Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Reçel Yaparak Para Kazanma

06.10.2018
263
Evde Reçel Yaparak Para Kazanma

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmez tatlı besini reçel. Mevsimine göre meyvelerden yapılmış marmelat ya da reçel çeşitleri saymakla bitmez.

Ne yazık ki, piyasada satılan reçellerin çoğu yapay tatlandırıcılarla veya renklendiricilerle sağlıksız bir şekilde üretiliyor, bilinçli tüketici bu ürünleri alıp tüketmek yerine, doğal hazırlanmış reçelleri ya kendi yapmaya çalışıyor ya da yapan kişilerden alarak tüketiyor.

Sizde biraz emek harcayarak birbirinden güzel ve doğal reçel çeşitleri yaparak, sağlıklı beslenebilirsiniz, hatta bu işi üretiminizi ve çeşitlerinizi arttırarak doğal ürünler arayan kişilere satarak kolay para kazanma yolu haline getirebilirsiniz

Evde Reçel Yaparak Nasıl Satarım?

Evde reçel yapabilmek için önce reçel nasıl yapılır ve hangi reçel çeşitleri daha çok sevilir, mevsimlik meyveler ve reçel için gerekli malzemeler nerelerden uygun fiyata ve doğal, katkısız bulunur? Gibi sorularınıza çözüm bulmanız gerekir.

Evde yapacağınız reçellerde kesinlikle yapay ürünler ve tatlandırıcılar kullanmamanız gerekir, evde yapılan doğal reçeller kıvamı ve görünüşü ile her şekilde farkını belli eder.

Evde yaptığınız reçelleri satabilmeniz için kendinize bir müşteri portföyü oluşturmanız gerekir, müşteri olarak hedef olmanız gereken gruplar, gıda satışı yapan işletmeler, yöresel ürün mağazaları, fuarlar, köy kahvaltısı veren işletmeler, internet ve çevrenizdeki insanlar ürünlerinizi tanıtarak satış yapabileceğiniz seçeneklerdir, çevreniz ne kadar çok genişlerse o kadar çok reçel satarsınız ve aynı oranda geliriniz artar.

Satış Yardımcınız İnternet

Günümüzde internet her sektörde ticaretin kalbi olmuş durumda, bu ortamı sizde kendi lehinize çevirebilirsiniz, sosyal ağlarda ürününüzle ilgili sayfa oluşturarak müşterinin sizi bulmasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal ağlarda oluşturduğunuz sayfada ürününüz ile bilgiler ve görseller paylaşarak ilgi çekebilirsiniz, doğal besinlerle ilgili gruplara katılarak daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Son dönemde hazır ürünlerden ziyade doğal ürün tercih eden kişi sayısı sürekli artmakta, bu kişilere ulaştığınız zaman size tercih edeceklerdir

Yaşadığınız Yerde Pazar Yaratın

Yaşadığınız bölgede kahvaltı veren işletmeler, gözleme ve köy kahvaltısı veren piknik ve mesire alanlarındaki işletmeler, yerel fuar ve festivallerde kendi standınızı kurarak veya diğer stantlara satış yaparak, pazarlarda satışlar yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

İlerleyen sürede toptan alım yapan yerlere de ulaşarak daha fazla reçel satma şansınızda olacaktır.

İnterneti Yabana Atmayın!

Reçel yaparak para kazanma yöntemleri arasında, İnternet’i yabana atmayın. Yapmış olduğunuz reçelleri, İnstagram üzerinden bir sayfa açarak, doğal ürün adı altında satış yaparak ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, instagram’dan bir hesap açarak ve birazda takipçi satın alarak hemen işe koyulabilirsiniz.

Evden Reçel Yapıp Ne Kadar Gelir Elde Edebilirim?

Ev reçelini genellikle doğal ürün tüketen kesim, reçel yapmaya vakti olmayan aileler, ağız tadına önem veren geniş bir kitle ve çalışan bayanlar daha çok tercih eder.

Bunun dışında doğal ürünlerle gıda sektöründe hizmet veren firmalar ve restoranlar müşteriniz olabilir. Sizde evden para kazanma yöntemi olarak evde reçel yapmayı seçerseniz kısa zamanda ciddi paralar kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kısa bir hesap yapacak olursak mevsiminde aldığınız meyveler ile yaptığınız reçelin kilosunu 25 TL’ye satabilirsiniz, daha önceden hazırlayarak dondurduğunuz, mevsiminde olmayan meyvelerden yaptığınız reçelleri ise 500 gramını 25 TL’ye satabilirsiniz, yani sadece reçel yapıp satarak yatırımızı dörde katlamanız çok kolay.

Önemli bir nokta yaptığınız reçelleri kavanozlarken kesinlikle plastik ürünler tercih etmeyin, cam kavanozlar ve şişeler hem sağlık açısından zarar vermez, hem de görsel yönden satışı arttırmada daha etkilidir.

Reçel çeşidinizi ve üretim miktarını arttırarak ve daha farklı az bulunan (patlıcan, fıstık, ceviz vb.) reçel çeşitleri de yaparak bu işi kısa sürede tek geçim kaynağınız haline getirerek yatırım yapmaya bile başlayabilirsiniz. Bazen evde iş yapmak çok karlı olabilir, doğru adımlar atarak ve biraz sabır ile hedeflerinize ulaşmanız çok kolay.

Reçel Yaparak Para Kazanmak İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmam Gerekiyor ?

Reçel yaparak para kazanmak için, reçelin hangi meyve ile, ne kadar yapılacağını hesap ederek belirli bir KG üzerinden meyve satın alabilirsiniz. Ortalama 5Kg meyve ile, ortalama 15 – 20 Kg reçel çıkartabilirsiniz.

  • 5 Kg Meyve Fiyatı : 30 TL
  • 500 Gr Cam Kavanoz Fiyatı : 2 TL
  • 5 Kg Meyve’den çıkan Reçel : 20 Kg
  • 5 Kg Şeker : 20 TL

20 Kg / 500 gr = 20 Kavanoz Gerekiyor = 40 TL Kavanoz Fiyatı.

Toplam Maliyetiniz : 100 TL ( 20 Kg reçel için )

Ne Kadar Kaar Edebilirim?

80 TL karşılığında 20 Kg Reçel Çıkardık. Peki 500 gr’lık kavanozlar ile satış yaparsak ne kadar kazanırız ?

  • 20 Adet 500 Gr’lık Kavanozumuz Var.
  • Birim Fiyatını 25 TL’den Satarsak, 25×20 adet = 500 TL

Kalan Net Kaar : 400 TL

İşe başlamak için ne duruyorsunuz? Hemen reçel yaparak para kazanma işine başlayarak, hanenize ek gelir sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com