Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Kuruyemiş Paketleyerek Para Kazanma

31.10.2018
257
Evde Kuruyemiş Paketleyerek Para Kazanma

Nasıl para kazanabilirim diyenler son yıllarda evde parça başı yapılan işlere ilgi göstermektedir. Evde kuruyemiş paketleme işi de son yıllarda popüler ek gelir kazanma yöntemlerindedir. Sen de evde kuruyemiş paketleyerek para kazanmak istiyorsan; ancak nasıl yapacağını, ne kadar süre çalışıp ne kadar para kazanacağını, hangi firmalarla çalışabileceğini merak ediyorsan bu yazımız tam sana göre. Evde kuruyemiş paketleme işinin bütün ayrıntılarına değineceğiz.

Evde Kuruyemiş Paketleme İşi Hakkında Genel Bilgi

Kuruyemişler partilerin, konserlerin, maçların, kına gecelerinin ve arkadaş toplantılarının vazgeçilmezidir. Marketlerde, büfelerde ve şehirlerarası yolculuklarda mola yerlerinde satılan paketlenmiş tek kişilik kuruyemişler dikkatini çekmiştir. Benzer şekilde kına, düğün, nişan gibi törenlerde de paketlenmiş kuruyemişler konuklara ikram edilmektedir. İşte bu paketli kuruyemişler senin gibi ek iş arayan insanlar tarafından evlerinde paketlenerek ve gerekirse süslenerek hazırlanmaktadır. Evde kuruyemiş paketleme işi veren firmalar bu paketleri marketlere, büfelere, kına ve düğün gibi organizasyonlara sipariş karşılığı satmaktadır. Bu sektörde çalışan firmalar paketleme işini çok fazla zaman alması nedeniyle genel olarak dışarıdan yaptırmaktadır.

Nasıl Yaparım, Benimle Çalışırlar Mı?

Firmalar öncelikle belli miktarda kuruyemişi büyük paketler halinde göndererek kuruyemişlerin paketlenmesini istemektedir. Bu aşamada senin işi teslim ediş sürene ve teslim ettiğin işin kalitesine bakılır. Firma seninle çalışmak isterse büyük poşetlerde kabuklu ve kabuksuz kuruyemişleri, çıtçıtlı poşetleri ve kuruyemişleri dolduracağın plastik küreği sana gönderir ve daha küçük paketler oluşturmanı ister. Gördüğün gibi iş son derece basit ve eğer 18 yaşının üzerindeysen bu işi yapamaman için hiçbir sebep yok. Bu alanda çalışacağın firmanın sende aradığı özellikler hijyen, temizlik ve özveri olacak. Yani sana gönderilen işi süresinde eksiksiz olarak teslim edersen ve bir de temiz çalışırsan uzun süre bu firmalarla çalışarak ek gelir elde edebilirsin. Bu nedenle çalışırken mutlaka bone, eldiven gibi koruyucu ürünler kullanmalı, paketlerin içerisine yabancı cisim karışmasını önlemelisin.

Kimler Yapabilir?

Evde kuruyemiş paketleyerek para kazanmak ev hanımları ve öğrenciler başta olmak üzere herkesin evinde kolaylıkla yapabileceği bir iştir. Gündüz çalışanlar akşam eve geldiklerinde birkaç saatlerini ayırarak dahi para kazanabilirler. Tek sınır işi yapacak ve ödeme alacak kişinin 18 yaşından büyük olmasıdır. Bu tarz işlerde genel olarak bayanlar öncelikli tercih edilmektedir.

Günde Kaç Saat Çalışmalıyım?

Bu tarz işlerde genel mantık “Ne kadar çok çalışma o kadar çok kazanç.”tır.  Sana verilen siparişleri zamanında ve hatta erken teslim edecek şekilde disiplinli bir şekilde çalışman gerekmektedir. Evde kuruyemiş paketleme işi veren firmalar senden günlük olarak ortalama 1.000 adet kuruyemiş paketlemeni ister. Haftalık teslimat yaptığın bir durumda haftalık 7.000 adet kuruyemiş paketlemen gerekmektedir. Burada işin süresi senin hızına kalmıştır. Ancak günlük kotayı doldurmak için ortalama 5 saat çalışmak gerekmektedir.

Ne Kadar Para Kazanırım?

Yalnızca düz paketleme işinde 1.000 kuruyemiş paketi için ortalama 28,00-TL ödeme yapılmaktadır. Bu şekilde günlük 1.000 adet kuruyemiş paketlersen haftalık kazancın 200,00-TL; aylık kazancın ise 800,00-TL olmaktadır. Asgari ücret tutarı ve bu işi evinde mesai saati olmaksızın yapacağın düşünüldüğünde kazanacağın para iyidir. Kına geceleri, düğünler için süslemeli kuruyemiş paketleri için ise ücret değişmektedir. Bu işler daha fazla vakit aldığından günlük 500 adet süslemeli kuruyemiş paketi karşılığında günlük ortalama 40,00-TL; haftalık 280,00-TL ve aylık 1.200,00-TL ödeme yapılmaktadır. Genellikle evde kuruyemiş paketleme işi veren firmalar haftalık veya aylık olarak ödeme yapmaktadır.

Evde Kuruyemiş Paketleme İşi İçin Hangi Firmalar İle Çalışabilirim?

İnternette evde paketleme iş ilanı veren birçok işveren ve ilan bulunmaktadır. Başvurular genel itibariyle internet üzerinden yapılmakta; ilan sahibi başvuruları değerlendirerek dönüş yapmaktadır. Yalnız bu noktada başvuracağın yerlerin kurumsallığına, güvenirliliğine ve mümkünse daha önce bu işte çalışmış kimselerin yorumlarına dikkat etmelisin. Kına, düğün veya diğer organizasyonlar için evde kuruyemiş paketleme işi veren firmaların yanında; Tadım, Peyman, Papağan gibi büyük firmalar da aracı firmalar aracılığıyla evde paketleme işi vermektedir.

Sen de evde ek iş fikri arıyorsan ve kendine güveniyorsan aşağıda yer alan evde kuruyemiş paketleme firmalarına başvuru yaparak para kazanabilirsin.

Sakarya Çakmak Kuruyemiş

Sakarya’da özellikle kına çerezi imalatı ve satışı alanında hizmet veren firma zaman zaman evde paketleme işi de vermektedir. 0 264 270 17 40 numaralı sabit hatta ulaşarak iş hakkında detaylı bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsin. Sakarya Çakmak Kuruyemiş günlük 1.000 paket için 30,00-TL ödeme yapmakta olup aylık kazancın 840,00-TL olacaktır.

İstanbul Eminönü Kervan Ticaret

Toptan satışların merkezi olan Eminönü’nde yer alan kuruyemişçilerin pek çoğu dışarı paketleme işi vermektedir. Bu firmalar arasında güvenilir olan Kervan Ticaret’e bizzat giderek başvuru yapabilir ve ücret, günlük paketleme gibi konuları firmanın ihtiyacına göre görüşebilirsin.

Ankara Dost Kuruyemiş ve Gıda Ürünleri

Ankara Yenimahalle’de hizmet veren firma sık sık evde kuruyemiş paketleme işi vermektedir. Firmanın ihtiyacına göre günlük talep ettiği paket sayısı değişmekle birlikte 1.000 paket için ortalama 28,00-TL ücret verilmektedir. Firmaya mesai saatleri içerisinde giderek ayrıntıları öğrenebilirsin.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com