Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Video Editörlüğü Yaparak Para Kazanma

Video Editörlüğü Yaparak Para Kazanma

Sosyal medya ve youtube gibi platformların popülaritesi giderek artıyor. Bu da videolara daha yüksek bir değer kazandırıyor. Özellikle kolay para kazanma yolları arasında yer alan video editörleri şahıslara ya da şirketlere insanların izleyebileceği videolar üretmektedir. Bu alanda kendinizi geliştirerek oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Genel olarak video editörü ham görüntüler üzerinde kesme, montajlama, düzleneme işlemleri yaparak birleştirme yapar.

Video Editörlüğü Nasıl Yapılır?

Bir bilgisayarın Photoshop, Adobe After Effects, Adobe Premiere uygulamalarını hakkında bilgin ve şahane fikirlerin olması video editörü olabilmen için yeterlidir. Kurgu, animasyon, şık ve ses gibi farklı dallarda deneyim kazanmanız başarılı bir video editörü olabilmenizi sağlayacaktır.

Video Editörleri Ne Yapar?

Analog ya da dijital kayıtlar üzerindeki görüntüyü müzik ya da sesler ile senkronize ederek birleştiren editörler, hazırladıkları bu videoları online ortamlarda, reklamlarda hatta filmlerde ve sinemalarda da kullanabilir. Avrupa da video editörleri 40 ile 65 bin dolar arasında yıllık kazancı olabiliyor. Tabi bu rakamlar çok daha profesyonel ekipmanlarla çalışan editörler için geçerli oluyor.

Video Editörlüğünü Kimler Yapabilir?

Video editörü olarak İnternetten para kazanma için öncelikle sosyal bir insan olunmalıdır. Ancak bu şekilde kreatif çalışmaları çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Bunun yanında grafik tasarımcı kadar profesyonel tasarım yapması gereklidir. Photoshop, Illustrator, Adobe After Effects, Premiere gibi programları ustaca kullanması da önemlidir. Video editörlerinden dikkat çekici, kolay anlaşılır, kinetik tipografi, animasyon ve görsel kullanarak ham videoları işlemesi beklenir. Bazı durumlarda hazırlanan içeriklere İngilizce metinler üretebilmesi de önemlidir. Video editörleri güçlü bir hikaye kurgulama kabiliyetine sahip olmalıdır. Ayrıca iyi bir müzik kulağına sahip olması, dosya formatları ve kamera türleri hakkında da bilgi sahibi olunması önemlidir. Sosyal medyayı, poo kültürü, spor ve güncel olayları da takip edilmesi önemlidir.

Video Editörlüğü İçin Ne Kadar Zaman Ayırmalıyım?

Video editörleri genellikle uzun saatler mola vermeden çalışabilir. Proje tamamlanırken bu şekilde çalışmak gerekli olabilir. Bu nedenle esnek çalışma saatlerine uyum sağlamaları gereklidir. Bireysel olarak yapacağınız çalışmalarda ise evinizden istediğiniz saatlerde çalışarak videolar hazırlayabilirsiniz. Bu da özellikle evde ek iş yapmak isteyenler için değerlendirebilecekleri bir fırsat olmaktadır.

Video Editörlüğü ile Ne Kadar Para Kazanılır?

Yaptığınız proje başına aldığınız ücret değişebilir. Ancak dergi ve kitap editörleri yaklaşık 1700 TL ücret alırken video editörleri Avrupa’da aylık 4- 5 bin dolara çalışmaktadır. Ülkemizde de aldığınız işe ve çalıştığınız sektöre göre değişebilir. Video editörü olabilmek için güzel sanatlar ya da iletişim bölümünden mezun olunması da talep edilebiliyor. Özellikle Cinema 4D, Adobe After Effects dijital programlara da hakim olunması önemlidir.

Video Editörleri Nerelerde Çalışabilir?

Video editörleri çeşitli firmalarda tam zamanlı olarak ta çalışabilir. Ayrıca bu özelliklerdeki bireyle ek gelir elde etmek üzere evden home ofis olarak çalışarak ta editörlük yapabilir. Kazanç elde edebilir. Freelance olarak çalışabilirsiniz. Proje başına 100 ile 600 lira arasında ücretler alınabilir. Bu iş için herhangi bir maliyetiniz olmayacağı için oldukça karlı bir çalışma olacaktır. Aylık 10 proje tamamlamış olsanız 3600 liraya kazanç elde edebilirsiniz. Armut.com üzerinden freelance olarak çalışabilirsiniz. Bunun yanında projekurdu.com ya da uzmankirala.com adresleri üzerinde de bağımsız olarak iş alabilir ve bağımsız olarak çalışabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden ya da bu alanda bir web sitesi kurarak ta çalışabilirsiniz. Aldığınız iş sayısına göre kazancınız farklı aralıklarda yer alır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com