Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Marmelat Yaparak Para Kazanmak

12.10.2018
260
Evde Marmelat Yaparak Para Kazanmak

Artık insanlar tercihlerini organik ürünlerden yana kullanıyor. Özellikle katkı içermeyen ve el yapımı reçeller, ekmekler, peynirleri mantılar ya da tatlılar büyük rağbet görüyor. Bu da evde ek iş ne yapabilirim diyenlerin yolunu açıyor. Evde marmelat yapmak aslında oldukça basit bir iş. Zaten ev hanımlarının ya da kadınların pek çoğu kendi evi için de her yıl marmelat yapıyor. Bunu paraya dökmekse kolay. Çünkü ev yapımı bir kavanoz marmelat için ödenen bedel en az 20 TL. Her gün marmelat yapabilecek kadar vakti olan ve bunların satışı yapanlar aylık yaklaşık 3000 TL kadar gelir elde edebiliyor.

Evde Nasıl Marmelat Yaparak Para Kazanabilirim?

Evde marmelat yaparak para kazanmak için ekstra bir yeteneğini olmasına gerek yok. Taze meyveler kullanman ve kıvamında marmelatlar ortaya çıkarman önemli. Evde iş imkanı arayan ev hanımları, çalışan hanımlar ya da beyler ve öğrenciler de bu işi yaparak para kazanabilirler. Ayrıca yaptığın marmelatları nasıl pazarlayacağın da gelirini etkileyen bir etken. Marmelatlarını anlaştığın bir gıda firması ile pazarlayabilir ya da kendi markanı yaratabilirsin. Kendi markanı yaratacak olursan pazarlama tekniklerini de kendin yapmalısın. Bunun için sosyal medya ve internet kurtarıcın olacaktır. Kendine hedef kitle belirlemeli ve sürekli reklam içerikli paylaşımlarda bulunmalısın.

Evde Marmelat Yapmak İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Evde marmelat yaparak para kazanmaya karar verdiysen giderlerine bir göz gezdirelim. Satın alacağın taze meyveleri, organik olduğu için kilosu 5 – 20 TL arasında satın alabilirsin. 1 kilo meyveden 7 – 8 kavanoz marmelat üreteceğini unutma. Ayrıca bir kavanoz marmelat için harcayacağın şekerin bedeli yaklaşık 5 TL. Kavanozları kapakları ile birlikte tanesi 1 – 2 TL’ye temin edebilirsin. Kavanozlarını süslemek ve etiketlemek için ödeyeceğin bedel ise, tek bir kavanoz için 2 – 5 TL arasında olacaktır. Eğer kendi dükkânını açıp burada marmelatlarını satmak istersen, açacağın dükkânın kirası minimum 1.500 – 3000 TL olacaktır. İçine alacağın raf ve tezgâhlar ise sana yaklaşık 5000 TL’ye mal olacaktır. Yanında çalıştıracağın her personel için ödeyeceğin minimum tutar ve sigorta primi 3000 TL olacaktır. Vergilendirme 430 TL şahıs kuruluşu şeklinde olacaktır. Eğer marmelat satma işini seyyar bir tezgâhta gerçekleştirmek istersen, tezgâh için ödeyeceğin tutar ise minimum 1.500 TL olacaktır.

Evde Yaptığım Marmelatları Nerelerde Satabilirim?

Para kazanmak istiyorum diyorsan ve bunun için marmelat yapıp satmayı tercih ettiysen, senin için en iyi satış yeri pazarlar olacaktır. Çünkü semt pazarları marmelat satışının en aktif yapılacağı yerlerden biri. Seyyar tezgâh ile bu işi yapmaya karar verdiysen sokak aralarında gezmen daha güvenli ve karlı olacaktır. Bir yer işgal etmediğin için seyyar olarak satış yaptığında bir vergiye tabi olmazsın. Ayrıca yine devletin internet üzerinden küçük çaplı satış yapanlara vergi uygulamıyor olması senin için bir şans. Sosyal medya üzerinden ya da kedine ait bir web sitesi üzerinden satışlarını gerçekleştirebilirsin. Ancak satışlarının bedeli aylık 23.000 TL’yi aşar ise bu durumda vergi vermek zorunda kalacağını da unutmamalısın.

Evde Marmelat Yaparak Ne Kadar Kazanabilirim?

Organik bir kavanoz marmelattan elde edeceğin gelir minimum 20 TL. Bu marmelat çilek, portakal ve kivi gibi meyvelerden elde edilmiş ise 30 – 40 TL arasına da satılabiliyor. Markalaşırsan ve hızlı bir yükseliş elde edersen kavanozu 50 TL’ye kadar da satış yapabilirsin. Önemli olan fark yaratmak ve kaliteden ödün vermemek. Organik ürünlere olan talep yüksek olduğundan, pazarlarda günde en az 50 – 100 kavanoz marmelat satabilirsin. Eğer internet üzerinden ve sosyal medyadan satış yapacak olur isen en az 20 adet marmelat satılacaktır. Takipçi kitlen arttıkça bu sayı hızla yükselecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com