Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Grafik Tasarımı Yaparak Para Kazanma

Grafik Tasarımı Yaparak Para Kazanma

Freelance çalışmalar 21. yüzyılın trendi arasında gelmeye devam ediyor. Bunun en bariz nedeni kuşkusuz ki bilgi teknolojisinin mobil platformda da geliştikçe gelişmiş olmasından başka bir şey değildir. Bu da kurumsal şirketlerin artık, ürün ve hizmetlerini müşterilerine ulaştırırken yeni bir alanı zorunlu kıldı : Dijital pazarlama ve dijital reklamcılık.

Evet, içerisinde bulunduğumuz yüzyılda artık tüm işler online para kazanma internet üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu nedenle firmalar da işini internet ortamına yani dijital ortama aktararak böylelikle ürün ve hizmetlerinin daha çok sayıda kişilerle buluşması yönünde kararlar almış durumdadır. Bu özelliğinden yola çıkılacak olunduğu zaman her anlamda grafikerliğin daha bir önem taşıdığını söylemek gerekir.

Freelance Grafikerlik Nasıl Yapılır?

Şirketler sigortalı, maaşlı personeli olarak evinden freelance grafiker aramaktadır. Bütün sosyal imkanları ofiste çalışan kişilerle aynı olan bu çalışanlar kendi evinden üstelik çalışma saatlerini de kendisi belirleyerek hem sosyal hayatını yaşayabilmekte hem de para kazanabilmektedir. Grafikerlik eğitimi almış Güzel Sanatlar Fakültesi mezunları arasından özellikle grafik programlarına çok iyi derecede hakim olanlar adeta kapış kapış kapılmaktadır. Şunu rahatlıkla söylemeliyiz ki grafik tasarım programlarını bilen hiç kimse şu an günümüzde kesinlikle açıkta kalmamaktadır. Bu da freelance olarak çalışmak isteyenlerin avantajlı olmaları anlamına gelir.

Freelance Grafikerler Ne Kadar Kazanır?

Grafikerler dijital reklamcılık ve pazarlamacılık alanının gerekli gördüğü tüm görsel tasarımların yaratıcısı oldukları için her anlamda şirketlerin en çok önem verdiği personeller arasında ilk sırada gelmektedir. Bundan ötürüdür ki grafikerler aylık en az 7.500 TL kazanır. Bu rakam da henüz yeni mezun herhangi bir tecrübesi olmayan grafikerler için geçerlidir. Ancak tecrübeli bir grafikerseniz aylık net kazancınız 10.000+ olacaktır. Bu sayılar kesinlikle abartılmış sayılar değildir. Tamamen sizlerin her anlamda dijital ortamda görsel tasarımda firmanızı diğerlerinin önüne çıkartacak olan farklılıkları olduğu için dikkat çeken konular arasında ilk sırada gelmektedir.

Freelance Grafiker Arayanlar

Türkiye’nin en çok takip edilen iş bulma sitesinde freelance iş ilanları grafiker arayan ülkemizin köklü şirketleri bulunmaktadır. Hemen siz de Kariyer.net üzerinden bir özgeçmiş oluşturarak serbest zamanlı grafiker arayan firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının hayata geçirdiği geleceğin yazılımcıları projesinden yararlanarak İşKur yönlendirmesiyle freelance grafikerlik yapabilir ve yazımızda yer verdiğimiz değerlerde aylık para kazanabilirsiniz. Böylelikle siz de pek çok insandan farklı olduğunuz ayrımına hem maddi kazançla hem de prestijinizle elde etmiş olursunuz.

Freelance Grafik Tasarım Çalışma Şartları

Serbest zamanlı/freelance çalışanların kesinlikle çalışma saatlerine yönelik herhangi bir zorlama bulunmaz. Tamamen kendi belirlediğiniz saatte çalışarak her açıdan şirketin görsel tasarımı, logo, banner ve benzeri tüm süreçlere yönelik olarak birbirinden yaratıcı tasarımlar hazırlama imkanı elde etmiş olursunuz. Bunun yanı sıra yine dikkat çeken bir diğer konu olarak çalışan bakımından yine ortada duran bir diğer yaklaşımı meydana getirmesi adına serbest zamanlı çalışanların da kesinlikle sigorta işlemleri yapılmakta internetten para kazanmak istiyorum ve her açıdan diğer kurum içinde çalışan personellerle eşit sosyal yan haklara sahip olmaları sağlanmaktadır. Bütün bu ayrıcalıklara dayanarak sizler de dilediğiniz gibi pek çok yönden kazanç elde etme imkanı yakalayıp her anlamda kendi evinizden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

Hangi Programları Bilmeliyim?

Yeni mezunsanız ve hiçbir şekilde grafik tasarım yaparak para kazanma adına bilginiz yoksa şirketlerin aradıkları kişinin sen olabilmen için şu yazılımlarda ve programlarda kendini geliştirmen gerekir:

  • – Adobe Illustrator
  • – Adobe Indesign
  • – Adobe Photoshop
  • – Adobe After Effects
  • – Corel Draw Video Studio

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com