Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Terzilik Yaparak Para Kazanma

06.10.2018
231
Evde Terzilik Yaparak Para Kazanma

Para nasıl kazanılır sorusuyla karşı karşıya gelmiş ve ek gelir kazanabilmek için ne tür işlere başvuracağınızı bilmiyorsanız size büyük kazançlar getirecek bir işle karşınızdayız. Herhangi bir dikiş kursunda deneyim gördüyseniz veya elinizin terziliğe yatkın olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle denemeniz gereken işlerden birisidir. Terzilik ev şartlarında da kolayca yapabileceğiniz ve büyük kazançlarda elde edebileceğiniz bir iştir. Özellikle düğünler için dikilen gelinlik veya nişanlık tarzı abiyelerin sizin bütçenize katkısı oldukça büyük olacaktır. Neredeyse birkaç elbise veya kostümden kazanacağınız parayı bir gelinlikten kazanmanız mümkündür. Bunun yanı sıra elbiselere oranla gelinlik dikimi de size büyük zevk verecektir.

EVDE TERZİLİK VE KOSTÜM TASARIMI NASIL YAPILIR?

Evinizde terzilik veya kostüm tasarımı yapabilmek için öncelikle dikiş konusunda iddialı olmanız gerekmektedir. Elbise tasarımlarından da anlıyor olmanız kendinize örnek olarak tasarım ürünler oluşturmanıza ve ürünlerinizi tanıtmak için sosyal medyayı ve tasarımlarınızı kullanmanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanında çevrenizde dikim ürünleri giyen insanların bulunması ve dikişinize güvenip bu tür ürünleri sizden almaları gerekmektedir. Yoksa terzilik ve kostüm tasarımı işi sandığınız kadar büyük kazançlar da getiremeyebilir. Ancak dikişinizin gerçekten düzgün ve kaliteli bir dikiş olduğunu düşünüyorsanız ek iş fikirleri arasından en çok kazancı bu işle sağlayabilirsiniz.

EVDE TERZİLİK VE KOSTÜM TASARIMI İŞİNDE NE YAPILACAK?

Bu işte hedef kitleniz terzilerden dikim yaptıran insanlar ve tiyatro gibi projeler için kostüm satın alan topluluklar olacaktır. Evde terzilik ve kostüm tasarımı firmalardan ziyade biraz daha insanlarla ve çevrenizle kazanç getirecek bir iştir. Bu yüzden bu işten büyük kazançlar sağlamak istiyorsanız en çok kullanmanız gereken sosyal medya platformlarıdır. Sosyal medya platformlarında bilinen bir terzi haline gelirseniz, yani kaliteli bir reklam oluşturursanız sonrasında büyük kazançlar da beraberinde gelecektir. Sizin müşterilere değil belki müşterilerin size alttan alacağı günler gelecektir.

EVDE TERZİLİK VE KOSTÜM TASARIMI İŞİNİ KİMLER YAPABİLİR?

Başlarda da belirttiğimiz gibi bu işi dikiş konusunda oldukça uzun yıllara yayılmış tecrübelere sahip bireyler yapabilir. Çünkü dikiş sanıldığının aksine el becerinizin çok kuvvetli olmasının ayağınızın hızı ile ellerinizin koordineli çalışmasının gerektiği bir iştir. Kostüm tasarımlarında ise bu becerilere ek olarak içinizde yaratıcı bir kişiliğinde bulunması gerekmektedir. Ancak dikiş becerisine sahip değilseniz halk eğitim merkezlerinden alacağınız birkaç dönemlik kurslar size dikiş konusunda büyük ilerleme sağlayacaktır.

EVDE TERZİLİK VE KOSTÜM TASARIM İŞİ NE KADAR ZAMANIMI ALIR?

Bu iş belirli bir süreye dayalı değildir. Elinize gelen işin biteceği zamana kadar hummalı bir şekilde bütün fiziki ve ruhi yapınızı iş üzerinde yoğunlaştırmanız gerekmektedir. İşinizi tamamlayıp teslim ettikten sonra yeni bir iş gelene kadar örnek tasarımlar yapmıyorsanız dinlenmeye zaman ayırabilirsiniz. Belirli bir zaman dilimi belirtmek mümkün değildir.

 

EVDE TERZİLİK VE KOSTÜM TASARIM İŞİNDEN NE KADAR PARA KAZANILIR?

Bu işte ne kadar çok müşteri bulursanız ya da ne kadar çok iş yaparsanız o kadar çok para kazanırsınız. En karlı iş fikirleri arasında yer alan terzilik ve kostüm tasarımının kazancı konusunda kaba taslak bir hesap yapacak olursak haftada iki defa dikim yaparsanız haftalık yaklaşık 400 lira gibi bir kazanç sağlarsınız. Bu ise bir ayda 1600 lira gibi bir miktara karşılık gelmektedir. Terzilik ve kostüm tasarımı işini veren herhangi bir şirket olmasa da facebook ve instagram gibi sosyal medya platformlarında açılan hesaplar büyük oranda kazancınızı artıracaktır. Bunun yanında tiyatrolarla anlaşarak kostüm tasarımından da büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com