Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Gıda İmalatı Sektöründe İş Fikirleri

13.03.2019
51
Gıda İmalatı Sektöründe İş Fikirleri

Her sektörde olduğu gibi gıda sektöründe de yapılacak karlı işler bulunuyor. Farklı alternatifler arasından kendinize en uygun seçimi yapabilirsiniz. Gıda sektöründe avantajlı çalışmalar hiç bitmez. Hava koşulları, ekonomik durumlar ne olursa olsun gıda sektöründe her zaman iş olur. Gıda üreticisi olabilir, gıda arabaları ya da stantları satabilirsiniz. Ya da gıda perakendeciliği yaparak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Yapacağınız iş tam zamanlı ya da yarı zamanlı ise duruma göre kazancınız farklı aralıklarda olacaktır.

Gıda Üreticisi Olarak Ne Kadar Kazanılır?

Üreticilere bağlı olarak bu alanda kazancınız değişebilir. Fasd- food zincirlerinin sebze ve meyve alanında pek çok malzemeye ihtiyacı oluyor. Sadece bir ürüne odaklanarak kurduğunuz seralarda ya da bahçelerde üretimler yapabilirsiniz. Yapacağınız anlaşmalar ile ürünlerinizi yerelde ve ulusal alanda kolay bir şekilde pazarlayabilirsiniz. Muz, ananas, portakal gibi stratejik meyvelerde üretimler yaparak iyi kazançlar elde edilebilir. Örneğin bir dönüm muz serası kurmanın maliyeti 40- 60 bin arasında olmaktadır. Bu şekilde bir bahçeden 10 tona kadar ürün alınabiliyor. Yıllık 8- 10 bin lira arasında kar elde edilebiliyor.

Gıda Arabaları Ya da Stantları ile Satış Yapmak

Gıda üreticileri pazarlama alanında sıkıntı çekebiliyor. Daha küçük ölçekli iş fikirleri girişimcilik seçeneği olarak küçük stantlar kurarak ya da gıda arabaları kiralayarak ürünlerinizi satabilirsiniz. Böylece ürünlerinizi taze taze anında nakde çevirebilirsiniz. Bunun yanında sandviç, süt mısır, nohut pilav, simit- açma gibi satışlarda daha dar bütçeli bireyler için iyi bir alternatiftir. Bu tarz arabalar 800- 1500 lira arasında değişiyor. İnsan yoğunluğu çok fazla olan alanlarda harcadığınız maliyetin iki katını aylık olarak kazanabilirsiniz.

Gıda Perakendeciliği ile Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

İşlenmiş gıda ya da çiğ gıda satışında perakendecilik yapabilirsiniz. Toptan fiyattan alarak kar etmek amacı ile dağıtımını yapabilirsiniz. Özellikle üreticilerden ya da çiftçilerden satın alarak kar oranlarınızı artırabilirsiniz. Çeşitli markaların bayiliklerini alarak bu işi belirli kar oranları ile yapabilirsiniz. Ancak yüzlerce kalem ürün ve dağıtımı ile uğraşmak yerine yumurta perakendeciği yapabilirsiniz.  Getirisi oldukça iyi bir sektör olmakta ve dükkan kiralamaya gerek kalmadan doğrudan toptancılar ve marketçiler arasına dağıtımlar yapabilirsiniz. Yumurtaların on gün bozulma süresi oluyor. Ancak sirkülasyonu yoğun bir ürün olduğu için küçük bir yerde bile haftalık 300 koli satabilirsiniz. Koli başı 2 lira kar etseniz haftalık 600 lira kar elde edilebilir.

Diyet Gıdaların Satışı İle Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

Günümüzde organik gıdalara olan talep hızla artıyor. Özellikle diyet listelerinin vazgeçilmezi olabilmektedir. Özellikle zayıflama etkisi olan ürünlerde uzmanlaşarak daha kolay müşteri bulabilirsiniz. Satışlarınızı bir dükkan üzerinden yapabileceğiniz gibi online olarak ta çok rahatlıkla bu işi yapabilirsiniz. En karlı yapılacak işler arasına yer alan bu başlıkta belirli listelere özel olarak hazırlanan ürünler kullanabilir ve müşterilerinizde süreklilik sağladığınızda kazancınızın da sabitleşmesini sağlayabilirsiniz. Sattığınız ürünlere göre haftalık 300- 400 lira kazanabilirsiniz.

Butik Pastacılık Yaparak Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan butik pastacılık alanında iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz. Evinizden de çalışabilir, devlet desteği alarak kendi dükkanınızı kurabilirsiniz. Malzemelerinizi toptan alarak çok daha fazla kar edebilirsiniz. Genel olarak 8 kişilik pastalar 100- 150 lira arasında satılabiliyor. Haftalık 5- 6 pasta yaparak 200- 300 lira kazanç elde edebilirsiniz. Bu alanda pastalarınız beğenildiğinde müşterileriniz ve doğru orantılı olarak gelirinizde artacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com