Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Evde Özel Ders Vererek Para Kazanmak

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte birçok iş alanları da aslında internete girdi. Bunlardan biri de elbette eğitim sektörü oldu. Artık eğitimciler internet üzerinden öğrencilerine ders anlatıyor ve internetten para kazanma uzmanlık alanlarına göre tüm bilgileri online sistemden veriyor. Bunu yapmak istyorsanız neler yapabilirsiniz hep birlikte bunun üzerinde duralım.

Nereden Başlamalıyım?

Öncelikle nereden başlamak gerektiğine yönelik bilgi vermek gerekir. Evinizin konforunda rahatlıkla bütün öğrencilerinize ders anlatmak için yapmanız gereken kulaklıklı mikrofon, dizüstü bilgisayar veya alternatif olarak cep telefonunuzun yüksek görüntü kalitesine sahip kamerası ile siz de kendi videolarınızı çekip sosyal medyadan yayınlayabilir ve ders anlatarak para kazanabilirsiniz.

Elbette ders vererek para kazanma için uzmanlık alanınızla ilgili elinizde materyallerin bulunması da gerekmektedir. Nitekim onlardan biri olarak ders tahtanız, tahta kaleminiz ve benzeri tüm ders araç gereçlerinizi temin etmeniz üzerinize olan ilgiyi arttıracaktır.

Nerede Yayınlamalıyım?

Evden ders vermekle kalmıyor. Bir de bunun nerede yayınlanacağına dair bilinmesi gereken bir süreç önümüzde duruyor. İşte bu da çok önemli bir konuyu teşkil etmektedir.

Yayınlanacak derslerin her anlamda Youtube başta gelmek üzere sosyal video paylaşım siteleri üzerinden kendinize ait bir kanal oluşturarak ücretsiz olarak paylaşmanız ve hem kendi reklamınızı yapmanız hem de üstüne üstlük tıklanma sayısına bağlı olarak gelir elde etmeniz mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra kendi resmi web sitenizi kurarak öğrencilerinize buradan da özel ders verebilirsiniz.

Ne Kadar Kazanabilirim?

Gerçek bir eğitimci aslında maddi kaygıyı hep ikinci plana atar. Ancak yine de onların da geçimini temin etmesi, kendi ayaklarının üzerinde durması elbette lazım. Bu bakımdan para kazanmaları gerekiyor. Eğer kendi özel alanınızdan ders anlatırsanız öğrencilerin sizi beğenip ilgiyle takip etmesine bağlı olarak aylık 20.000 lira gibi astronomik rakamlar kazanmanız hiç de zor değil.

Nitekim bunun birçok örnekleri mevcut. Akademik anlamda özel ders verenlerin gerçekten bir kurumsal şirkette çalışmaktan çok daha para kazandıklarını gerçekten de söylememiz mümkün.

Ancak özel bir kurumun online ders kanalından ders anlatma yolunu tutarsanız bu durumda kurumun öğrencilerine verdiği aylık 3.500-4.000 lira aralığında kazanç sağlayacaksınız demektir.

Herkes Evden Ders Anlatabilir Mi?

Herkesin uzmanlık alanı farklı farklı olduğu için ister müfredattaki derslere yönelik olarak isterseniz de sıra dışı konularda (el sanatları, direksiyon dersi vs…) da ders vermeniz mümkün. Üstelik herhangi bir formasyon belgesi almanıza gerek olmadan alanınıza yönelik olarak ders anlatmanız ve bundan aylık ciddi manada güzel paralar kazanmak sizin de hakkınız olacaktır. Bu sayede siz de freelance evinizden ders anlatarak para kazanabilirsiniz.

Günde Kaç Saat Çalışmalıyım?

Freelance eğitmenlerin günlük ne kadar karlı iş fikirleri çalışacakları tamamen kendilerine bağlı bir konu olduğu için her açıdan günde ne kadar kazanacağınıza siz karar vereceksiniz. Bu manada her anlamda herkesin kendi evinden oturduğu yerden para kazanmasına olanak sunan bu hizmet her açıdan dikkat çeken konular arasında gelmektedir.

Bu da gerçekten de tamamen sizlere sunulan sıra dışı özellikleri bir arada sunması bakımından gerçekten de önemlidir. Tümüyle ortada duran bu yaklaşımlar göz önüne alındığı zaman her açıdan uzmanlık alanınıza giren konuda ders verebilir para kazanabilrsiniz. Üstelik herhangi bir sermaye gerektirmeksizin kendi evinizin rahatlığına dayanan bir hizmet olduğu için herkesin anında özel ders vererek para kazanması mümkün olacaktır. Böylece uzmanlık alanınızdan hak ettiğiniz geliri elde etmiş olur ve böylelikle hem kazançlı hem de faydalı bir iş yapmış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com