Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Meyve Kurutarak Para Kazanma

20.10.2018
193
Evde Meyve Kurutarak Para Kazanma

​​​​​​​Evde iş imkânı sunan meyve, sebze işlerini de seviyorsanız rahatça yapabileceğiniz bir iştir. Paranın artık aslanın ağzında değil midesinde olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Para kazanmanın bu kadar zor olduğu bir dönemde para kazandıran her fikir altın kadar değerlidir. Bu sebeple ufak da büyük de bir fikir de olsa asla küçümsemeyin, hemen ne kadar kazanabileceğinizi hesap etmeye başlayın.

Meyve Kurusu Tüketmek Neden Faydalıdır?

  • 1)Meyvelerin suyunu çekmiş hali çok daha fazla enerji verir.
  • 2)Bağırsak hareketlerinizi düzenler, kabızlığı önler.
  • 3)Kahve, çay gibi içeceklerin yanına kolaylıkla tüketebileceğiniz atıştırmalıklardır.
  • 4)Tatlı ihtiyacınızı giderdiği için zararlı yiyecekler tüketme gereksinimi hissetmezsiniz.
  • 5)Sevdiğiniz meyveleri kurutarak istediğiniz zaman tüketebilirsiniz.

Meyve Kurutma İşi Nasıl Yapılır?

Meyve kurutma işlemi doğru teknikleri ve püf noktaları bilinerek yapılırsa aslında çok kolay bir iştir. Eğer yaz aylarını evde boş olarak geçiriyorsanız ve bol güneş gören bir balkon teras çatı gibi bir yere sahipseniz sizde evinizde meyve kuruları hazırlayabilirsiniz. Yaz aylarında kuruttuğunuz meyveleri kış aylarında ister kendi ailenizle tüketir ya da bir kısmını da satmak için ayırabilirsiniz. Sadece kendinize aldığınız meyveden biraz daha fazla alarak çok fazla sermaye ayırmadan rahatça evde iş imkânı sunan bir iştir.

Hangi Meyveler Kurutulabilir?

Kayısı, erik, armut, muz, şeftali, incir gibi ürünleri kurutabilirsiniz. Bu meyveler her bölgede yetişmez, siz kendi bölgenizde bol yetişen meyveleri seçerseniz maliyetiniz azalacaktır. Bu sebeple kendi yaşadığınız bölgede en çok yetişen meyveyi kurutun. Her meyvenin kurutulma işlemi farklıdır, eğer nasıl kurutacağınızı bilmiyorsanız internette nasıl kurutacağınızı anlatan detaylı makaleler araştırmalar mevcuttur. Güzel bir araştırma sonucunda kolayca öğrenebilirsiniz.

Evde Kuruttuğum Meyveleri Nasıl Satabilirim?

Kurutulmuş meyveleri satmak o kadar da zor bir iş değildir. İster yakın çevrenize satışını yapabilirsiniz onlar da kendi yakınlarına haber vererek bu şekilde satışı yapabilirsiniz. İsterseniz de sizin kuruttuğunuz meyveleri satın almak isteyecek birçok organik market, Pazar, tezgâh sahibi esnaflara rahatlıkla satışını yapabilirsiniz. Eğer bu işte yeniyseniz başlangıç olarak yakın çevrenize satış yapmanız çok daha kolay olacağı için bu seçeneği tercih edin. Yakınlarınıza, dostlarınıza, komşu, iş arkadaşı gibi temas Halide olduğunuz insanlara haberdar ederek bu işi yaptığınızı bilsinler. Sonrasında mutlaka soranlar olacaktır. İlk başta bir kilo, 2 kilo olarak sonra sizin kuruttuğunuz meyveleri çok beğenerek her yıl sizden almak isteyeceklerdir. Bu sebeple ilk kuruttuğunuz meyvelerden, son meyvelere hepsinin kaliteli olduğundan emin olun. Şöyle düşünün siz kendi çocuklarınıza yediremeyeceğiniz meyve kurularını satın almak istemezdiniz, bu bilinçte iş ahlakınızı korursanız işleriniz daha kaliteli ve size güvenen müşterileriniz olacaktır.

Evde Kurutacağım Meyvelerden Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Kuruttuğunuz meyvelerden ne kadar para kazanacağınız sizin o meyveleri ne kadara satın aldığınıza göre değişiklik gösterecektir. Her meyve aynı kazancı vermez. Özellikle sizin yaşadığınız bölgedeki meyveleri kurutmayı tercih ederseniz daha uyguna satın alabileceğiniz için daha çok kar elde etme imkânı bulursunuz. Mesela Aydın’da yaşayan birisi için incir kurutmak en mantıklı seçenektir. Çünkü Aydın’da bolca incir yetişir, çok ucuza incir alabilir ya da bahçeniz varsa yetiştirme imkânınız da olacaktır. Kolayca kurutabilirsiniz. Her kuruttuğunuz meyveyi 3-4 katına satabilir ailenize evde iş imkânı sunabilirsiniz. Evde meyve kurutma işini sakın küçümsemeyin, satın aldığınız meyvelerden 3 katını elde etmek hiç de küçük bir kazanç değildir. Yaz aylarında kuruttuğunuz meyveleri Kasım-Aralık aylarında satarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com