Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Turşu Yaparak Para Kazanmak

21.10.2018
219
Evde Turşu Yaparak Para Kazanmak

Evde iş yaparak para kazanacağınız birçok iş olduğunu bilmelisiniz. Sizde evde yapacağınız işlerle kendinize veya ailenize ek gelir getirebilirsiniz. Evde para kazanma yollarından birisi de evde turşu yaparak satmaktır. Bu şekilde sizden evde yaptığınız turşuları alacak firmalar olduğu gibi kendi reklamınızı yaparak, kişisel imkanlarınızla, evde yapmış olduğunuz turşuları satabilirsiniz.

Genellikle ev hanımları tarafından tercih edilen bu tip işler, ev hanımlarının da profesyonelleştikleri konularda; yemek yapma, el işi gibi faaliyetleri evde yaparak dışarı satıp, ailelerine ek gelir getirmelerini sağlamıştır. Bunun daha birçok evde iş yapıp para kazanmanın yollarını mevcuttur. Sizde araştırma yaparak, el becerinize veya ilgi alanınıza göre evden para kazanabilirsiniz.

Turşu Nasıl Yapılır?

Genellikle ev hanımları tarafından tercih edilen bu işten gayet iyi para kazanılabiliyor. Tabi ki bu işi yapmak için illaki ev hanımı olmanıza gerek yok. Bu işe beceriniz olduğunu, yatkın olduğunuzu ve işin altından kalkabileceğinizi düşünüyorsanız, sizde evde turşu yaparak para kazanabilirsiniz.

Daha önce turşu yapmış olabilirsiniz ancak sıfırdan başlayacağınızı düşünürsek. İlk olarak turşu yapımını öğrenmelisiniz ve ne tür turşu yapacağınızı seçmelisiniz. Daha sonra seçtiğiniz türe göre malzemeleriniz tedarik etmelisiniz.

Malzemeleri temin ettikten sonra temizleme ardından kaynatmalısınız. Aynı zamanda turşu suyunu hazırlamalısınız ve daha sonra belirli bir süre bekletmeniz gerekmektedir. Turşu yapımı hakkında internet ortamında daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Konserve Turşular İle Para Kazanma

Konserve turşu yaparak para kazanmak istiyorsanız. Öncelik olarak en iyi bildiğiniz ve çevreniz tarafından en çok beğenilen turşu ile başlamanızda fayda olacaktır. Küçük başlamalısınız daha sonra deneyim kazandıkça ve doğru stratejileri izledikçe işleriniz kendiliğinden büyüyecektir.

Hazırladığınız turşuları satmaya çevrenizden başlayabilirsiniz. Eğer çevrenizde turşularınız beğenilirse, onlar sizin yerinize reklamınızı yapacaktır zaten. Böylece yavaş yavaş daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Instagram, Facebook gibi sosyal ağlarda hesaplar açarak ürünlerinizi burada tanıtıp, satabilirsiniz. Bu yöntem daha uzak kitlelere ulaşmanızı ve ürünlerinizi daha hızlı satmanıza yardımcı olabilir.

İstediğiniz satışı yapabilmeniz için dikkat etmeniz gereken konulardan biriside; yapmış olduğunuz turşuları pazarla şeklinizdir. Görselliğe önem vermenizde fayda olacaktır. Yapmış olduğunuz ürünlerin kavanozlarını renkli kurdeleler veya değişik malzemelerle süslemek kullanabileceğiniz satış taktiklerinden birisidir.

Evde Turşu Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

Bu işten elde edeceğiniz kazanç, üretim miktarınıza ve pazarlama şeklinize göre değişecektir. Kullandığınız malzemeye ve kavanoz boyutuna göre farklılık gösterecektir. Ortalama olarak 500 gramlık bir kavanoz turşu fiyatı 10 liradan başlayıp, 10 litrelik turşu bidonlarında ki turşuların fiyatı ise 100 TL’yi bulmaktadır.

Ancak günümüzde ev yapımı ürünlere olan talepler oldukça artmıştır. Bu durumu da hesaba katacak olursak, bu işten oldukça iyi para kazanabileceğinizi söyleyebiliriz.

İlk etapta az miktarda üretim yapmanız ve satışın nasıl ilerlediğini gözlemlemeniz faydalı olacaktır. Bu şekilde ilerde takip edeceğiniz stratejiyi daha doğru belirleyebilirsiniz. Zaten zaman geçtikçe bu işte daha çok tecrübe kazanmaya başlayacaksınız ve böylelikle ne üreteceğiniz, gerekli ekipmanlar, hangi yöntemleri izlemeniz konusunda ustalaşmış hale geleceksiniz.

Evde Turşu Yapımı İçin Gerekli İzinler

Konserve gıdalarınızı evde üretecek olsanız bile almanız gereken izinler olabilir. Bu konuda bilgi almak için Sağlık Bakanlığı gibi ilgili resmî kurumlara başvurun. Gıda üretimi yapacağınız için uymanız gereken bazı yönetmelikler olabilir. Sonradan herhangi bir sorun yaşamamak adına önceden mutlaka ilgili kurumlardan neler yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com