Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Flormar Bayilik Başvurusu, Fiyatı ve Şartları

05.11.2018
304
Flormar Bayilik Başvurusu, Fiyatı ve Şartları

Kendine bir iş arıyorsan, yeni yatırım imkanlarını araştırıyorsan ve kozmetik – kişisel bakım benim ilgi alanım diyorsan, Flormar Bayiliği sana keyifle yapacağın ve para kazanabileceğin bir fırsat yaratabilir. Özellikle alışveriş merkezlerinde verdiği bayiliklerle on zamanlarda hızla büyüyen Flormar, 2018’de de yeni bayilikler vermeye devam ediyor. Yapılan araştırmalar sonucunda kozmetik sektörünün finansal kriz dönemlerinde bile en az etkilenen sektörlerden biri olduğunu düşünürsen Flormar bayiliği senin için ciddi kazanç kapısı olabilir. Flormar bayiliği ile ilgilendiysen, “Flormar markası hakkında bir bilgim, ancak bilgim yetersiz” diyorsan bayilik şartlarını öğrenmeden önce Flormar markası ile ilgili aşağıdaki yazıyı okumalısın.

Bir Dünya Markası Olarak Flormar

Flormar 1950’li yıllarda İtalya’nın Milano kentinde kurulmuştur. Şenbay Ailesi 1970 senesinde bu İtalyan markasını alarak ürünleri Türkiye’de üretmeye başlamıştır.

2012 yılının Ağustos ayında ise markanın % 51’lik kısmı ünlü Fransız markası Yves Rocher tarafından satın alınmış, % 49’luk pay Şenbay Ailesi’nde kalmıştır.

Bu alımdan sonra da üretimine Türkiye’de devam eden Flormar, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu fabrikasında fondötenden allığa, rimelden fara, ojeden ruja kadar yılda 7.000 farklı çeşit ürün üretmektedir.

Flormar, Türkiye’deki kozmetik pazarının yaklaşık % 21’ini elinde tutmaktadır. Sadece Türkiye de değil tüm dünyada kadınların vazgeçemediği kozmetikleri üreten Flormar, 100’den fazla ülkeye ihracat yaparak ülkemiz için ciddi bir katma değer yaratmaktadır.

Flormar’da Bayilik Seçenekleri

Flormar kendine iki farklı bayilik modeli belirlemiştir. Bunlardan ilki yıllardır süre gelen normal Klasik Mağaza Bayiliği Modelidir. Diğeri ise AVM kültürünün yaygınlaşmasıyla birlikte gündeme giren AVM Kiosk Bayiliği Modelidir.Öncelikle, bu iki farklı bayilik modelini göz önüne alarak hangisinin senin koşullarına uygun olduğuna karar vermelisin. Elbetteki karar vermende aşağıda ayrıntıları bulunan bayilik şartları sana yardımcı olacaktır.

Flormar Bayiliği İçin Dikkat Etmen Gereken Şartları

Yaptığı ihracatlarla bir taraftan yurtdışı pazarını büyüten Flormar, bayilikler vererek Türkiye içindeki şube sayısını da artırmayı hedeflemektedir. Verilecek bayilik için şartlar ise aşağıdaki gibidir:

– Açacağın Flormar bayisinin lokasyonu, ister mağaza modeli isterse AVM kiosk modeli olsun önemlidir. Bayiliğini mağaza olarak açacaksan, tutacağın mağazanın yaya trafiğinin yoğun olduğu, ana cadde üzerinde bulunan işlek bir noktada olması gerekir. AVM’lerde ise Kiosk’un AVM müşterilerinin dikkatini cezbedecek görünür bir yerde bulunması talep edilmektedir.

– Cadde üzerinde mağaza açacaksan mağazanın giriş katında bulunması ve ön cephesinin minimum 8 metre olması istenmektedir.

– Ürün çeşitliliğini dikkate alıp yeterince geniş ve ferah bir lokasyon olması tercih edilmektedir.

– Gerek klasik mağaza tipi bayi gerekse de AVM kiosk tipi bayilik tercih et, her durumda bu şubelerin Flormar’ın belirlendiği standartlarda düzenlenip dekore edilmesi gerekmektedir.

Flormar Bayilik Bedeli

Flormar bayisi olmak istersen bayilik bedeli olarak ortalama 500.000.- Euro’nun cebinde olması gereklidir. Bu meblağ, açacağın mağazanın büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir.

 

Flormar Bayilik Başvurunu Nereye Yaparsın?

Yukarıdaki koşullara uygun olduğunu düşünüyorsan ve bu bayiliğin senin için kazançlı bir yatırım olacağına karar verdiysen, o zaman Flormar’ın web sitesindeki “bayilik başvuru formunu” doldurarak ya da Flormar’ın 850 333 03 39 numaralı telefonunu ararayarak başvurunu yapman gerekir. Flormar’ın bayilik ile ilgilenen yetkilileri, önerdiğin lokasyonu değerlendirip sana olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapacaklardır. Dönüşün olumlu olması durumunda yüz yüze görüşmek üzere seni bir mülakat çağırıp detaylı olarak konuşmak isteceklerdir. Anlaşmanız halinde sözleşmeyi imzalayabilirsin. İmzadan sonra da gerekli fizibilite çalışmalarını yapıp, mağazanın dekorasyon işlerine başlar ve en kısa süre mağazanın açılışını sağlarsın.Artık kendi işine sahipsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com