Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak (Aylık 10 Bin TL)

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak (Aylık 10 Bin TL)

Elinizin lezzetine güveniyor ve çevrenizden sık sık “Çok güzel yemek yapıyorsun” şeklinde sözler duyuyorsanız kesinlikle evde ek iş olarak deneyebileceğiniz bir iş olan evde yemek yaparak para kazanma işi herhangi bir sermayeye ihtiyaç duymaz. Genellikle pastaneler tarafından ya da bir özel gün için çevreden haber alan bireyler tarafından verilen siparişlerle devam eden bir iştir. Bu işte size verilen yemek siparişlerine uygun olarak yemeği yapmanız ve teslim edilmesi gereken gün ve saat içerisinde teslim etmeniz gerekmektedir.

Evde Yemek Yapma İşi Nasıl Yapılır?

Evde yemek yapma işinde herhangi bir kural yoktur. Müşterileriniz ile birebir temas kurarak müşterinizin tercih ettiği yemeği, verilen saate ve güne yetiştirmeniz esastır. Her zamanki gibi yemeğinizi yapmanız ve maliyetin üzerine el emeğinize biçtiğiniz fiyatı da ekleyerek ek bir gelir elde edebilirsiniz. Eğer yemekleriniz gerçekten lezzetli olursa ve müşteriniz tarafından beğenilirse bu sizin için oldukça iyi bir reklam olacak ve müşteriniz tekrar yemek sipariş etmekle kalmayıp sizi çevresine de tavsiye edecektir.

Evde Yemek Yapma İşinde Ne Yapılacak?

Ek iş olarak da yapabileceğiniz evde yemek yapma işi tamamen sizin keyif aldığınız mutfak ortamı ile bağlantılı bir şekilde sürmektedir. Yemek yaparken para kazanmanıza yardımcı olacak bu işte yapmanız gereken tek şey iyi bir reklam oluşturmaktır. Çevrenize adınızı duyurmanız ve internet üzerinden ya da şehrinizde bulunan firmalarla iletişim kurarak yemek siparişleri almaya çalışmanız gerekmektedir.

Evde Yemek Yapma İşini Kimler Yapabilir?

Evde yemek yapma işi öncelikle yemek yapabilme yeteneğine sahip insanların yapabileceği bir iştir. Yemek yapmayı pek bilmeyen bir birey bu işte ilerleme sağlayamaz ve çok fazla bir gelir elde edemez. Bunun yanı sıra bu işi yapmak isteyen bireyin çevresi geniş olmalı ve birçok yemek yeri veya pastane ile de anlaşma sağlayıp kendini bu iş üzerinde geliştirmelidir. Kendini geliştiren ve birçok firma ile anlaşarak işlerini büyüten bir bireyin bu işten çok büyük kazanç elde etme olanağı da vardır.

Ne Kadar Zamanımı Alır?

Değişkenlik gösteren iş alanları içerisinde yer alan evde yemek yapma işi ne kadar zamanınızı alır bu konuda net bir bilgi veremeyiz. Çünkü hangi gün, kaç adet yemek siparişi alacağınızı bilemeyeceğimiz için belli bir saat sınırı da yoktur. Ancak kaba taslak bir saat aralığından bahsedecek olur isek günlük yaklaşık 2-3 saat ayırmanız gereken yemeği yapmanızda yeterli olacaktır. Teslim almak için müşteriniz kendisi gelip alır ise zaman konusunda kazancınız burada da olacaktır.

Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde yemek yapma işinden kazanacağınız para, sizin işe harcadığınız performansınız ile doğru orantılıdır. Ne kadar çok sipariş alırsanız ve yemek teslim ederseniz maddi kazancınız da artacaktır. Günlük 1 kişiden yemek siparişi alıp 2-3 saatinizi harcayarak 15 kişilik hazırlanan yemekten yaklaşık olarak 50-100 lira arası bir kazanç sağlarsınız. Bu kazanç ise aylık hesaplamalar yapıldığında yaklaşık olarak 2000-3000 lira arasında değişkenlik göstermektedir.

Chef prepares hotpot in the stew pan in the kitchen

Evde Yemek Yapma İşi Veren Firmalar

Çevrenizde Bulunan Pastane Ve Restoranlar: Şehrinizde bulunan ve evinize yakın olan pastane ve restoranlar ile görüşerek yemekleriniz konusunda anlaşma sağlayabilirsiniz.

Şehrinizde Bulunan İnsanların Özel Gün Siparişleri: Mevlit, sünnet, kına, doğum günü gibi özel günlerde şehrinizde bulunan insanlar evde yemek yaptığınızı biliyor ise ilk tercihi siz olabilirsiniz. Bu tür özel günlerde aylık kazancınızı bir günde kazanma olanağınızda bulunmaktadır.

Evlere Ek İş Uygulaması: Telefonunuza indireceğiniz bu uygulamada bulunan ilanlardan evlere yemek işi veren firmalar yazısına girerek yorum kısmına adınızı, iletişim numaranızı ve şehrinizi yazarak firmaların size ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Esma dedi ki:

  Yaprak sarmayi çok seviyorum elimin lezzetine güveniyorum istanbul avrupa yakasinda oturuyorum azimliyim ilgilenen firmalar mailden ulaşabilirmi

 2. Dilek dedi ki:

  Evimde ekibimle birlikte temiz ve leziz mantı sarma gözleme zeytinyağlı ve etli yemek çeşitleri tatlı çeşitleri toplu organizasyon yemekleri yapılır.

 3. hacer.kablan dedi ki:

  Merhaba hamur işleri her türlü yemek yapıyorum elimin lezzetine güveniyorum ilgilenen firmalar bana ulaşabilirmi Ümraniye oturuyorum mailden ulaşabilirmi

 4. Zeynep Özcan dedi ki:

  Mersin/Toroslar’da evde toplu yemek yapıyorum. Düğün kına nişan v.b etkinlikler için yemekler ve tatlı gibi yiyecekler yapılır.
  Ayrıca iş yerlerinede yemekler yapılır.

 5. Fatma dedi ki:

  Merhaba toplu yemek siparişlerini özenle hazırlarım ve el lezzetimede çok çok güvenirim bir fabrikada aşçılıkda yaptım
  Ev yemekleri hamur işleri mantı içli köfte börek çeşitleri ve her türlü tatlı çeşitleri özenle ve titizlikle yaparım İstanbul beşyüzevlerde oturuyorum hayırlı günler

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com