Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Kuruyemiş Ayıklayarak Para Kazanma

Evde Kuruyemiş Ayıklayarak Para Kazanma

Ülkemiz sıcak ve kurak iklim şartlarına elverişli olduğu için kuruyemiş sektörü ülkemizin önemli ihraç (dış satım) ürünleri arasında ilk sıralarda geliyor. Özellikle fındık, fıstık ve ayçiçeği çekirdeği en çok ihraç edilenlerin arasında gelmektedir.

Firmalar da ham haldeki kuruyemişleri önce ayıklamak ardından da makineden geçirerek paketlemek suretiyle gıda sektörlerine dağıtım sağlamaktadır. Dikkat ettiyseniz öncelikle dalından koparılan kuruyemişlerin ayıklanması gerekiyor. İşte burada siz devreye girebilir ve para kazandıracak evden çalışma ek iş yapabilirsiniz

Kuruyemiş Ayıklayarak Para Kazanın

Evinizden kuruyemiş ayıklayarak para kazanacağınızı hiç düşündünüz mü…. Yapacağınız tek şey çuval dolusu gönderilen kabuklu kuruyemişleri ayıklamak ve tekrar firmaya teslim etmek. Bu sayede size de günlük kazanç üzerinden para ödenecek ve böylelikle sizler de yüksek oranda ailenize katkıda bulunacakınız. Şimdi de bu işi nasıl yapacağınızdan bahsedelim.

Nasıl Yapılır?

Çevrenizde kuruyemişçiler serbest zamanlı olarak ev hanımlarına kuruyemiş ayıklayarak para kazandıracak iş veriyor. Siz de yakınınızda bulunan kuruyemişçilerden birine uğrayarak dalından koparılmış halde gönderilen kuruyemişleri teslim alarak kabuklarından ayırarak yeniden teslim edebilir ve teslimatı yaptıktan sonra paranızı peşin alabilirsiniz.

Bununla birlikte seyyar satıcılar da kuruyemiş ayıklayarak para kazanmak isteyen ve böylelikle ek iş sahibi olmak isteyenlere yönelik olarak hizmet vermektedir. Bu da açıkçası önemli bir özelliği meydana getirecektir. Tüm bu ortada duran yaklaşımlarla siz de ailenize evinizden evde yapılacak ek işler katkıda bulunmuş olursunuz.

Kimler Yapabilir?

Ev hanımları tek başlarına yapabilecekleri gibi komşularıyla da yapabilir. Bundan başka eşinizle de bir yandan sohbet edip bir yandan televizyon izleyip bir yandan da bu işle meşgul olabilirsiniz. Bu sayede gerçekten de günlük 75-100 lira arasında değişen yevmiye alırsınız. Bu sayede her anlamda siz de ailenize gerçekten de ikinci bir gelir imkanı sunmuş olursunuz. Bu da tüm borçlarınızın ve giderlerinizin tamamen ortadan kalkmasını sağlayacak bir ek iş sektörü olarak önemli bir konuyu teşkil etmektedir.

Kuruyemiş Ayıklamak Zamanımı Alır Mı?

Aslında kuruyemiş ayıklama işini bulaşık yıkama, çamaşır yıkama gibi günlük ev işlerine ayırdığınız vakitlerle ölçmek en mantıklı. Kuruyemiş ayıklama işi de tıpkı ev işlerinizin bir parçası olarak sadece kabuklarını alıp yeniden temiz halde paketlemeye dayanmaktadır.

Bu sayede sizler de hem ek iş bulacak hem de günlük cep harçlığı kazanmış olacaksınız.

Öbür yandan yine dikkat çeken bir diğer özelliği oluşturması açısından düşündüğümüzde her anlamda kuruyemiş sektörünün günden güne dikkat çeken sektörlerden biri olması bakımından her gün düzenli olarak ayıklama işini yaparak her gün düzenli olarak 75-100 lira arasında yevmiyenizi alabilirsiniz. Zaten firmalar da daima çalışkan, hızlı ve işini zevkle yapan kişilerle çalışmak istemektedir.

Günlük ortalama 2-4 saat arasını almaktadır. Eğer 4 saat ayıklama işi yaparsanız abartısız günlük 150 lira gibi bir yevmiye alabilirsiniz. Bunu her gün düzenli yaptığınızı düşünürsek aylığınız ortalama 4.500 liraya denk gelecektir.

Bu da gerçekten de çok önemli bir noktayı belirtmesi adına her anlamda dikkat çeken yaklaşımlar arasında gelivermektedir. Bu nedenle kesinlikle aile bütçesine evden çalışma katkıda sağlayacak söz konusu işe sizin de atılmanız yararınıza olacaktır.

Nerede Yayınlanıyor?

Genellikle bu tip işler sosyal medyada sıkça yayınlanıyor. Facebook ek iş ilanları gruplarına göz attığınız zaman siz de bu ek gelir getiren işleri rahatlıkla görebilirsiniz. Bunun yanı sıra seyyar satıcılar da sıkça kuruyemiş ayıklayacak kişiler ararlar, onlarla da konuşarak böyle bir iş yapabilirsiniz. Böylece hem kuruyemişteki kabuklar temizlenmiş olur hem de para kazanmış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com