Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Organik Krem Yaparak Para Kazanma

Evde Organik Krem Yaparak Para Kazanma

Doğal Organik Ürünler Sektörü Nedir?

Evden yapılabilecek işler arasında gösterilen evde organik krem yapımı son zamanların en popüler işlerinden biri haline geldi. Hem evden para kazanma hem de ürettiğiniz ürünlerin doğal organik olması fikri kulağa oldukça çekici geliyor. Son zamanlarda kozmetik ürünlere ve cilt bakım ürünlerine gelen zamlar sebebiyle hiçbir ürünü satın alamaz olduk. Uygun fiyatlı ürünler orta fiyatlı, orta fiyatlı olanlar ise artık pahalı ürünler sınıfına girdi. Durum bu haldeyken ne kadar ürünümüzü kendimiz üretirsek o kadar kar elde ederiz.

Birde üstüne yaptığımız kremleri arkadaşlarımıza eşimize dostumuza verirsek, bu kapı bize para kazandıran bir kapı olabilir. Ki kaldı ki günümüzdeki tüketiciler artık daha bilinçli, ne tükettiklerini, yüzlerine ne sürdüklerini merak ediyorlar. Hiçbir kadın yüzüne içinde kimyasal maddeden geçilmeyen zararlı ilerleyen yaşlarda yaşlanmasına sebep olacak ürünleri sürmek istemez. Bu sebeptendir ki doğal organik ürünler revaçtadır ve bu sektörden oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz.

Ürünlerinizi Kimlere Satabilirsiniz?

Doğal organik ürünlerin alıcısı genelde kadınlar olsa da bakımını ihmal etmeyen erkekler de vardır. Sizin genel olarak alıcı kitleniz kadınlardır; özellikle komşularınız, dost, akrabalarınızdır. Yakın çevrenizde yer alan insanlara ürettiğiniz kremleri denemeleri için küçük boylarını verin, baksınlar denesinler. Doğal ürünlerin güzel yanlarından bir tanesi etkisini kimyasal kremlere göre daha yavaş ama sürekli göstermesidir. Ki yakınlarınız size güveniyorlarsa, sizi biliyorlarsa zaten dışarıdan ne olduğu belirsiz kremler yerine sizin kremlerinizi tercih edeceklerdir.

Neden Organik Krem Üretmeliyim?

Nemlendirici yüz el vücut kremleri he kadının dolabında bulunan ürünlerdir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa yüzümüzü nemlendirmeli, her duştan sonra da vücudumuzu nemlendirmeyi unutmamalıyız. Kremler sıklıkla kullanılan hızla nem veren ürünler olduğu için her kadının tercihidir. Bu sebeple krem ürettiğinizde mutlaka satışını yapabilirsiniz elinizde kalmaz, krem üretmek sandığınız kadar zor olmadığı için zorlanmazsınız da. Hem kolayca yapabileceğiniz hem de talep gören bir üründür bu sebeple ilk başlangıç için evde organik krem üreterek başlayabilirsiniz. Hem de evden yapılabilecek işler arasında olduğu için sizin rahatça yapabileceğiniz bir iş olacaktır.

Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Sizin satın alacağınız ürünlerin fiyatı markalarına göre değişiklik gösterecektir. Fakat başlangıç aşamasında ve yeni başladığınız bir iş olduğu için çok fazla bütçe ayırmayın. En fazla 300 TL lik bir bütçe size fazlasıyla yeterli olacaktır. Alacağınız ürünlerin az ama kaliteli olmasına özen gösterin. Eğer kalitesiz ham maddeler tercih ederseniz, yaptığınız kremlerin dışarıdakilerden bir farkı kalmayacaktır.

Kaliteli krem yapmak için çeşitlerden azar azar satın alın. Örnek vermemiz gerekirse; balmumu, susam yağı, lavanta yağı, adaçayı yağı, avakado yağı, gliserin gibi maddelerden satın alın. Balmumu kremlerin katılaşmasını donmasını sağlayacaktır. Kreminizin içine koyacağınız içerikleri, hangi cilt için yaptığınıza göre ayarlayın. Hassas ciltler için yapıyorsanız, gül suyu ve susam yağı kullanabilirsiniz. Eğer akneli bir cilt için yapıyorsanız; çay ağacı yağı, lavanta yağı gibi içerikler tercih edebilirsiniz. Kendinize bir liste hazırlayın, hangi yağın ne için kullanıldığı ne ölçüde kullanılması gerektiğini gösteren hatta bir deftere de yazabilirsiniz. Daha sonra işlerinizi büyütmek istediğinizde formülleri bulmanız daha kolay olur.

Ne Kadar Kazanacağım?

Az önce tahmini 300 TL bütçe ayırdığınızı söylemiştik. Her organik kreminizi 10 TL ye mal ettiğinizi düşünürsek 20 TL ye satsanız her sattığınız kremden 10 TL kar elde edersiniz. Günde 5 krem satsanız, günde 50 TL haftada 350 TL kazanırsınız. Aylık ise 1400 TL kazancınız olur. Fakat bu kazanca ulaşabilmek için çok çalışmalı ve kendinizi insanlara göstermelisiniz. Evden yapılabilecek işler kategorisine girdiği için evde rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com