Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Penye Sepet Yaparak Para Kazanma

01.11.2018
310
Evde Penye Sepet Yaparak Para Kazanma

Penye iplerden yapılan sepetler, hem dekoratif amaçlı, hem de küçük eşyaların saklanmasında kullanılabiliyor. Renk renk ve farklı desenlerde yapılan bu penye sepetler para kazanmak istiyorum diyenlere özel, eğlenceli bir iş fırsatı. Genellikle hanımlar bu işi yapmayı tercih etse de, aslında beyler de pekâlâ evde penye sepet yaparak para kazanabiliyor. Üstelik son derece basit olan bu işin maliyeti de çok düşük. Genellikle çeyizlik, dekoratif ve hediyelik eşya satan noktalar bu sepetler için toplu sipariş veriyor. Çünkü büyük bir ilgi ile satılan bu ürünlerden hem üretici, hem de satıcı kişi kolaylıkla kar elde edebiliyor.

Evde Penye Sepet Nasıl Yapılır?

Bu işi yaparak para kazanmaya karar verdiysen ve senden penye sepetlerini satın almak isteyen bir nokta var ise, bu yerle yüz yüze görüşmende fayda bulunuyor. En azından hangi saatlerde boş olduğunu iletebilirsin ve boş olduğun saatler kadar sipariş alabilirsin. Evde çalışarak penye sepet yapabileceğin gibi, direkt atölyelerde ya da bu sepetleri satan dükkânlarda da çalışabilir, satış yapabilirsin. Günde kaç adet peye sepet üretebileceğini denemeli ve buna göre sipariş almalısın. Çünkü orta boy bir penye sepet için birkaç saatini ayırman gerekebilir.

Kimler Evde Penye Sepet Yaparak Para Kazanabilir?

Bu iş için vakit yaratabilecek hemen herkes evde penye sepet yaparak para kazanabilir. Bu işi yapmak için ekstra bir yeteneğe gerek yoktur. Genci yaşlısı, kadını erkeği herkes penye sepet yapabilir. Evden çalışma ve para kazanma yollarını arayanlar genellikle ev hanımları oluyor. Dolayısıyla bu işi en çok yapanlar da ev yine ev hanımları. Ancak çalışan ve işten sonra kendine zaman ayırabilenler de penye sepet yaparak para kazanabiliyor.

Evde Penye Sepet Yapmak Ne Kadar Zamanımı Alır?

Evde penye sepet yaparak harcayacağın vakit aslında boş zamanın. Televizyon izlerken dahi penye sepetini yapabilirsin. Bu sepetler boy boy oldukları için, ayıracağın süre de değişiklik gösterecektir. Örneğin küçük boy bir sepet için ayıracağın zaman yaklaşık 2 saat olacaktır. Orta boy için bu süre 3 – 3.5 saat arasında değişirken, büyük boy sepette 4 – 5 saattir. Ayrıca süslemeye göre bu süreler uzayabilir. Elbette bu süreler yeni başlayan bir kişiye göre verilmiştir. Zamanla elin hızlandıkça, bu sepetleri yapmak için harcadığın vakit de azalacaktır.

Evde Penye Sepet Yaparak Ne Kadar Kazanabilirim?

Evde yapacağın penye sepetlerin boyutuna göre fiyatlandırma yapılır. Genellikle bu sepetler için internet üzerinde ödenen bedeller, küçük boylarda 30 TL, orta boylarda 50 TL ve büyük boylarda 80 – 100 TL olmaktadır. Elbette yapacağın sepeti çeşitli aksesuarlar ile süslersen maliyetin artar. Bu da sepet fiyatlarına otomatik olarak yansır. Sipariş üzerine sepet yaparsan komisyon giderinin olacağını da unutmamalısın. Bu tarz yerler parça başına en az 15 – 20 TL komisyon almaktadır. Bu nedenle mümkün olduğunda kendin pazarlamayı ve satmayı denemelisin.

Evde Penye Sepete Kimlere Satılır?

Evde penye sepet yaparak ek iş imkanı elde etmek istiyorsan, bu sepetlere kimlerin rağbet gösterdiğini de bilmelisin. Özellikle yeni ev düzen, evlenecek kişiler bu sepetlere büyük ilgi gösteriyor. Bu nedenle de çeyizlik eşya satan dükkânlar penye sepetleri senden satın alır. Üzerine bir miktar komisyon koyarak talep gösterenlere satar. Aynı şekilde penye sepetler güzel birer hediye olabileceğinden hediyelik eşya dükkânları ile birlikte de çalışabilirsin. İstersen bu işi tek başına yürütebilir ve internet üzerinden ürünlerini pazarlayabilirsin. Örneğin yalnızca penye sepet satışını yaptığın bir sayfa açarak hedef kitlen olan hanımları ekleyebilirsin. Hatta işi biraz daha büyüterek bir web sitesi kurabilirsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com