Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Sigara Paketleyerek Para Kazanma

03.11.2018
280
Evde Sigara Paketleyerek Para Kazanma

Yaşanan ekonomik gelişmeler veya teknolojik ilerlemeler nedeniyle her gün hayatımıza yeni iş fikirleri giriyor. Bu yazımda size bu iş fikirlerinden kolayca ek iş olarak da yapabileceğiniz aile bütçenize katkıda bulunabileceğiniz  sigara paketleyerek para kazanma işinden bahsedeceğim. Sigara paketleme, çok basit ve paketlediğiniz miktara göre değişen fiyatlarda ücret alabileceğiniz,evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bir iş. Bu işte kazanabileceğiniz miktar tamamen size kalmış durumda. Çünkü ne kadar paketlerseniz o kadar kazanıyorsunuz. Mesela esnek çalışarak 400-500 TL kadar bile kazanabileceğiniz bir iş olmasının yanında daha fazla ücretler alabilmeniz tamamen sizin elinizde olan bir durum olacaktır.

Sigara Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Son yıllarda yapılan sigara zamlarıyla tütün tiryakileri çareyi tütün almakta buldu. Sigara tiryakilerinin büyük bir bölümü sigaradan vazgeçemediği için sigara paketleme evde iş olarak seçebileceğiniz bir yöntem. İnsanların çoğu tütünden vazgeçemediğinden ve ev ekonomisini sarsmak istemediklerinden paketleme işi son günlerde çok rağbet görüyor.

Sigara paketleme işine ek olarak özel sigara makineleriyle tütün sarma işlemi de paketleme işinin paralelinde bir iş. Bu işte sigara paketleme gibi çok rağbet görüyor son zamanlarda

Sigara Paketleme ve Sarma İşini Nerelerden Bulabilirsiniz?

Siagara paketleme ve sarma işi için çevrenizde tütün satan yerlere giderseniz ve bu konuda bilgi almak isterseniz büyük ihtimal kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Genelde merkezi yerlerde, çarşılarda ve işhanlarında tütün satıcıları bulunuyor. Sonrasında ise sigaraları paketleyerek ya da sararak yaptığınız işin miktarına göre ücretlendirilirsiniz.

Sigara Paketleme ve Tütün Sarma İşi İçin Neler Yapmalısınız, Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sigara paketlemeye ve tütün sarmaya başlamadan önce size iş verenlerin uyarılarına dikkat etmelisiniz. Bu tütün satıcıları sizin için gereken tütünleri, paketleri ve tütün sarma cihazını verecekler merak etmeyin. Bundan sonra paketleme işi için paket başına ve genelde tütün sarma işi için kutu başına bir ücretlendirme uygulanır. Fakat her şeyden önce dikkat edilmesi gereken bir durum var.

Çok sayıda insan tütüncülere sigara sarıp maaşla ya da primle çalışacağıma kendileri satmayı düşünebilirler. Fakat sigara satma işinde cezayla karşılaşabilirsiniz. Tütün satıcıları genelde belediyelerden izinli oldukları için onlar adına çalışmak sizin açınızdan daha güvenli olacaktır.

Kısa bir zamanda kazanabileceğiniz bu işler sayesinde ek gelir etmeniz mümkün olacaktır. İlk zamanlarda biraz zorlanabilir ve acemilik çekebilirsiniz ama çok geçmeden elinizi bu işe alıştırabileceğinizden emin olun. Zamanla daha çok hız kazanıp daha iyi gelirler elde etmeniz mümkün olacaktır.

Sigara Paketleme İşinden Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Paketleme işinde yapacağınız işe göre ücret alacağınız için, zaman içinde daha çok kazanabileceğinizden emin olun. Günlük 4-5 saat ayırarak 20-30 TL veya üzerinde para kazanabilmeniz mümkün bu işte. Aylık olarak da 600 TL, 900 TL hatta üzerinde bir gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca bu işin herhangi bir maliyeti de olmayacak. Paketleme işinde sigaralar ve paketler, tütün sarma işinde de tütün ve sigara sarma makinesi size tütüncü tarafından verilecek. Siz de ek gelir bakımından gerçekten karlı olan bu işi evinizin rahatlığında gerçekleştirme şansı yakalayacaksınız.

Sigara Paketleme ve Tütün Sarma İşinin Avantajlarından da Bahsedelim

-Bu işte herşeyden önce evden çok dışarıya çıkma ihtiyacınız olmayacak. Ev hayatınızda herhangi bir değişiklik söz konusu olmadan bu işi kolaylıkla yapabilmeniz mümkün.

-Zaman içerisinde eliniz alışıp hızlanacak ve ilk kazandığınız dönemden daha fazla kazanmanız mümkün olacak.

-Ayrıca sigara tiryakileri ne yaparsa yapsın sigarayı bırakamaz. Daha doğrusu çoğu bırakamaz bu nedenle sigara piyasada pahalı bir üründür. Siz de bu işten küçümsenmeyecek milktarlar kazanabilirsiniz.

-Ayrıca çarşılarda tütün satıcılarına ulaşmak o kadar zor değil günümüzde. Kolaylıkla bir tütün satıcısı bulabilir ve anlaşma yapabilirsiniz.

-Bir de bu işi her zaman yapmak zorunda değilsiniz bu da büyük bir avantaj. Dilediğiniz zaman evden çalışabilmeniz mümkün.

Kolaylıkla evde ek iş olarak da yapabileceğiniz sigara paketleme işiyle aile ekonominize katkıda bulunabilirsiniz. Hatta ailenizden düzenli bir işi olmayan ya da emekli olmuş üyeleri bu işe yönlendirebilirsiniz. Böylelikle  daha çok kazanabilir ve evden çalışmanın rahatlığını yakalayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com