeler

Kanvas tablo yapmak için gerekli malzemeler arasında tuval, fırça, guaj boya, kanvas kumaş ve elbette sanatçı olarak sizin olmanız yeterli. Eğer çerçevelemeyi düşünüyorsanız bunun için özel olarak satılan çerçevelerden alabilir ya da siz de kontrplak yardımıyla hemen bir çerçeve oluşturabilirsiniz.

Kanvas tabloyu tek başınıza yapabilirsiniz fakat eğer çocuğunuz varsa onunla beraber yapmanız önerilir. Böylece çocuğunuzun hem küçük yaşlardan itibaren sanatsal duyarlılığının artması mümkün olacak hem de sanatsal yaratıcılık yönünden gerçekten de kendisini geliştirme imkanı yakalamış olacaktır. Renklerle oynama, renkler arasındaki ayrımı görme ve bunun ilhamıyla yeni manzaralar meydana getirme yeni iş fikirleri açısından her anlamda son derece önde gelen yaklaşımları sunmaya devam etmesi bakımından gerçekten de dikkat çeken özellikler bir arada bulunacaktır.

 

Nasıl Yapılır?

Kanvas kumaşı öncelikle çalışacağınız odanızda düz bir zemine serin. Ardından dilediğiniz resmi kumaşa nakşetmeye başlayın. Tuvaliniz her zaman yanınızda olmalıdır. Bundan sonra yapacağınız şey resmi tamamladıktan sonra bir müddet dinlenmeye ayırmak olmalıdır. Bazı çerçeve tablolar için renkli bantlar da kullanılmaktadır. Bu tamamen size kalmış ister kullanın ister kullanmayın. Böylelikle birbirinden özel doğa manzaraları, portre çalışmalarıyla siz de yaratıcılığını sergileme imkanı bulmuş olacaksınız.

Satış ve Pazarlama

Tamamen kendi imkanlarınızla yaptığınız bu sanat harikalarını pazarlamak için birçok seçenekler önünüzde durmaktadır. Bunlardan en sık kullanılanları internet üzerinden sipariş alma yoluyla satış ve pazarlama gerçekleştirmektir. Siz de çeşitli sosyal medya kanalları aracılığıyla (Youtube, Instagram özellikle) ve Google Adwords aracılığıyla internetten el emeği göz nuru kanvas tablolarınızın tanıtımını yapabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra dikkat çeken bir diğer konu olarak her açıdan iletişim bilgilerinizi yeni is fikirleri yayınlayarak müşterilerinizin anında sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik indirimli fiyatlarla satış yaparak böylece daha çok sayıda müşterilerle buluşma imkanı da sizleri bekleyen bir süreç olması açısından her anlamda dikkat çeken konular arasında gelmektedir.

Kazanç

Kazanç olarak sanatsal yaratıcılığınız karşılığını elbette alacaksınız. Sanat sanat içindir evet ancak istisnasız hiçbir sanatçı eserini bedava dağıtmamıştır. Çünkü her emeğin bir karşılığı olmalıdır. Bu da sizin yarattığınız bir emek olduğu için karşılığında elbette kazanç sağlamanız son derece normaldir. Kazancınızı günlük olarak değerlendirirsek 30 – 60 TL arasında değişkenlik gösterdiğini özellikle büyükşehirlerde elit bir çevrede ikamet ediyorsanız sanat ürünlerinizi daha çok sayıda kişiyle buluşturarak çok daha fazla kazanma imkanı bulabilirsiniz.

Herkes Yapabilir Mi?

Sanat becerisi özel yetenek gerektirdiği için herkesin yapabileceğini kesinlikle söylememiz doğru olmaz. Öte yandan yine dikkat çeken konulardan bir başkası olarak zaten kanvas kumaşın üzerine yapacağınız çizimin son derece yaratıcı olması gerekir. Bu kolay bir iş değildir bu nedenle sanatsal yetileri yüksek olanların bu işten para kazanabileceğini söylemek gerek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com