Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak ( En Az 2.00 TL )

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak ( En Az 2.00 TL )

Gizli müşteri olarak para kazanma olayı olarak bilinen kişiler, gizli alışverişçiler veya gözcüler olarak da adlandırılabilirler. Tahmininizden fazla kişi gizli müşteri sektöründen eğlenerek, yiyerek, içerek para kazanmak istiyor, ama bu işi nasıl yapacağını ve nereden bulacağını bilmiyor. Siz de bu sorunun cevabını merak ediyorsanız, hafta sonu ek iş arıyorsanız ya da aile bütçesine katkıda bulunmak istiyorsanız, makaleyi dikkatlice okumaya devam edin.

Gizli Müşteri Ne Demek?

Şirketler ürünlerinin ve hizmetlerinin kalite standartlarını objektif bir biçimde değerlendirerek yardımcı olması için birçok gizli müşteri ile çalışırlar. Bu yöntemle firmalar gelen raporlara göre hareket ederek, müşteri hizmetlerini ve eksik görünen noktaları iyileştirerek geliştiriyorlar. Yapılan çalışmalara göre her üç müşteriden iki tanesi müşteri hizmetleri problemi nedeni ile bir firma ile ticareti ya da iş yapmayı bırakabiliyor.

Bilinçli şirketler, ürettikleri ya da piyasaya sürdükleri ürünleri veya hizmetleri değerlendirmeleri için iç piyasada müşteriymiş gibi davranarak raporlama yapan kişileri gizli müşteri olarak tutuyorlar ve bu hizmetleri karşılığında gizli müşterilere para ödüyorlar. Gizli müşteri istenilen hedefe kilitlenerek ürün ya da hizmetle ilgili rapor hazırlayarak, şirketin hangi doğrultuda hareket etmesi gerektiğini belirlemesine yardımcı oluyor.

Gizli Müşterileri Kimler Tercih Eder?

Büyük küçük birçok yerel, ulusal ya da çok uluslu firma gizli müşterilerle birlikte çalışıyor. Restoranlar, mağazalar, bankalar, marketler, benzin istasyonları, grup oteller, gemi tur şirketleri gibi firmalar düzenli olarak gizli müşteri kiralıyorlar. Yapılacak işe örnek verecek olursak restoranlardaki hizmet ve ürün kalitesi hakkında raporlama, benzin istasyonlarında personelin güler yüzlülüğünden, tuvaletlerin temizliğine kadar şubeleri değerlendirmeleri ve tarafsız raporlama yapmaları için gizli müşterilerle anlaşma yaparlar. Firmalar gizli müşteri ile direk bağlantı kurmaz, bu iş için gizli müşteri hizmeti veren ajanslar ile bağlantı kurarak hizmet talep ederler.

Gizli Müşterileri Ne İş Yapar?

Yapılan istatistiklere göre fast-food restoran zincirlerinin bir çoğu gizli müşteri hizmetini kullanıyor. McDonald’s gibi dünyaca ünlü bir firma uzun süredir çalışmalarında şubelerini denetlemek için gizli müşterilerle çalışmayı tercih ediyor ve gizli müşteriler aksatmadan her ay, her şubeyi en az bir defa ziyaret ederek menülerin düzeni, içecekler, personelin davranışları ve verilen hizmetlerle ilgili rapor hazırlıyorlar.

Gizli Müşteri Olarak Çalışabilmek İçin Nasıl Ajans Bulabilirim?

Sizde ek iş imkanı arıyorsanız, bu hizmeti veren birçok ajans var. Sektöründe söz sahibi ajanslara üye olurken hiç bir ücret ödemezsiniz ama üye olmanız size sürekli iş verecekler anlamına gelmiyor. En iyisi farklı bir kaç ajansa kayıt olmaktır. Ücret karşılığı kayıt yapan ajansları hiç düşünmeden eleyin.

İnternet’e biraz araştırma yaparak ek iş ne yapabilirim diye düşünüyorsanız, İnternet’den çok sayıda gizli müşteri işi işe ilgili bilgi veren ajanslara ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz. Kayıt olduğunuz Ajanslar Web sitelerinde tecrübeli çalışanların deneyimlerini ve yorumlarını okuyarak kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz.

roniarastirma.com.tr serveandcheck.com ve piramitdanismanlik.com gibi daha bir çok gizli müşteri hizmeti veren firmaya İnternet’den ulaşarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir görevi bitirdikten sonra raporunuzu dil bilgisi kurallarına uygun ve tam olarak doldurun, baştan savma özensiz hazırladığınız raporlar ileride iş almanıza engel olacaktır.

Gizli Müşteriler Ne Kadar Para kazanıyor?

Bu iş için ücretler her görev için değişiklik gösterir. Ödemenizi tüm harcamalarınızı belgeleyerek nakit ya da hizmet olarak alabilirsiniz, işin uzmanı olan gizli müşteriler geçimlerini rahatlıkla sağlayabilecek parayı sadece bu işi yaparak kazanabiliyorlar.

İlk başlarda yeni olduğunuz için az tercih edilen işler size düşecektir ama yılmadan çalışırsanız zamanla sizde güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com