Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Mantı Yaparak Para Kazanmak

20.10.2018
234
Evde Mantı Yaparak Para Kazanmak

Ev mantısının tadını herkes bilir. Üstelik para kazanmanın yolları arasında evde mantı yaparak satmak da var. Boş zamanını mantı yaparak değerlendiren kişiler hafta ya da ay sonunda kendilerini tatmin eden bir bedel alıyorlar. Genellikle bu işi turşu, hububat ve hamur işi satan noktalar yaptırıyor. Sipariş veriyor ve bedeli bir süre sonunda vermiş oldukları bu siparişleri alarak bedellerini karşı tarafa ödüyor. Yine yemek dükkânları, lokantalar ve restoranlar da evde yapılan mantılara büyük ilgi gösteriyor. Eğer senin de bu işi yapacak kadar vaktin varsa, bu noktalar ile işbirliği yapabilir ve kazancına kazanç ekleyebilirsin.

Evde Mantı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Bu işi yaparak para kazanmak istiyorsan ya İŞKUR ile görüşmeli ya da internet üzerinden araştırma yapmalısın. Çünkü ev mantısı satan alacak olan kişi ya da kurumlar genellikle ilan vererek ilerliyor. İnternet üzerinden kolaylıkla senin bölgende mantı satın alacak noktaları bulabilirsin. Görüşmeye gittiğinde sana ne kadar sipariş alabileceğini soracaklardır. Boş vaktinin tamamında mantı yapmak isteyip istemediğini iyi düşünmelisin. Bunun yanında görüşmede hijyene verdiğin önemin üzerinde de ayrıca durmalısın.

Evde Yapılan Mantılar Kimlere Satılır?

Eğer ek iş yaparak para kazanmak istiyorsan ve bunun için evde mantı yapmayı tercih ediyorsan, hızlı bir kazanç yükselişine hazır ol. Çünkü el yapımı mantıya talep büyük. Kahvaltıcılar, kuru gıda satış noktaları, marketler, bakkallar ve lokantalar el yapımı mantını senden kolayca satın alacaklardır. Tüm bunların yanında kendin de yaptığın mantıları pazarlayabilirsin. Bunun için seyyar bir araba satın alabilirsin ya da interneti kullanabilirsin. Çük küçük bedellere açacağın bir site büyük çaplı mantı satışı yapman için ilk adım olabilir. Ayrıca evde yaptığın mantıları internet üzerinden de pek çok kişi almak isteyecektir. Kısa bir araştırma yaparak kimlerin ev mantısı talep ettiğini görebilir, hatta bu kişilere ulaşabilirsin. Böylelikle araya farklı bir aracı girmediğinden kazancın daha yüksek olur. Hatta istersen bayilik satın alabilir ve bu sektörde kazanç sağlamaya devam edersin.

 

Kimler Evde Mantı Yapıp Satabilir?

Vakti olan herkes evde mantı yapabilir ve bunları satabilir. Mantı yapıp satmak için, bu işin piri olmana gerek yok. Alacağın malzemelerin kaliteli olması ve bol malzemeli mantılar ortaya çıkarman işinin geleceği için önemlidir. Öğrenci olabilirsin, çalışan ya da ev hanımı da olabilirsin. Bunların hiçbiri mantı yapıp satmana engel değil. Vaktin kadar çalışarak aylık güzel bir kazanç elde edebilirsin.

 

Evde Mantı Yaparak Para Kazanmak İçin Ne Kadar Zaman Ayrılmalı?

Evde mantı yapıp para kazanmak istiyorum diyorsan, bol bol vaktinin olmasına gerek yok. Malzemeleri hazırlamak yaklaşık 1 saatini alır ve geri kalan zamanda istediğin kadar mantı hazırlayabilirsin. İşten geldikten sonra, okuldan döndükten sonra ya da gün içinde yapman gereken işler bittikten sonra mantı hazırlayabilir, ne kadar çok mantı hazırlarsan o kadar kazanç elde edebilirsin. Birkaç saatte bile 10 kiloya yakın mantıyı tek başına yapabilirsin. Eğer sana bu konuda destek verecek yakınların varsa bu süre zarfında iki katı mantı da hazırlayabilirsin. Bu da kazancını artıracak bir etkendir.

Evde Mantı Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde mantı yaparak para kazanmak için 2 alternatif bulunuyor. Bunlardan biri firmalar ile çalışmak, diğeri de kişinin kendi çapında satışını yapması. Eğer firmalar ile sipariş alarak çalışmak istersen aylık kazancın 1000 TL ile 1500 TL arasında değişiklik gösterecektir. Ancak bu işi kendi çapında yapmak istersen aylık kazanacağın tutar 750 TL ile 1000 TL arasında değişecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com