Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Makarna Keserek Para Kazanma

Evde Makarna Keserek Para Kazanma

Ev yapımı erişte organik ve çok daha sağlıklı olması nedeni ile tercih edilen en sağlıklı yiyeceklerin başında geliyor. Bu nedenle evde yapılabilecek şeyler arasında ev hanımlarının başvurduğu ek kazanç yöntemlerinden biridir. Ev hanımları kendi çevrelerinde, halk pazarlarında satışlar yapabiliyor. Bu şekilde aile bütçelerine katkı sağlanabiliyor. Düzenli çalışarak aylık 300- 400 lira kazanç elde edilebilir.

Evde Makarna Kesme İşi nasıl Yapılır?

Farklı şekillerde sunumları ile hemen herkesin damak zevkine hitap eden bir yiyecek olan ev makarnası, kadınların iş hayatına atılmasında da çok iyi bir kazanç yöntemi olmuştur. Biraz zaman alsa da ev hanımları çocuklarını aksatmadan ev ortamında yapabilecekleri oldukça ideal bir iştir. Bunun için makarna kesme makinesi satın alarak bu işe başlayabilirsiniz. Evde boş yere vakit harcamak yerine pek çok kişinin zahmetli olması nedeni ile hiç girişmediği makarna yapımı ile çok rahat bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Evde Makarna Kesme İşini Kimler Yapabilir?

Çoğunlukla ev hanımları bu alanda çalışmak isteyebiliyor. Ancak evde boş vakti olan herkes tarafından yapılabilecek bir para kazanma yöntemidir. Eli hünerli, yemek yapmaya meraklı herkes evinde erişte yaparak para kazanabilir.

 

Evde Makarna Kesme İşi İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Öncelikle daha pratik çalışmak ve daha çok ürün elde etmek adına erişte kesme makinası satın almanız kar getirecek bir yatırım olabilir. İlk plan elle keserek satışta yapabilir. Kazancınız ile makine alarak çok daha fazla üretim yapabilirsiniz. Piyasa da 120 ile 160 TL arasında fiyatlarda erişte makinesi bulabilirsiniz. Bu makinelerde farklı ayarlar bulunuyor. İnce ya da kalın seçenekler hazırlayarak makarna çeşitlerinizi de artırabilirsiniz. Sonrasında erişte malzemelerini toptan alarak maliyet alanında tasarruf sağlanabilir, Un, yumurta, süt ihtiyacınız olan malzemelerdir. Bunlar için 100 liralık bir malzeme alarak üretime başlayabilirsiniz.

Evde Makarna Yaparak Nerelerde Satış Yapabilirim?

Özellikle kış hazırlığı yapan hanımlar bu tarz doğal kışlık yiyeceklere ilgi gösterirler. Bu nedenle kış ayları öncesinde sosyal medya üzerinden kampanyalar yaparak, semt pazarlarında satarak, çevrenize duyurarak ya da bu alanda satış yapan market, şarküteri gibi yerler ile anlaşmalar yaparak ürünlerinizi satabilirsiniz. Eğer kıvamı ve lezzeti tam olarak tutturabilirseniz, müşterilerinizde artacak ve sipariş taleplerinizde fazlalaşacaktır. Bu alanda evde yapılan işler arasında en garanti kazancı bulunan bir başlık olarak makarna kesme işi tercih edilebilir

Evde Makarna Kesme İşini Yaparak Ne Kadar Kazanırım?

Ev hanımlarının ek gelir olarak tercih ettiği işlerin başında erişte hazırlama işi bulunuyor. Özellikle eli hamur yoğurmaya yatkın olan hanımlar çok pratik bir şekilde yapabilir. Erişte hamuru normalde oldukça sert olur. Bu nedenle alışık olmayan hanımlar ilk etapta zorlanabilir. Bunun yanında zaman içerisinde alışılabilir. Bu şekilde çok daha hızlı üretimler söz konusudur. Hamur açmak içinde makineler bulunuyor. Makine ile hem açma, hem de kesme işlemi yapılabiliyor. Bu şekilde daha pratik çalışılabilir.

Bir kilo un için 5 yumurta ve yarım su bardağı süt kullanılmaktadır. Bazı tariflerde her yüz gram un için bir yumurta kullanılıyor. Genel olarak 1 kilo un 5 TL, 50 kr olan yumurta adet fiyatına göre hesaplanırsa 5 yumurta 2,50 TL maliyeti olur Pişirme ile birlikte yaklaşık 10 TL’ye mal olan malzemeden 500 gramlık paketler halinde satışa sunabilirsiniz. 500 gram 10 TL’ye satabilir ve her bir kilo undan 10 TL kar elde edebilirsiniz. Günlük 2- 3 saatinizi ayırarak haftalık 50-100 lira arasında para kazanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com