Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Pasta Yaparak Para Kazanmak

20.10.2018
309
Evde Pasta Yaparak Para Kazanmak

Artan masraflar ve zorlaşan hayat şartları insanları ikinci bir iş yapmaya ek işler bularak ek gelir araştırmaya itiyor. Bu alanda Evden yapılabilecek işler arasında yer alan pasta yaparak para kazanma, pek çok kadın için hobi ile başlayan ve tam gün bir iş olarak gelir elde edebilecekleri bir iş koluna dönüşebiliyor. Oldukça kolay bir şekilde her kadın evinde, oturduğu yerden para kazanabilir. Hazırladığı pastaları sadece çevresine pazarlayarak bile 500 liraya kadar ek gelir elde etmek mümkün olabilir. Pasta yapma konusunda deneyimleri olan hanımlar için yenilikçi fikirler ve farklı tasarımlarda pastalar üretmek çok zor olmayacaktır.

Nasıl Evde Pasta Yapılıp Satılır?

Öncelikle ne yapacağınıza karar vermeniz önemlidir. Mükemmel tarifleriniz olsa bile vitrinde olacak pastalara odaklanmanız gereklidir. Pastalarınızı kolayca mutfaklarınızda hazırlayabilirsiniz. Ya da endüstriyel mutfaklarda pasta hazırlayabilmek için bir işletme ile orta olabilirsiniz. Malzeme temini konusunda sermaye desteğine ihtiyacınız olabilir. Başlangıç için 1000- 2000 TL bir sermaye ile kalıplardan şeker hamurlarına toplu bir ekipman temini sağlayabilirsiniz.

Evden Pasta Yapıp Satmak İçin İhtiyaç Duyulan Maliyet

Bu alanda tercih ettiğiniz malzemenin fonksiyonel olması önemlidir. Ayarlanabilir pasta çemberleri tercih ederek tek bir ürün ile işinizi görebilirsiniz. Krema torbası, pasta paleti, duy setleri, pasta oyuncakları, pasta süsleri, spatulalar, ayarlı pandispasya dilimleyici, kutu harf, pasta mankenleri gibi her pasta yapımında ihtiyacınız olabilecek malzemeler bulunuyor. Bunların yanında gıda boyaları, krem şanti, un, şeker, kakao, yağ, şeker hamuru gibi malzemelerde pastacıların her an mutfağında olması gereken ürünlerdir. Aldığınız pasta siparişlerine göre tek tek malzeme almak yerine, toptan ürün alımı ile çok daha karlı maliyetler elde edebilirsiniz.

Kimler Evde Pasta Yapıp Satabilir ?

Genel olarak bu alanda ilgisi ve becerisi olan tüm bireyler bu işi girişimcilik fikirleri arasında değerlendirerek kullanabilir. Bunun yanında putik pasta kurslarına katılarak pastacı çırağı sertifikaları alabilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz. Önceleri evde yapıp satarak başlayacağınız bu işi zaman içerisinde büyüterek pastacı dükkanına çevirebilirsiniz.

Evde Pasta Yapıp Satma İşine Ne Kadar Zaman Ayrılmalıdır?

Aldığınız siparişe göre bazen gününüzün 3- 4 saatini ayırmanız yeterli olurken, bazen de tüm gününüzü ayırmanız gerekli olabilir. Yaptığınız pastaların sunumu ve lezzetinin bütünlük sağlaması müşterilerinizin artmasını sağlayabilir.

Evde Pasta Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Kullanılan malzemesine, tasarımına ve büyüklüğüne göre 200 liraya pasta bulabileceğiniz gibi 600 liraya da pasta  bulabilirsiniz. Şeker hamuru, çikolata gibi maliyeti çok fazla olan ürünleri toptan aldığınızda rahatlıkla 50 ile 200 lira arasında bir pastadan kar etmeniz mümkündür. Ek iş olarak düşündüğünüzde günde bir pasta ile haftalık en az 350 TL kazanma imkanınız olur. Bu da aylık 1300 lira gibi rakamlara tekabül etmekte ve oldukça iyi bir kazanç olmaktadır.

Evden Pasta Yaparak Para Kazanmak İçin Nereden İş Alabilirim?

Özellikle ev hanımları evden para kazanma araştırmaları yapmakta ve pasta yaparak para kazanma tamda onlara göre bir iş olmaktadır. Satış için öncelikle çevrenizden başlayabilirsiniz. Sonrasında sosyal medyayı kullanarak ya da web sitesi açarak yaptığınız pastaları paylaşabilir ve müşteri potansiyelinizi bu şekilde artırabilirsiniz. Doğum günleri, yıl dönümleri, özel günler için yapılacak kutlamalara özel olarak konseptlerde hazırlanan pastalar ile ününüz kısa bir süre içerisinde yayılacaktır. Bunun yanında pastane ve restorantlar yetiştiremedikleri siparişler için dışarıdan destek alabiliyor. Bu alanlarda araştırmalar yaparak ta ek kazançlar elde etmek mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com